yeni symbol 45 litre mazotla 1700 km yapýyormuþ

Başlatan akademic, Eylül 26, 2008, 10:52:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

akademic

Arkadaþlar bu gün okudum yeni renault clio symbol bir depo ile 1700 km yol yapýyormuþ. dizel teknolojisinde son nokta eðer bu haber gerçek araç fiyatýda makulse süper bir haber.

Harun

ben de okudum ama sanýrým sürekli þehirlerarasý kullanmýþlar bu skoru elde ederlerken.

benim binek oto da 38 lt ile 930km götürüyor beni,hemi de þehir içi kullaným...

ama renault un bu skor çok göz kamaþtýrýcý...

akademic

senin araba ne model? 1700 km diyor bence büyük rakam bendede dizel araç var ama bu kadar ekonomik deðil 150 felan yakýyor km de

Yevgeni

Motorun teknolojisi etken olduðu kadar, asýl önemli faktör sürüþ karakteri bu tür testlerde. Amaç aracý yürütüp yol yapmak, zaman kesinlikle önemli deðil, yani sürat yok, ani fren yok..

Harun

benim araç 2008 toyota yaris 1,4 dizel düz vites

zorunlu olmadýðým müddetçe 90 km üzerine çýkmam... ;)

42 lt depo var 38 lt 930 km gidiyorum 8)

akademic

yaris ufak araba haklýýsn birde yavaþ kullanýnca az yakar

Medved

Baþtan çýkartýcý bir teklif deðilmi. ;D
Bu zamanda benzincinin yolunu unutturabilecek bir arabasý olsun kim istemez. ;D
Her yaþanan güzeldir!

reis28

bu hesaba göre 100KM de 2.5 lt mozot tüketiyor 1700KM de 42.5 LT ya aracý 500kg motor hacminide 1000cc yaptýlar aracýn hava direncide oldukca düþükse  olabilir
DURSUN USTA 05364629668

akademic

bu günkü hürriyet gazetesinde var netten bakabilirsiniz kasa yeni clio kasasý birde bildiðim kadarý ile dizel motor daha aðýr oluyor benzinliye göre ...

thkuzuoglu69

Bu araç ustasýnýn elinde 42,5 lt. ile 1700km yol katediyorsa, bizin elimizde ançak 1100km yol yapar. Keþke bu ölçümleri gerçek trafiðin içinde gerçekler ölçüsünde yapabilseler. YEVGENI' nin dediði  gibi ''Amaç aracý yürütüp yol yapmak, zaman kesinlikle önemli deðil, yani sürat yok, ani fren yok..''
...........

emre_ozk

þehir içinde 1000 km yapsa iyi rakam bence yada bana öyle geliyor bizim araç çok yatýðý için. ;D .Ama renault'un motor ömrü iyi deðil diye biliyorum. Bu aralar bu tür araçlara bakýyoruz pazarlada almaya karar verdik ama dizel araçlardan korkuyorum . bozuldumu masrafý çok oluyor. ve benzinliye göre daha çabuk motor istiyorlar.
Emre özkaradeniz
Ýzmit

dora

Dostlar kendimi bu genellemelerden dýþarýda hissettim benim binek aracým ford sierra 2000 cc 140 hp bayaðý yakýyor.
Niva 1041-firefly-Atlantis

reis28

olayýn bugün gercek verilerini reno yetkililerinden ögrendim sabit hýzda uygun þartlarda 1200km yapýyormuþ aslý abartýsýz gazeteler bazen malum haberleri bazý nedenlerle abarta bili yorlar.
DURSUN USTA 05364629668

NÝVA69

Bugün 1200 KM yapan yarýn 1700 KM de yapar... :)
Ama gene de Nivanýn zevkinin 10 da birini vermez...
2007 LADA 4X4/BAYBURT-KOCAELÝ-ANKARA.

kocaali

benim 2lt 155bg alfa ile 2 yýllýk ortalamam km'de 31krþ. benzine verdiðim her parayý ve onunla kaç km yaptýðýmý kaydediyorum, ortalama bu çýkýyor.. clio tüketim konusunda cidden iddialý.. ama geniþ arabaya alýþýnca biraz ufak geliyor..
No mud, no fun...