Yalova Gezmesi...31 Ocak-01 Þubat 2015

Başlatan Harun, Ocak 08, 2015, 09:01:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Harun

Alıntı yapılan: kocaali -  Ocak 08, 2015, 05:18:21
geçen haftasonu komple kar altýndaydý oralar; kimse geçmeyi denemediyse öylece duruyordur, ama yarýn itibariyle erimeler baþlar hafiften, bataklýk geri gelir  ;D ;D

Mehmet þöyle piknikçi rotasý ayarla bize,
ilk müsait zamanda zýplayayým Bursa'ya...

ugur16

Dað+deniz+niva+özgürlük = HUZUR

kocaali

Alıntı yapılan: Harun -  Ocak 08, 2015, 09:01:01
Mehmet þöyle piknikçi rotasý ayarla bize,
ilk müsait zamanda zýplayayým Bursa'ya...

üstadým nereleri görmek istediðini söyle, hemen çizivereyim rotayý, yumuþak yumuþak takýlalým macera aramadan... ben hala MT'leri takmadým, AT lastiklerle piknikçi moduna devam :)
No mud, no fun...

Harun

Alıntı yapılan: kocaali -  Ocak 09, 2015, 08:59:20
üstadým nereleri görmek istediðini söyle, hemen çizivereyim rotayý, yumuþak yumuþak takýlalým macera aramadan... ben hala MT'leri takmadým, AT lastiklerle piknikçi moduna devam :)
Abi kaptan sensin,
ama þöyle doðaya doyalým derim ben kýrýlmadan,dökülmeden...

aydinaydogan

Ýstanbula yaðan bu karý ben çok iyi deðerlendirdim. Eve gelip yemeði yer yemez dýþarda aldým soluðu. Gerçekten bu aracýn kar performansýný böyle beklemiyordum. Hiç bir aracýn yürümediði yerde ben asfalttan kalkarcasýna yürüdüm. Çok dik iniþlerde büyük güvenle frensiz aðýr aðýr inmeside beni mest etti. En son kayýþ daðýnda 30-40 santim karda dik yokuþlarý çýkmasý aklýmý aldý :)

ugur16

kocaali

Alıntı yapılan: Harun -  Ocak 09, 2015, 09:40:46
Abi kaptan sensin,
ama þöyle doðaya doyalým derim ben kýrýlmadan,dökülmeden...

Uludað'ý tavaf edelim o zaman :) asfalta minimum inerekten  ;D 

daha önceden motorla gezdiðim rotalarý birleþtirip ortaya karýþýk birþeyler yaparým..  doðaya da doyarýz, manzaraya da doyarýz, riskli sýkýntýlý yerlere de girmeyiz..
No mud, no fun...

ugur16

Ortalama kaç km yol yaparýz Mehmet ? Benim benzin ibrem çalýþmýyorda :D Sadece azalýnca lambasý yanýyor :D

NÝVACI

Nerdeeeeeeeeeeeeeee o taþ fýrýnlar.
Caným francola olsun bizim olsun. :D :D :D
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

kocaali

Alıntı yapılan: ugur16 -  Ocak 09, 2015, 11:38:01
Ortalama kaç km yol yaparýz Mehmet ? Benim benzin ibrem çalýþmýyorda :D Sadece azalýnca lambasý yanýyor :D

bidonla yedek alýrýz yanýmýza :)  arazide benzin tüketimi duruma göre çok deðiþebilir çünkü..
No mud, no fun...

ugur16

Öyle yapacaðým artýk :) Ortalama peki rut kaç km ?

kocaali

Alıntı yapılan: NÝVACI -  Ocak 09, 2015, 11:52:54
Nerdeeeeeeeeeeeeeee o taþ fýrýnlar.
Caným francola olsun bizim olsun. :D :D :D

bu mevsimde Uludað'daki her rota mangal gibi yürek ister, pek kolay da geçit vermez irtifa arttýkça...  kar azalýnca tadýndan yenmez ama :)
No mud, no fun...

kocaali

Alıntı yapılan: ugur16 -  Ocak 09, 2015, 11:58:24
Öyle yapacaðým artýk :) Ortalama peki rut kaç km ?

200-300km arasý olur tahminim...

tabi bu ciddi uzun rota, tamamý araziden olduðunu düþünürsek bir haftasonu yetmeyebilir.. belki de sýnýrlamak lazým sadece bir bölge ile.. ya da nerede vakit biterse, oradan asfalta inip dönüþe geçmek.. tüm rotayý bitirmeye çalýþýnca etrafýn tadý pek çýkmýyor, sindire sindire gezmek daha keyifli bence..   
No mud, no fun...

aydinaydogan

Mehmet o zaman tarih belirleyip planlama yapmak lazým ki gelen gelsin. Uyarsa bende zýplýyayým.

Ayrýca arazide 200-300 km çok fazla bir gece kamp düþünüp çýtýr iki günlük, kamp öncesi ve sonrasý bir rut planlamak. Az ama öz gezip etrafýn tadýna varmak daha doðru kanýmca.

ugur16

Alıntı yapılan: kocaali -  Ocak 09, 2015, 12:08:45
200-300km arasý olur tahminim...

tabi bu ciddi uzun rota, tamamý araziden olduðunu düþünürsek bir haftasonu yetmeyebilir.. belki de sýnýrlamak lazým sadece bir bölge ile.. ya da nerede vakit biterse, oradan asfalta inip dönüþe geçmek.. tüm rotayý bitirmeye çalýþýnca etrafýn tadý pek çýkmýyor, sindire sindire gezmek daha keyifli bence..  

Bencede kýsa bir gezinti ardýndan güzel bir manzarada muhabbet yemek ve ufaktan dönüþ daha keyifli olur.Ama uzaktan gelecekler için tabi kamp olayý haklý olarak daha mantýklý.Çoðunluða uyarým..