inanýlmaz olay : çok korktum !!!

Başlatan endüstri, Nisan 02, 2011, 08:05:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

endüstri

sevgili nivatr ailesi:
bu akþam 1 saat önce þehir içinde hafif rampa çýkarken arcým sol öne doðru ani bir hareketle çekme yaptý arkasýndan inanýlmaz bir lastik sesi ve zor bir þekilde yolun tam ortasýnda durdum.araçtan indim yaklaþýk 8-9 metre lastik izi vardý(sadece sol ön lastikte)sol ön lastik tamamen kilitlemiþ. araç stop etmiþti tekrar aracý çalýþtýrdým.vitese takýp ilerledim araç önce kastý sonra normal yoluna devam etti.kenara çekip bekledim.aracým hiç sebep yokken sol ön teker kilitlemiþti ve hiç bir þey yapmadan tekrar salmýþtý.bu olay beni çok korkuttu.daha önce baþýna gelen arkadaþ oldumu sebebi nedir.arýza dolayýsýylamý böyle oldu.
baþkalarýndan dinleme, git kendin gör.

k. yusuf

geçmiþ olsun sýk sýk yaþadýðým bir olaydý alýþmýþtým bir ara :) kaliperler sýkmýþtýr.  kaliper lastiðinin arasýna pislik geldiðinde kilitlenip kalýyor. açtýysa problem yok. benim bir gün fena kilitlemiþti açýlmadý da kaliperine kadar daðýtýp tekrar toplamýþtým. bir frenciye göstermenizde fayda var. özellikle frenci diyorum bu meretin fren sistemi çok ama çok farklý.

metin.elbeyli

Ayný þeyi yaþamýþtým. Ayný þekilde hemde.
Sað ön göbek rulmaným daðýlmýþ ve kilitlenmiþ. Deðiþtirdim. Tüm teker göbek rulmanlarýný deðiþtirdim (SKF kullandým).

jckal

binek aracýmda arka kampana kitlenmiþti.lastigi söktüm felan urastým acamadým.cekiciyle ustaya götürdük cekiciden inerken acýldý. balata bitmiþ felan filan dediler. fren merkezleri ile alakalý bi durum olsa gerek dikkat et.
alýcam nivamý vurucam daglara vurucam daglara

endüstri

Alıntı yapılan: metin.elbeyli -  Nisan 02, 2011, 08:58:34
Ayný þeyi yaþamýþtým. Ayný þekilde hemde.
Sað ön göbek rulmaným daðýlmýþ ve kilitlenmiþ. Deðiþtirdim. Tüm teker göbek rulmanlarýný deðiþtirdim (SKF kullandým).
rulman kilitlemiþ (iki parça olmuþ  tamamen daðýlmýþ...)
baþkalarýndan dinleme, git kendin gör.

metin.elbeyli

Alıntı yapılan: endüstri -  Nisan 07, 2011, 09:50:18
rulman kilitlemiþ (iki parça olmuþ  tamamen daðýlmýþ...)
geçmiþ olsun