Yine Trans Þaft Arýzasý

Başlatan bymuammer, Ekim 05, 2009, 01:30:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

atinco

Detaylý yazmýþsýnýz teþekkür ederim. Aslýnda olay aynen þu þekilde gerçekleþti: Geçen yaz Muðla Yataðan'ý geçtikten sonra birden bire aþaðýdan tak diye bir ses geldi ve bir süre sonra aþýrý sarsýntý baþladý. Bir þeyin kopup fýrladýðýný, alttan tabana vurduðunu tahmin ettim ve hemen durdum. Ýndim baktým, bulamadým bir þey, sonra yavaþ yavaþ yürüdüm fakat çok sarsýntý olduðu için vazgeçtim. Telefonla Erco ustaya ulaþtým, Ýzmir'den kendisi bilirsiniz... Dedi ki altýgen takoz parçalanmýþ olabilir, birinci vites ilk yerleþime kadar ilerle. Saatte 15 km. sürat ile, yokuþ aþaðý boþa alarak falan Milas'a vardým. Orada bir Lada ustasý buldum. Altýgen takoz parçalanmýþtý. Transþaftta da boþluk oluþmuþ dediler. Deðiþtirin o zaman dedim, deðiþtirdiler ama araba eskisi gibi olamadý bir türlü. Bir kaç kez balans için tekrar gittim, baðlantý noktalarýný gevþetip sürüp sýktýk falan ama olmadý. Servis de üzüldü niye yapamýyoruz biz bunu diye... Yüke binince yapýyor. Araba eski deðil, henüz 63 binde, 2009 model, trafiðe 2012'de çýkmýþ... Çok üzgünüm bu yüzden, buradaki servis yapabilir mi onu da bilmiyorum. Bi gideceðim iþte. Alakanýz için teþekkürler.

Niva67

Sn.Atinco, siz aslýnda iþin erbabýný bulmuþsunuz!.. :)

Erco usta (Ercan Çalýþkan) NIVA konusunda tartýþmasýz en iyi ustalar sýralamasýnda ilk üçe girer..

Mümkünse, en kýsa zamanda aracýnýzý ona teslim edin.. Ercan Usta, herhangi bir servis deðildir..

Aracýnýzý servis servis dolaþtýrýp, ''deneme tahtasýna'' çevirtmeyin.. Moralinizi bozmak istemem ama, forumdaki

ilgili konularý incelerseniz görürsünüz, bu arýza sebebi ile transfer kutusunu tamamen kullanýlmaz duruma getirip de,

sýfýrýný almak zorunda kalan arkadaþýmýz var..

Kolay gelsin..

atinco

atinco

Nihayet bu hafta balans iþine giriþiyorum, bitince durumu paylaþacaðým arkadaþlar.