Açýlmayan kaput...

Başlatan Maestro, Ekim 31, 2010, 09:18:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Maestro

Arkadaþlar... önce kýsaca sorayým..  kaput u açamýyorum !!!!  bir yerlerden kolay açýlma þekli yazýyordu..  aþagýda ayrýntýlý yazdým..uzun ama kusura bakmayýn, müsait olan okur..
Havalar sogudu dün kalorifer i devreye alayým dedim.. ( önceki sahibi LPG kafasýnýn su giriþini kalorifer çýkýþýndan almýþ kaloriferi kapattýgýmda LPG kafasýna su gitmiyordu..bende yaz baþý kalorifer giriþ hortumunu söküp dogrudan LPG giriþine baglamýþtým..basit olarak kalorifer iptal olmuþtu ) dünde tamirci arkadaþa ugrayýp hortumlarý tekrar eski haline getirttim.. ( hortumu sökemedim.. dedim bari tamirci arkadaþa yaptýrayým sökerken hortum vs zarar görse nasýlsa sanayide hortum buluruz )  arkadaþ ta iþi çýraga havale etti.. iþ bitince þöyle bir baktým, sanki kalorifer giriþindeki ufak boru bükülmüþ su oradan zor geçer gibi bir durum vardý,iþ'e gitmem gerektigi için kaputu kapatýp gittim..  yolda kalorifer ýsýtýyordu.. gece iþ dönüþü kalorifer sanki nazlý ýsýttý.. dedim hortumlarda baglantý vs yanlýþ olmasýn, bir benzinlikte durup bakayým  LPG kafasý ýsýnmýþmý  ýsýnmamýþmý emin olayým..çektim benzinlige  aç kaputu açabilirsen.. mandalý çekiyorsun  týk vs  ses yok.. mandal sona dayanýyor ama açmýyor.. o sinirle kaputta güç denemesi yaptým..  yemedi..  kalorifer hortumlarýný baglayýnca araba ilk çalýþma sonrasý ýsýnasýya kadar arada gazda kesilmeler oldu.. belki tesadüf.. LPG de kalitesizlik var.. acaba diyorum, LPG kafasýna giden su yetersizde ondanmý tekleme..yarýn bir ara kaput a operasyon düzenleyecegim..son durum budur..

k. yusuf

geçmiþ olsun kaputdaki havalandýrma ýzgarasýnýn ordan kilide düz tornavidayla basarak kaputu açabilirsiniz. geçen hafta benim tel de koptu o þekilde açtým

Maestro