Nivalara Ýsim Takmak !

Başlatan alitutuncu, Mayıs 03, 2011, 11:09:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alitutuncu

Merhaba arkadaþlar,
siteyi incelediðim kadarýyla herkes nivasýndan bir lakapla bahsediyor. bu bir gelenek midir ? nivalara isim vermek bir adet midir ? beni bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim.
eðer böyle bir alýþkanlýk varsa, yardýmlarýnýzla ben de nivama bir isim koymak isterim. þimdiden teþekkürler !
Lada AVNÝ 1997 / memleket AYDIN ikamet KARS

k. yusuf

onlar bizim otomobilimiz deðil can yoldaþýmýz. niva bana göre bir baðýmlýlýk. baþka bir markada bu þekilde bað kurulan araç pek görmedim. herkes aracýný yapýp anlatýyor ancak niva kullananlara dikkat edin hep ismiyle hitap eder ;)

benimkinin adý kermit mesela  :D

Yevgeni

Alıntı yapılan: alitutuncu -  Mayıs 03, 2011, 11:09:49
Merhaba arkadaþlar,
siteyi incelediðim kadarýyla herkes nivasýndan bir lakapla bahsediyor. bu bir gelenek midir ? nivalara isim vermek bir adet midir ? beni bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim.
eðer böyle bir alýþkanlýk varsa, yardýmlarýnýzla ben de nivama bir isim koymak isterim. þimdiden teþekkürler !

Ýsim vermek bir gelenek deðil. Bazýlarýmýz isimlendiriyor doðru. Misal ben Çaylak, heyvan, çocuk, vs diye sesleniyorum. Ama standart bir isim vermiþ deðilim.

Asýl harf ve numaradan oluþan kýsmýyla isimlendirmek söz konusu olabiliyor, misal SVY 03 ya da sadece SVY gibi..

alitutuncu

Alıntı yapılan: impress -  Mayıs 04, 2011, 12:33:11
onlar bizim otomobilimiz deðil can yoldaþýmýz. niva bana göre bir baðýmlýlýk. baþka bir markada bu þekilde bað kurulan araç pek görmedim. herkes aracýný yapýp anlatýyor ancak niva kullananlara dikkat edin hep ismiyle hitap eder ;)

benimkinin adý kermit mesela  :D

aslýnda çok haklýsýnýz, ben de þuana kadar araçlarýna bu kadar baðlý olan baþka bir topluluk görmedim. sanýrým bu bað, gerek ona harcadýðýmýz emeketen, gerekse onun bize saðladýðý kolaylýklar ve çektirdiðimiz cefadan olsa gerek.

7 yýldýr 0 aldýðým binek arabama, þuana kadar nivama harcadýðým emeðin onda birini bile harcamadým. uðraþtýkça keyif veriyor bana. bugün boyadan çýkacak, günlerdir aklýmda hep.

bagajýný yapýyorum þuan, sitedeki arkadaþlarýn yaptýklarýndan esinlenerek kendim biþeyler çizdim, sanayiide plasmada kestirdim. baþladým kaynatmaya. tesadüf ortadaki büyük 3 yýldýz ekledim. orduda yüzbaþý anlamýna geliyor, acaba ben de arabama YÜZBAÞI  mý desem ???

birazdan resmi çeker atarým.

Yevgeni

Alıntı yapılan: alitutuncu -  Mayıs 04, 2011, 10:12:05
tesadüf ortadaki büyük 3 yýldýz ekledim. orduda yüzbaþý anlamýna geliyor, acaba ben de arabama YÜZBAÞI  mý desem ???

Ýngilizce karþýlýðý da kaptan.
Kaptan da güzel isim olabilir..

alitutuncu

yazarken ayný þeyleri düþündüm. ingilizce karþýlýðý KAPTAN olabilir mi diye !

arkadaþlardan gelebilecek tekliflere de bakmak lazým. ama böyle kalacak galiba.

alitutuncu