benzin otomatiði sorunu?

Başlatan sonata007dr, Şubat 28, 2012, 09:05:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sonata007dr

Arkadaþlar merhaba;

Benzin otomatiðinin ordan bir sývý akmýþ. Elimle kontrol ettim kokladým direk benzin diyemedim. Buradan yað sýzabilirmi? Yoksa bu benzinmidir acaba? fotolarý aþaðýda. Her ihtimale karþý benzin otomatiðini yenilemeyi düþünüyorum önce sizlere bir danýþayým dedim.

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

mehmet22

buradan görünen yag gibi duruyor benzin olsa araba calýþýr iken hem benzin kokar + benzin orada duracagýný sanmam ucar gider bence yað ..tam hatýrlayamadým ama orada bir conta vardý diye hatýrlýyorum þahinde baþýma gelmiþti o conta yenilenince bir þey kalmadý yanlýþ hatýrlamýyorsam veya en kolayý komple deyiþtirmek  cok pahalý bir parca deyildirr..
VARSA NÝVAN ÖZGÜRSÜN

edirneli

benzin otomatiði direk motor bloðuna baðlý bu yüzden contadan yað kaçýrabilir.Araçlarýmýzýn titreþimi bol olduðundan arada sýrada contalarýna bakmak ve sýkmak gerekiyor.
86 model ihtiyar delikanlý

sonata007dr

teþekkürler contayla beraber yenisini sipariþ vereyim o zaman.

edirneli

nivada þenlik var desene:) malum cukka saðlamsa coþtur gitsin.Para da sana dere tepe dað taþ olarak geri gelsin :)
86 model ihtiyar delikanlý

sonata007dr

nivacýðýma herþey deðer. nivadan hariç 2 tane daha aracým var ama onlar dýþarda nivam garajda duruyor. çalýþma sesi bile hoþuma gidiyor. maþallah çok seviyorum nivamý.

mehmet22

niva sevdasý budur iþte
VARSA NÝVAN ÖZGÜRSÜN

@rhan

evet gerçek bir niva sevdasý

ERCO

benzin otomatiðnii ve altýdaký fiberiyle contalarýný yenileyýn derim yenilenincede arasýra o 2tane baglantý vidalarýný kontrol edin gevþeme yapar otomatýk milinin hareketlerýyle darbe bol oluyor ve gevþeme yapýyor
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

sonata007dr

teþekkürler ercan usta. sipariþ vereceðim contasýyla beraber en yakýn zamanda.

cenker

bu pompalalar ile ilgili bir tiyo ve tavsiye ;

sebepsiz yere motorunuzun yag seviyesi artmaya baþlayýp yag terlemeleri baslarsa, pompa içindeki diyafram delinmiþ yaga benzin karýsýyor demektir.

terslik sezdiginiz anda pompanýzý deðiþtirin. motoru kucagýnýzza alýrsýnýz  ;)
divers do it deeper

sonata007dr

saðolasýn cenker bey;

benim yað doldurma kapaðýndan biraz terleme diye tabir edilen þekilde yað kaçaðý var öndede bir yerde var ustalar bunun ince yaða baðlý yanýþmýyorsam en son 10/40 veya 15 /40 numara yað koydupumdan dolayý olduðunu söylediler. yað dolum kapaðýný orjinali ile yenilemiþtim ama yinede kaçak oldu.bu yeni modellerin siyah büyük kapaðý var ondan alsam olurmu ne dersiniz?