Orjinal krikodan Hijacklift yapmak nasýl olur?

Başlatan sonata007dr, Mart 04, 2012, 06:20:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sonata007dr

Aracýmýn orjinal krikosu malesef içindeki diþli sýyýrdýðýndan dolayý çalýþmýyor. yenisinide bulamadým. Nerden temin edebiliriz. Orjinal yeri olan sað çamurluk üstündeki akü ile ön sinyal arasýndaki bölme boþ duruyor hep gözüm oraya takýlýyor. Elinde olan varsa satmak isteyen olursa talibim.

en önemli husus ise resimdeki gibi bir iþlemle hijack lift yapabilirmiyiz randýmanlý olurmu?

wastiee

uzatma gibi bir þeye hiç girmeyin, tehlikeli olur. kriko / hilift tarzý ekipmanda fabrikadan çýkanýn üstüne müdahele etmek çok tehlikeli
Ýzmir'den Moðolistan'a: www.izmirmogolistan.com

wastiee

ben asýl soruyu görmemiþim :)

bende de diþ atýyordu, bir tane ufak hidrolik þiþe kriko aldým 2 tonluk. Aracýn kendi kriko koyma yerlerinden deðil de, lastiðin altýndan kaldýrýnca iþ görüyor (ön tekerleklerde alt sehpasýnýn altýndan, arka tekerleklerde kampananýn civarýnda bir düz yer var, oradan)

sonata007dr

bende o þiþe tipi olanlardan aldým ama orjinalini hiç bir yerde bulamadým.

orjinal olsun ki kaput altýnda sað tarafta akü ile sað ön sinyalin olduðu yere takayým. þiþe tipi olanlar için eðilmek yere yatmak gerekebiliyor. o yüzden orjinal bakýyorum.

bir internet sitesinde buldum ama gelecek dediler ellerinde onlarýnda þu an için yokmuþ.

wastiee

tofaþlarýn krikosuyla aþaðý yukarý ayný þey diye biliyorum (yalnýz yükseltme varken boyu yetmiyordu ondan hidroliðe geçmiþtim)

Maestro

bencede orjinali dýþýna çýkýlmamalý...

sonata007dr

Arkadaþlar aranan kan bulunmuþtur.
Çok deðerli site moderatörlerimizden birisi bana istediðim orjinal krikoyu hiç bir ücret talep etmeden göndermiþtir. Kendisine çok teþekkür ederim. Her zaman baþýmýzýn üstünde yeri vardýr. Allah razý olsun kendisinden. 

Gerçek Niva aþký bu olsa gerek. Tüm Nivacýlar kardeþtir diyorum.O yüzden yýllardýr nivam var ve bu forumda olmaktanda çok mutluyum bunlarý ifade etmek istedim.

Ayrýca bazen yolda ne zaman bir  niva görsem hemen elim kornaya gidiyor el sallýyorumselam veriyorum  ve inanýn daha þu ana kadar korna ile veya el sallama ile karþýlýk vermeyen çýkmadý.