delicilere sellektör uygulandý

Başlatan mehmet22, Ocak 11, 2012, 06:55:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mehmet22

bu sabah kalktýk iþe gelecektik bastýk merkezi kilit kumandasýna tak ama kilitler kalkmýyor  soguktan donmuþlar  (özgürün suziye benzedi bizim niva ondan mý bulaþtý nee ;D ) 5 dak ugraþ ile zorla sag kapý kilidi kaldýrdý acýldý bu akþam üzeri actým kapý döþemelerini iþyerimizde temizlik merkezi kilit motorlarýný kilit takýmýný bakým sývý icin bazý önlemle yaglama oldu lar canavar.....+ kumandamýzý deyiþtirip nivamýzýn anahtarýný caklýt anahtar kumandalý yaptýk þýk olduu.. napalým  vakitte var söktük direksiyonun altýný bulduk sellektör ucunu bagladýk üst delicileri rolelerden sellektöre  artýk bana kimse uzunlar ile gelemezz gelene bir sello tavþan gibi kalýrr ;)  harika oldu sellektür kolu yukaru cekildiginde arabanýn uzun hüzmeli farlarý ile üst tavan sisleri beraber cakýyor sonuc ön taraf günnük güneþlikkk  uygulamanýzý tafsiye ederim paylaþmak istedim saygýlarr..   

VARSA NÝVAN ÖZGÜRSÜN

Yevgeni

Deðil sadece uzun, sahte xenon, muhtelif ayarsýz körleyici ampul uygulamasý vs ile gelenlere benim de yapmak istediðim hamledir lakin trafikte kapaksýz sislerle dolananda zabitler ses etmiyor mu Mehmet?

mehmet22

þükür yavuz abimm seni özledikk ...bu konuyu acarken senin onlayn oldugunu gördüm ve icimden ilk cevap yavuz abiden gelir dedim ve beni þaþýrtmadýn abimm. þehir ici cevirmelerden kactýgým icin  girdigimdede þimdiye kadar bir þey diyen olmadý abii tabi sisler kapalý her zaman ve genelede arazi kullanýyoruz + araziye girince 2+2 4 delici aktif abii ön taraf gündüzz selamlarr..
VARSA NÝVAN ÖZGÜRSÜN

Harun

Alıntı yapılan: mehmet22 -  Ocak 11, 2012, 07:06:15
þükür yavuz abimm seni özledikk ...bu konuyu acarken senin onlayn oldugunu gördüm ve icimden ilk cevap yavuz abiden gelir dedim ve beni þaþýrtmadýn abimm. þehir ici cevirmelerden kactýgým icin  girdigimdede þimdiye kadar bir þey diyen olmadý abii tabi sisler kapalý her zaman ve genelede arazi kullanýyoruz + araziye girince 2+2 4 delici aktif abii ön taraf gündüzz selamlarr..

muayene olayý falan nasýl olur acep,
bildiðim;sislerin ayrý bir düðmeyle kumanda ediliyor olmasýný arýyormuþ TÜV'cüler.

mehmet22

Alıntı yapılan: Harun -  Ocak 11, 2012, 07:45:31
muayene olayý falan nasýl olur acep,
bildiðim;sislerin ayrý bir düðmeyle kumanda ediliyor olmasýný arýyormuþ TÜV'cüler.
sorma harun abi 7 ayýn 15 inde muyaneye girdim tek seferde eksiksiz full gectimm ama gecmeden önce nivada ne varsa söktüm ön domuzlýk üst port bagaþ delici sisler bahlantý aparatý arka ceki demiri  gittim gectikten sonra görevliye sordum bunlar bunlar vardý söktüm dedim onlarda hepsinden hafif kusurlu gecerde tavan sislerinde senin dedigin gibi harun abi acma kapama anahtarlarý farlardan ayrý ise onlardanda gecerdi dedi hepsini boþuna sökmüþ olduk diyicem ama iyide oldu hepsi teker teker sökülüp anti pas astar ve renk deyiþerek siyaha boyandý her iþte bir hayýr varmýþ ne diyelim elden gecmiþ oldu daga þýk oldularr ......
VARSA NÝVAN ÖZGÜRSÜN

emre_ozk

Mehmet
Bu uygulamayý yaptýnya uzunlarý yakýnca sislerde yanýyormu.
Benim sislerin ayrý anahtarý var ama sellektör yapýnca sisler çalýþsýn istiyorum. uzunlarý yakýnca çalýþmasýn.

Emre özkaradeniz
Ýzmit

****OZGUR****

Alıntı yapılan: mehmet22 -  Ocak 11, 2012, 06:55:21
bu sabah kalktýk iþe gelecektik bastýk merkezi kilit kumandasýna tak ama kilitler kalkmýyor  soguktan donmuþlar  (özgürün suziye benzedi bizim niva ondan mý bulaþtý nee ;D )   

Abi ben onun çözümünü çoktan buldum yaaaaa  ;D ;D ;D Aksam eve gidince arabadan ruhsatý alýyorum ve kapýlarý açýk býrakýyorum sabah kalktýðýmda canavar vallahi hiç donmuyo  ;D ;D ;D ;D

Bu arada suziyi satmakta çok kararsýzým öfffffff  :o
SuSu SUZÝKÝ SuSu SUZÝKÝ çýkarýmsenle herDAÐASUZUKÝ

****OZGUR****

Bu arada yavuz abi seni gördüðüme sevindim  ;D ;D Hala nefes alýyosun galiba  ;D ;D

****OZGUR****

Bence güzel bi uygulama olmuþ mehmet abi ellerine saðlýk iyide bir fikir edindik böylece.Ben anlamam arkadaþ karþýdaki dalgýnmýþ uzun unutmuþ felan unutmasýn trafikte dalgýn olunmaz !!! Uzunlarla gelen adam düþünüyomuki karþýdaki adam kaç saatlik yoldan geliyo veya karþýdakinin gözleri ne alemde diye.Durdurup dövmekten iyidir bence sis farlarýný çakmak  ;D ;D ;D

NÝVACI

Alıntı yapılan: ****OZGUR**** -  Ocak 12, 2012, 10:16:55
Bence güzel bi uygulama olmuþ mehmet abi ellerine saðlýk iyide bir fikir edindik böylece.Ben anlamam arkadaþ karþýdaki dalgýnmýþ uzun unutmuþ felan unutmasýn trafikte dalgýn olunmaz !!! Uzunlarla gelen adam düþünüyomuki karþýdaki adam kaç saatlik yoldan geliyo veya karþýdakinin gözleri ne alemde diye.Durdurup dövmekten iyidir bence sis farlarýný çakmak  ;D ;D ;D
Özgürçok kýsa bir cevap istiyorum.
kaza  yapmýþ bir araçtan hiç yaralý çýkardýnmý?
Kucaðýnda kjimse öldümü
Hiç takla attýnmý.
sadece evet yada hayýr kafidir.
not;en alttaki gülüþ simgelerini hafifletici sebep  belki þaka yapmýþtýr diye teselli buluyorum.
1999 da oðlumla çýkardýðýmýz üç yaralýdan biri orada ölmüþtü.
bir diðeri ise þahitlik meselesi için 4yýl sonra bizi buldu 6 ameliyet sonrasý bile yüzü tanýnmaz haldeydi.
o günden sonra oðlum kandan korkarsa diye çok korktum.çök gençti.
neyseki iz býrakmadý.
Þimdi delicilere eþ baðlayýn.
sonra kahvede anlatýsýnýz  o biçim takla attýrdým..........
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

mehmet22

Alıntı yapılan: emre_ozk -  Ocak 11, 2012, 09:44:39
Mehmet
Bu uygulamayý yaptýnya uzunlarý yakýnca sislerde yanýyormu.
Benim sislerin ayrý anahtarý var ama sellektör yapýnca sisler çalýþsýn istiyorum. uzunlarý yakýnca çalýþmasýn.

emre sistemin calýþmasý þöyle aracýn lambalarýný normal kullanýyorsun uzun hüzmeli far veya kýsa hüzmeli far acabilirsin hic bir sis yanmazz sadece sellektör kolunu cekince uzun hüzmeli farlar ve üst 4 tane tavan larla beraber yanýyor+üst tavan sislerini yakmak istersen 2 tane anahtar(dügme) var  1. anahtar ile 2 tanesini 2.anahtar ile 2 tanesini acýyorsun istersen 1. ve 2. anahtarýda ayný anda acýp 4 adet yakabiliyorsun ...senin sordugun uzunlarý yakýnca tavanlar yanmýyor bunun icin ufak bir elektronik devre kurdum basit bir devredir elektronikte diot (NPN)-(PNP) dedigimiz eleman ile bunu yaptým dedigin gibi bu elemanlar ile bir devre kurmasaydým  geri dönüþ izi ile elktrik uzunlarý yakýncada sisleri yakar     sisleri yakýncada uzunlarý yakar yani elektron akýþý ný kestik sistem bu yapmak istersen yardýmcý olurum saygýlar
VARSA NÝVAN ÖZGÜRSÜN

mehmet22

Alıntı yapılan: ****OZGUR**** -  Ocak 12, 2012, 09:33:43
Abi ben onun çözümünü çoktan buldum yaaaaa  ;D ;D ;D Aksam eve gidince arabadan ruhsatý alýyorum ve kapýlarý açýk býrakýyorum sabah kalktýðýmda canavar vallahi hiç donmuyo  ;D ;D ;D ;D

Bu arada suziyi satmakta çok kararsýzým öfffffff  :o
kapýlar acýk falan özgürr teyp i  kaldýrmasýnlar  sen yinede kiritle derim bir sabah bakarsýn þarapcýnýn biri kývrýlmýþ icine uyuyorr  ;D      bence suziyi satmak konusunda en dogru kararý sen verebilirsin  önce maddiyatýný düzelt sonra her þey olur zatenn ..
VARSA NÝVAN ÖZGÜRSÜN

****OZGUR****

Evet burhan abi soruna saygýyla cevap veriyorum.En yakýn arkadaþýmý motorsiklet kazasýnda kaybettim karþýdaki hödük uzun farlarýyla geldiði için önünden geçen köpeðe çarptý köpeði göremedi cesedini babasýyla beraber kaldýrdýk 10-15 metrelik uçurumdan.Ýkinci olarak bir traktörün uzun far yakmasýndan ötürü benim köylüm traktörün altýna girdi.Ve gene köyde bir kamyonun uzun far yakmasý sonucu bir traktörcü arkadaþým köprüden aþþaðýya düþtü gene ben çýkartým.Ve sen diye bilirsinki karþýdakiler uzun yakýnca olmuþ bunlar demekki uzun far kötü birþey.Ama ne suçu vardý benim arkadaþlarýmýn köylülerimin soruyom suan sana _?_ Ayný sey benim kaç kere basýma geldi adama kaç kere selektör yapýyosun kýsalarýna almýyor.Ýnsanýn aklanýda gelmiyor deyil BENÝM CANIMMI TATLI ONUN CANIMI TATLI DÝYE !!! Keþke kimse uzun farlarýnla gelmesede bizde böyle seylere basvurmasak  NE GÜZEL OLUR  ;)

NÝVACI

NE GÜZEL OLUR 
Kimbilir belki sende birini devirirsin ödeþirsiniz.
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

****OZGUR****

Alıntı yapılan: NÝVACI -  Ocak 12, 2012, 11:34:11
NE GÜZEL OLUR 
Kimbilir belki sende birini devirirsin ödeþirsiniz.

Ben devrileceðime o devrilsin abi kasti olarak kimsenin hayatýnla niye oynýyayým _?_