MUHTELÝF SORUNLAR VE ÇÖZÜMLERÝ

Başlatan Yevgeni, Mayıs 23, 2008, 12:28:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

Yevgeni

Caylak 4 yasinda.
Kullandigi ve patlattigi kalorifer muslugu sayisi 4.
2 adet musluk da paketten patlak ciktiydi, onlari saymiyoruz.
Tak-patlat, tak-patlat, aynen ac-kapa hesabi.

(bak boyle her satiri ayri yazinca duzyazi yazmaya cabalayan sair eskisi gibi oldu ha, gerci bu ayri bir hikayenin konusu).

Celik Motor'a siparis gecildi, yarin servise orijinal musluk ulasacak, akabinde takilacak (ne kadar orijinal bilmiyorum elbet).
Lakin bu basit aparatin normal olanini yapamayip toprak ananin kaynaklarini bosa harcayan isletmenin seceresini seveyim ben (dedim ya lan)..

cenker

ufak bi tiyo, üretimde maaliyet düþürme adýna o ringleri finish polish amacýyla silikon sürmeyi cogu imalatcý býraktý.
o ring ler bir kaç özel türü haric silikon sprey ile yaglanýr,  kalorifer musluga montajdan önce bir kac fýs silikon sprey sýkýp bir kac defa acýp kapayýp montaj yaparsanýz o muslugun ömrü uzun olucaktýr. kaner efendiye slm iletin benden  ;)
divers do it deeper

Yevgeni

Yarin Kadikoy tarafinda isim var, muslugu da Gunduz'e siparis ettim.
Kaner'e ugradigimda ise selamini iletirim elbet de, bi denk getir Kaner'de oturup laflayalim bir cay icimlik, 2 kahve hupurdetmelik..

vehbi

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Aralık 14, 2012, 03:30:36

Lakin bu basit aparatin normal olanini yapamayip toprak ananin kaynaklarini bosa harcayan isletmenin seceresini seveyim ben (dedim ya lan)..
Yavuz abi zaten can alýcý nokta bu.. misal ben; ahali moda pantolon giysin diye, habir bir durmadan pamuktan yapýlma kumaslarý kesip kesip  boyuyorum.. hepsi bir iki kullanýmlýk olmaya aday.. bundan mutevellit kendimi bu seceresi sevilesicelerden biri sayýyorum .. çok týnsaydým çýkardým bu camiadan, demek bizim kahramanlýk biraz da lafda.. :-\

"free as a bird"

akýn61

Yavuz abi zaten can alýcý nokta bu.. misal ben; ahali moda pantolon giysin diye, habir bir durmadan pamuktan yapýlma kumaslarý kesip kesip  boyuyorum.. hepsi bir iki kullanýmlýk olmaya aday.. bundan mutevellit kendimi bu seceresi sevilesicelerden biri sayýyorum .. çok týnsaydým çýkardým bu camiadan, demek bizim kahramanlýk biraz da lafda..

çok samimi bir itiraf olmuþ kanýmca :)
Bize her yer TrabzoN

Yevgeni

Konu mankeni Caylak. Altindaki Tarik. Mekan Kaner Oto.

Hepi topu 2 ay calisan (2 ay once degistiydi), debriyaj ana merkezini yogun trafikte eþþek kullanim ile tarumar ederek, sistemdeki tum hidroligi de asfalta sacarak debriyaj pedalini tabana yapistirmis, sans eseri vites degistirebilerek arkadasi lifte kadar goturebilmisimdir.

Kalitesiz parcayi stokta tutan, bilimum ulkeye gazlayan Avtovaz'a ve diger musebbiblere saygilarimizi sunduk efendim..

mehmet22

VARSA NÝVAN ÖZGÜRSÜN

Yevgeni

vehbi

"free as a bird"

Harun

Yevgeni

Yevgeni

Sorun:
Hareket halinde dönen bir þeylerin ciyk ciyk ederek ciklemesi, ötmesi.

Çözüm:
4 adet tekerlek göbek rulmanýnýn (aks rulmaný olarak da bilinir) deðiþmesi (hasarlý olan 1 tanedir ama deðiþmiþken set olarak deðiþmesinde fayda var), sorunun kalmamasý.

Sýradaki?

shadowturks

Benim on sag porya egik. Balata surtmesinden mutevellit kanarya gibi þakýmakta ama karga kývamýna gelmeden degiþtimiyecegim. Ses harici sýkýntý yok.

Yevgeni

Alıntı yapılan: shadowturks -  Mayıs 23, 2014, 04:42:24
Benim on sag porya egik. Balata surtmesinden mutevellit kanarya gibi þakýmakta ama karga kývamýna gelmeden degiþtimiyecegim. Ses harici sýkýntý yok.

Eðik porya hoþ deðil?

Harun

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Mayıs 23, 2014, 04:32:45

Sorun:
Hareket halinde dönen bir þeylerin ciyk ciyk ederek ciklemesi, ötmesi.

Çözüm:
4 adet tekerlek göbek rulmanýnýn (aks rulmaný olarak da bilinir) deðiþmesi (hasarlý olan 1 tanedir ama deðiþmiþken set olarak deðiþmesinde fayda var), sorunun kalmamasý.

Sýradaki?

benim ön lastiklerde ayný þey var
ama her bakýmda kontrol ediliyor sýkýntý yok deniyor
sað öndeki cýyklama 2010 da ercova da baþladý ve arasýra kesilmekle bugüne kadar devam etti.