04.03.2012 pazar gezesi

Başlatan @rhan, Mart 04, 2012, 10:46:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Maestro

Alıntı yapılan: @rhan -  Mart 06, 2012, 10:25:27
ben tþk ederim bizim arkadaþ sattý geçen 95 model 9500tlye ama fazla iyi deðildi ankaraya yolladý alt takýmdan çok çilesi vardý arkadaþýn ama elinden çýkarttý kurtuldu toplatamadý gitti

bende 93  ü vardý..  görmeden aldým.. telefon ile, birde Ýstanbul a gittim  iyimi..   bir baktým  hurda.. o kadar yol yapmýþýz dedim.. laf agýzdan çýktý dedim.. aldým..  mekanik aksamý 10  numara-  kaporta 1  numara :)   Ýzmirde  alaþehir usulü bir boya- yanlara basamak vs.. biraz ele avuca geldi.. 1 sene kadar tepe tepe kullandým, gerçi ben Offroad  cý  degilim...  tabir uyarsa  Piknikçiyim..  ama öyle yerlere çýktým indimki  akýllara zarar..   toplamaya vaktim olmadýgý   için  sattým..  satýnca  degerini anladým.. þimdi hafta sonlarý  dellenip gidemiyorum   daglara..  binek arabam çok alçak..  delirecegim...  sat binek arabaný al akýllý uslu bir vitara ..  degilmi    ?    degil  iþte...  tek araç olunca  o vitara yý  nasýl tepe tepe kullanacagým...  yani....  döndük niva  ya...   sadýk dost...

Yevgeni

Offroadcu þekil bir taným yoktur güzel lügatýmýzda, piknikçi de (yeri gelmiþken dayanamadým, kusura bakmayasýn Eyüp Temel abi).

Ýlki zaten yarý Ýngilizce, dilde de sakil duruyor. Saðolsun poposunun altýna muhtelif 4 çeker çekenlerin eðreti jargonu sayesinde girmeye çalýþýyor bu tanýmlar dile. Þöyle diyelim, zor araziden geçtim/geçemedim, hafif arazide dolandým.

Daha iyi olmaz mý?

@rhan

Alıntı yapılan: Maestro -  Mart 06, 2012, 10:35:14
  bende 93  ü vardý..  görmeden aldým.. telefon ile, birde Ýstanbul a gittim  iyimi..   bir baktým  hurda.. o kadar yol yapmýþýz dedim.. laf agýzdan çýktý dedim.. aldým..  mekanik aksamý 10  numara-  kaporta 1  numara :)   Ýzmirde  alaþehir usulü bir boya- yanlara basamak vs.. biraz ele avuca geldi.. 1 sene kadar tepe tepe kullandým, gerçi ben Offroad  cý  degilim...  tabir uyarsa  Piknikçiyim..  ama öyle yerlere çýktým indimki  akýllara zarar..   toplamaya vaktim olmadýgý   için  sattým..  satýnca  degerini anladým.. þimdi hafta sonlarý  dellenip gidemiyorum   daglara..  binek arabam çok alçak..  delirecegim...  sat binek arabaný al akýllý uslu bir vitara ..  degilmi    ?    degil  iþte...  tek araç olunca  o vitara yý  nasýl tepe tepe kullanacagým...  yani....  döndük niva  ya...   sadýk dost...
abi en iyisini yaparsýn vitara alsan istediðin gibi kullanamasýzýn daðda bayýrda hem arýza verdiðinde parçalarý pahallý ama niva olsa vur dað bayýr tadýndan yenmez bende offroadçý deðilim ama yavaþ yavaþ olcazmý ne  :)yerimde duramýyorum daha.devamlý gezesim geliyor.benim araçta 90 modeldi dýþtan çok berbattý ama yürüründe motorunda en ufak biþi yoktu toplattým ve güzel oldu bana kalsa yeter gider sende al kendine temiz bir biva ver elini mangal sucuk dað tepe :)

@rhan

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Mart 06, 2012, 10:39:39
Offroadcu þekil bir taným yoktur güzel lügatýmýzda, piknikçi de (yeri gelmiþken dayanamadým, kusura bakmayasýn Eyüp Temel abi).

Ýlki zaten yarý Ýngilizce, dilde de sakil duruyor. Saðolsun poposunun altýna muhtelif 4 çeker çekenlerin eðreti jargonu sayesinde girmeye çalýþýyor bu tanýmlar dile. Þöyle diyelim, zor araziden geçtim/geçemedim, hafif arazide dolandým.

Daha iyi olmaz mý?

abi off roadçu dedikleri ne anlama geliyor yani niye öyle diyolar

mehmet22

artýk orhan abimde aþtý kendini onuda off rood cý yapýyoruz  ...var bir ýþýk onda ...arkaya kilit falan düþüncesi baþlamýþ  öyle böyle alýp baþýný bakmýþýn off rood orhan hazýrr   ;) kaþýntýsý baþlamýþ ben anladým hadi hayýrlýsý ???
VARSA NÝVAN ÖZGÜRSÜN

@rhan

Alıntı yapılan: mehmet22 -  Mart 06, 2012, 10:42:36
artýk orhan abimde aþtý kendini onuda off rood cý yapýyoruz  ...var bir ýþýk onda ...arkaya kilit falan düþüncesi baþlamýþ  öyle böyle alýp baþýný bakmýþýn off rood orhan hazýrr   ;) kaþýntýsý baþlamýþ ben anladým hadi hayýrlýsý ???
yok mehmet off road deðilde bi kan çekiyo böyle daðlara falan gitmek hani böyler arabayý ezmek gibi bir niyetim yok ama kilit iþi aklýmda bizim buralar baya daðlýk yerleri var çamur vs orman içleri araçlar oralara girmek isityorum :)

mehmet22

Alıntı yapılan: @rhan -  Mart 06, 2012, 10:29:47
olabilir mehmet bakmak lazým boþaltmýþ olabilirler içini yada eskimeyede baþlamýþ olabilir zaten deðiþtirirsek dahada o sesi alamayýz sanýrým :)
aman sakýn elletme egzozu millet o sesi alabilmek icin para harcýyor sen bulmuþken kaybetme harika bööörüyor  egzoz..
VARSA NÝVAN ÖZGÜRSÜN

@rhan

Alıntı yapılan: mehmet22 -  Mart 06, 2012, 10:45:21
 aman sakýn elletme egzozu millet o sesi alabilmek icin para harcýyor sen bulmuþken kaybetme harika bööörüyor  egzoz..
yok mehmet elletmiyorum ama patlarsa ne olacak o sesi alamam daha :)

Yevgeni

Off Road "yol dýþý" (road: yol / off: hariç) anlamýna geliyor.
Siz deyin bakam, yol dýþçý (offroadcunun tam çevirisi) nasýl oluyor?

@rhan

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Mart 06, 2012, 10:50:38

Off Road "yol dýþý" (road: yol / off: hariç) anlamýna geliyor.
Siz deyin bakam, yol dýþçý (offroadcunun tam çevirisi) nasýl oluyor?

off road abi tamam anladým þimdi saðolasýn

mehmet22

Alıntı yapılan: @rhan -  Mart 06, 2012, 10:44:37
yok mehmet off road deðilde bi kan çekiyo böyle daðlara falan gitmek hani böyler arabayý ezmek gibi bir niyetim yok ama kilit iþi aklýmda bizim buralar baya daðlýk yerleri var çamur vs orman içleri araçlar oralara girmek isityorum :)

tmm abi hayýrlýsý ne diyelim yunandan  bulgardan telefoncu arkadaþlara soracaðým.. kilitli arka diferansiyelini
bak banada kaþýntý yapýyon orhan abi.. ??? ??? ??? ???
VARSA NÝVAN ÖZGÜRSÜN

@rhan

Alıntı yapılan: mehmet22 -  Mart 06, 2012, 10:52:49

tmm abi hayýrlýsý ne diyelim yunandan  bulgardan telefoncu arkadaþlara soracaðým.. kilitli arka diferansiyelini
bak banada kaþýntý yapýyon orhan abi.. ??? ??? ??? ???
bulaþtýmý mehmet sanada ;D alalým birer tane takalým iþte

Maestro

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Mart 06, 2012, 10:39:39

Daha iyi olmaz mý?

:D senin dedigin gibi olsun Yavuz kardeþ...  her gün bir þeyler ögreniyoruz ,  Abi deme bana ona bozulurum, zaten 40 yaþ sendromunu atamýyorum..  bazen  ''  amca þu topu atarmýsýn ''  bile  diyenler oluyor...  sakalda beyazlar var ise bunlar iþ stresindendir..  saçtaki  aradaki beyazlarý sorma,  bundan sonraki  ...... burasýný nasýl kývýrsam bilemedim, ...     sloganým....    zor araziden geçemem / hafif arazide  dolanýrým...              mangal-bira-manzara  

Yevgeni

Bu tanýmý kullananlar kendi dillerine gereken özeni göstermeyen insanlar (Eyüp Temel abi, sözüm meclisten dýþarý, kastettiðim insanlar siz deðilsiniz.)

Dil sonuçta etkileþim halinde bir yapýdýr. Doðru ya da yanlýþ da olsa misal söz konusu sözcük, insanlar arasý etkileþimle yayýlýr, kabul görür / görmez. Ama yayýlýr, doðru ya da yanlýþ. Benim derdim de dil için kaygýlanmak deðil sonuçta, kaçýnýlmaz olarak dönüþecektir, lakin bu offroadcu kelimesi de pek münasebetsiz be kardeþim..

mehmet22

yol dýþcý orhan abi dicez sana artýkk ;D ;D ;D  naptýn akýs iþini haledebildinmi??  
 kýrýlanlarý yeniledinmi??
VARSA NÝVAN ÖZGÜRSÜN