MUHTELÝF SORULAR

Başlatan Oguzhan_oto, Kasım 18, 2010, 04:28:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NÝVACI

Evet sevgili kardeþim malesef sizin þansýnýz.
tekrara gerek yok karþýnýza çýkan usta kýlýklýlar insan olsaydý her zeminde olduðu gibi.
çok daha iyi olurdu. Belki bir baþka araçla  daha keyifli günler yaþarsýnýz.
Sitemizin farkýda burada.  Damdan düþenin halinden  damdan düþen anlar.  kuran bu günlere taþýyan dostlarýmýza selamlar olsun.
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

rahmi

1994 Nivam var. 80 bini devirdik. Arýza yapmasa ustaya gitmiyorum.
Sorum : 80 binde ne bakýmý yapýlýyor bu keçilere? Triger kayýþý ne zaman deðiþiyor?
ustaya sordum gerek yok triger deðiþmez bunlarda dedi.
birde sabahlarý çalýþmýyor inatçý keçi. evvelden böyle yaptýðýnda marþa basýlýyken gaza geçiyordum çalýþýyordu. þimdi inadý tuttu.
Son olarak da Ýzmit civarýnda iyi ! bir usta var mýdýr?
Herkese teþekkür ediyorum.

KAYSERÝLÝ NÝVACI

bu araclarda týrýger kayýsý yok zýncýr var yaný benýmkýnde yok en azýndan 97 model
ASFALTA ÝHTÝYACIM YOK ÇÜNKÜ; NÝVA'M VAR :D

bkerti

Herkese selam. Ankarali nivacilar izmii nivacilar Konyada nivacilar yok mu acaba birde Konyada usta yok mu tavsiye edeceginiz. Tesekkurler.

berkayonwheels

Alıntı yapılan: bkerti -  Mayıs 22, 2014, 10:56:48
Herkese selam. Ankarali nivacilar izmii nivacilar Konyada nivacilar yok mu acaba birde Konyada usta yok mu tavsiye edeceginiz. Tesekkurler.
ankarada þaþmaz oto sanayine gideceksin derdine derman oradadýr..git gel konya 6 saat..
...and to hear the lamentation of their women

hfa81

Arkadaslar oncelýkle merhaba Aranýza yený katýldým buda bený cok mutlu edýyor 1.7 enjeksyonlu býr aracým var aracta verým arttýrmak ýcýn bazý hamleler yapmayý planlýyorum oncelýkle ayna mahrutýlerý degýstýrmem gerektýgýný soyledýler 1.7 lerýn oraný 11.43 sanýrým 10.41 olarak degýstýrsem verým alabýlýrmýyým ? Bu konuda bený býlgýlendýrmenýzý rýca edýcem Lastýk konusunda arastýrmalarým sonucu ok 144 un ladaya en uyumlu lastýk oldugunu dusunuyorum ancak onunda ýký cesýdý var hangýsýnden daha yuksek verým alýnabýlýr?Saygýlar Baska tavsýyelerýnýzýde dýnlemek ýsterým

Harun

Alıntı yapılan: hfa81 -  Haziran 02, 2014, 11:49:51
Arkadaslar oncelýkle merhaba Aranýza yený katýldým buda bený cok mutlu edýyor 1.7 enjeksyonlu býr aracým var aracta verým arttýrmak ýcýn bazý hamleler yapmayý planlýyorum oncelýkle ayna mahrutýlerý degýstýrmem gerektýgýný soyledýler 1.7 lerýn oraný 11.43 sanýrým 10.41 olarak degýstýrsem verým alabýlýrmýyým ? Bu konuda bený býlgýlendýrmenýzý rýca edýcem Lastýk konusunda arastýrmalarým sonucu ok 144 un ladaya en uyumlu lastýk oldugunu dusunuyorum ancak onunda ýký cesýdý var hangýsýnden daha yuksek verým alýnabýlýr?Saygýlar Baska tavsýyelerýnýzýde dýnlemek ýsterým
Aramýza hoþgeldiniz,
ayna mahruti ile ilgili þu konuya bir göz atýn
http://nivaturkiye.com/nivaForum/index.php?topic=2909.0

OK 144 ler arazide çok iyidir ancak özellikle yaðmurlu havalarda asfalt kullanýmýna dikkat edilmeli.Lastik için ise;
http://nivaturkiye.com/nivaForum/index.php?topic=2909.0
http://nivaturkiye.com/nivaForum/index.php?topic=9.0

babaluga

Herkese merhaba ilk mesaj icin burayi buldum.. Benim kafam rahat cunku niva'm yok.. henuz.. forumu inceliyor ve nasil bir sey almaliyim sorusuna cevap ariyorum. Niva evin 3. araci olacak. Yazin Saroz, ege taraflarinda kullanilacak kisin da istanbulda kapi onunde yatacak gibi. Yazik degil mi kisin yatmasi.. Kar yagarsa artik cikaririm yola belki.. Ben forumda hala nivalarin ozelliklerini ariyorum, hangi yila ait nivanin ozellikleri neler diye sanirim bulurum bir gun.. user ve repair manulleri ingilizce olarak baska sitelerde buldum, buradakiler ucmus.. forumu okurken ya da satis sitelerinde bazi yuksek yil modelleri karburatorlu gorurken ya da yedek parcadan dolayi karburatorluye cevirmisler nedense, bazi arkadaslar illa hidrolik direksiyon istedigi icin satiyor,yani soyle yanyana nivalarin hangi yil uretilenlerinde ne donanim var wikipediada bulur gibi oldum tam anlasilir degildi ingilizcesinde ya da ben anlamadim. Soruysa soru bu yardimci olana tesekkur eder saygi sunarim..Selamlar Kemal..

Yevgeni

Niva milletinin konfigürasyonlarý aslen yýla göre deðil, girdiði ülkede distribütörün sipariþine göre þekillenir.
Bu ülke için kabaca;
1989-1995 arasý 1600cc karbüratörlü
1995-1997 arasý 1700cc karbüratörlü
1996-günümüze 1700cc enjektörlü
motör ile geldi.

2008 itibariyle hidrolik direksiyon standart oldu.
2010'da arka amortisör konumu deðiþti. Sanýrým ABS opsiyonel oldu.
2010'da Çelik Motor son kez getirdi ve bir iki küçük deneme dýþýnda ülkeye Niva giremedi.

babaluga

Super istd bunu aradim, tesekkurler hizli cevabiniz icin.. Bir de siz galiba niva kumu sevmez demissiniz bunu nasil aciklarsiniz? Forumda da yazý,sýcaðý sevmez diyenler var. Yani biz husky kopek edinip Istanbulda ona eziyet eden gruptanmiyiz niva sevenler olarak?

Yevgeni

Kumu genelde standart haldeki diðer araçlar da sevmez.
Kum geniþ tabanlý lastik ve motör gücü ister, Niva'ya geniþ tabanlý lastik takýlýr da motör kapasitesi belli.
Aracýn sýcak mevsim ile bir sorunu yok, yalýtým ekskliði sebebiyle þoför ve yolcularýnýn sorunu olur sadece.
Moðolistan'a gidip dönen Emre, ayný Niva ile Suriye çöllerinde de turlamýþtý örneðin..

babaluga

Tesekkurler yanitlara.. Ben manualleri incelemeye devam edeyim..

babaluga

Ýlgilisine bir soru daha, öncelikle de teþekkür yanýtlayana..
Ülkemizde 1600cc lerin yedek parça sorunu varmý ya da en azýndan 1700cc nin parçasý daha rahat bulunur ve daha fazladýr denilebilir mi? Yani ucuz ve düþük bir model edinmeyi düþünüyorum.. Ýstediðim araç 93-94 model gibi 7-8000.- TL gibi.. Yapma kardeþim yazýk etme kendine dermisiniz? Teþekkürler..

Harun

Alıntı yapılan: babaluga -  Ağustos 01, 2014, 08:16:41
Ýlgilisine bir soru daha, öncelikle de teþekkür yanýtlayana..
Ülkemizde 1600cc lerin yedek parça sorunu varmý ya da en azýndan 1700cc nin parçasý daha rahat bulunur ve daha fazladýr denilebilir mi? Yani ucuz ve düþük bir model edinmeyi düþünüyorum.. Ýstediðim araç 93-94 model gibi 7-8000.- TL gibi.. Yapma kardeþim yazýk etme kendine dermisiniz? Teþekkürler..

parça sýkýntýsý olmaz,tabi yaþadýðýnýz þehir ile de ilgili yedek parçaya ulaþým,
ama þeceresi bilinen düzgün hem de çok düzgün bir araç yakalarsanýz ne ala yoksa 'Yapma kardeþim yazýk etme kendine' derim ve mümkün olan en genç aracý edinmeni tavsiye ederim nacizane.

NÝVACI

Ben 93 ile
15 yýl dolu dolu aþk yaþadým
Dikkat aþk derecesinde sevdim  Niva benim yaþam þeklimdi
yani yaþamayý seçtiðim yerlere ancak niva ile ulaþýlýrdý
Niva olmasaydý bende oralarda yaþayamayý düþünemezdim
Gelir düzeyiniz yaþam kaliteniz gibi 4 çekerinizide belirler.
Fiyatý, parça ucuzluðu, yaklaþýk her þeyi bulunur Tek dert anlayan usta sorunu
ÝST. ANK. ÝZM. de tenik ekip sorunu yok.
95 dahil sonrasýnda enjektör baþlýyor ve tabiki elektronikde yani arýza tesbiti aletle olmaya baþlýyor
Alt modellerde biraz motor bilgisi teknik yatkýnlýk varsa yürütürsünüz.
açýkladýðýn bütçeylede ancak niva olur oda alt modeller olur
Nivada enbüyük dikkat taban ve kasa içindir geri kalan herþey bulunur.
iþin özü severseniz sadece ustaya emanet etmez kendinde öðrenirsin
aksi halde tamircilere saðýmlýk  olursun
tavsiyem bir vitara pajero niva  yedek parça karþýlaþtýrmasý yap ronra gel konuþalým
SELAMLAR
anladýmki meskenim yaylalar daðlar