Benzinde neden çalýþmýyor

Başlatan suat, Mart 12, 2012, 11:53:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

suat

Aracým 91 model karbüratörlü sürekli LPG de çalýþtýrýyorum bazende benzinde birkaç dakka çalýþtýrýp zor durumlarda yani LPG nin bittiði durumlarda yolda kalmamak için sürekli bu iþlemi yapýyorum,dün havanýn güneþli olmasýndan faydalanarak ufak bakým yapayým dedim benzin hortumu ve benzin filtresini deðiþtim kalorifer hortumunun birini deðiþtim vs.yine deneme yapayým dedim bi türlü benzinde çalýþtýramadým neden çalýþmadý acaba?

Maestro

benzin  hortumunu  ve  filtresini  degiþtirdim  demiþsiniz...  bende  filtreye yeterince  benzin  dolmadý...  karbüratöre benzin geldiginden  eminmisiniz.. !!!

mehmet22

aracý benzine alýn  ve benzin otamatiðinin oradan veya  karburatör giriþinden benzin hortumunu cýkarýn marþa basýn oradan benzin fýþkýrmasý gerekiyor +
arac lpg li oldugu icin benzin kesici role vardýr ....bunuda kontrol etmenizde fayda var
+ arac benzin kokutuyormu calýþmaya uðraþýrken   karbu ratöre ayný anda benzin ve gaz gelirse arac yine calýþmaya bilir bunlarýnda sebebi gaz kesici role ve benzin kesici roleler olabilir bence bunlarý da bir kontrol edin derim .
VARSA NÝVAN ÖZGÜRSÜN

suat

Bu rölelerin fotosu varmý sizde atabilirmisiniz.?

suat

Alıntı yapılan: Maestro -  Mart 12, 2012, 12:28:01
benzin  hortumunu  ve  filtresini  degiþtirdim  demiþsiniz...  bende  filtreye yeterince  benzin  dolmadý...  karbüratöre benzin geldiginden  eminmisiniz.. !!!
Karbüratöre kadar geliyor her ne hikmetse çalýþmýyor.

mehmet22

hali hazýrda cekilmiþi yok ...niva  yakýnda deyil en kýsa sürede cekip eklerim

fakat kaputu acýnca anlarsýnýz basit bir sistem zaten

gaz kesici rolede 2 tane voltaþ ucu + -  var 1 tarafý gaz giriþ borusu diðeri gaz cýkýþ tarafýdýr  arac gazda iken bu sistem gaz geciþine izin verr benzin kesice role ise bu konumda benzin geciþine izin vermez ..
benzin kesici role yine 2 voltaþ giriþi + - 1 tarafý benzin giriþi digeri cýkýþý  dýr arac benzinde iken benzin akýþýna izin verir bu konýmda ise gaz kesici gazý kesmiþ konum da calýþýrlar
VARSA NÝVAN ÖZGÜRSÜN

suat

Bilgileriniz için tþk.ler sanýrým ustaya göstermem gerek benim çözebileceðim bi durum deðil anlaþýlan...