burasý da acemi offroadcunun sayfasý olsun:D

Başlatan volkaneem, Kasım 27, 2014, 02:53:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bkerti

Maþallah dedeme :) Arka helezon çok uzun göründü gözüme de ondan sordum. Ayrýca 1600 sahibi olarak arazide 1600 görmekten de memnun oldum. Rampa performansý için özel bir iþlem yapýldý mý dedeye

muhammedcelik1983

Orta defransiyel kilidi defransiyelleri eþitler ayrýyeten her koþulda önden 1 arkadan 1 teker çekiþ saðlar kilit kapalý konumdayken tekerlerden biri dahi boþa düþse arac yurumez ama kilit açýk konumdayken ön tekerler bosa dusse arka ceker veya arkalar bosa dusse on teker ceker çamurda karda kaylak zeminde faydasi çok büyük..

volkaneem

Alıntı yapılan: bkerti -  Ocak 26, 2015, 04:02:45
Maþallah dedeme :) Arka helezon çok uzun göründü gözüme de ondan sordum. Ayrýca 1600 sahibi olarak arazide 1600 görmekten de memnun oldum. Rampa performansý için özel bir iþlem yapýldý mý dedeye

yaylarý yeni deðiþtirdim kendi yayýný taktýrttým rampa içinde iyi bir gaz ve karbüratör ayarý yeterli :D
yazýlým atamayýz 22 yaþýndaki arabaya:D

bkerti

23 yaþýnda benim dede. Maþallahý var mý bilmiyorum çünkü baþka bir niva ile yan yana hiç sürmedim.  Ama dif kilidi kötü arazilerde patinaja düþmeyi azalttýðýný gördüm. Araç kalas gibi oluyor ama yürüyor en azýndan. Tamamen yararsýz olduðunu sanmýyorum.

volkaneem

Alıntı yapılan: bkerti -  Ocak 26, 2015, 04:19:55
23 yaþýnda benim dede. Maþallahý var mý bilmiyorum çünkü baþka bir niva ile yan yana hiç sürmedim.  Ama dif kilidi kötü arazilerde patinaja düþmeyi azalttýðýný gördüm. Araç kalas gibi oluyor ama yürüyor en azýndan. Tamamen yararsýz olduðunu sanmýyorum.

valla yanyana sürmeden kendi nivanýn artýsýný eksisini anlayamýyorsun iyimi kötümü bilemiyorsun degerini anlamýyorsun makinenin

bkerti

Denk getirsem süreceðim de bulamýyorum. Cumartesi defo ile yan yana sürdüm asfaltta. Yokuþta çok farký yoktu ikimizde týkýs týkýs çýktý atarsýz gidersiz yollandýk. 2.5 110 idi defo. Ama adam keyfinden basmadý ama bastý anca gitti bilmiyorum. Ama bana ecel teri döktüren puma motorlu bir defo hatýrlýyorum geçen yýldan. Arka camda ön vincini görüyordum. Ne solladý ne de yavaþladý. Sanýrým eðlencesine yakýn takipte çýktý ardým sýra rampayý. Ardýndan birden bire fýrlayýp selam çaktý geçti.

NÝVACI

tarla meselesi ilk benimde dikkatimi çekti
güzel eðlenmiþsiniz
o küçük kolun marifetleri çoktur
kullandýkça anlarsýnýz.
Gerçek bir usta yada kullanýcý ile konuþtuðunuzda vasat bir eþitleyici olmadýðý anlaþýlacaktýr
diðer kilit meselesi çook derin siteyi iyi inceleyin.
Eksiðini tamamlarýz.
Fotolar çok güzel eðlencenizinde fotolarýnda devamýný dilerim
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

muhammedcelik1983

Alıntı yapılan: NÝVACI -  Ocak 26, 2015, 06:20:44
tarla meselesi ilk benimde dikkatimi çekti
güzel eðlenmiþsiniz
o küçük kolun marifetleri çoktur
kullandýkça anlarsýnýz.
Gerçek bir usta yada kullanýcý ile konuþtuðunuzda vasat bir eþitleyici olmadýðý anlaþýlacaktýr
diðer kilit meselesi çook derin siteyi iyi inceleyin.
Eksiðini tamamlarýz.
Fotolar çok güzel eðlencenizinde fotolarýnda devamýný dilerim

Burhan amcam bize aktarabileceðin baþka özellikleri varsa bu orta kýsa kolun tecrubelerinden faydalanmak isteriz.

rahmieken

o kilitsiz göle girilir kilit kitlenip çýkýlýr çakýl ortamda. çamurda marifeti büyüktur. bol karda eze eze giderken biriken buzda askýdan kurtarýr. ama kaygan zemin buz! bence olmuyor farklý kombinasyonlarý denedim sakatlýk derecesi yüksek. buzda farklý tekerlerin patinaj yapmasý benim için genelde avantaj çünkü usturuplu þekilde kaydýrýp yolu bulabiliyorum ya da dönebiliyorum. Van'da yaþýyorum buz bol oluyor :D orta kilitli buzda viraj almak vb. benim kafama çok oturmuyor ama kiþisel iþte her yiðidin yoðurt yiyiþi hikayesi.