02/01/2011 Soðuksu Milli Parký kar gezintisi

Başlatan wastiee, Ocak 02, 2011, 09:57:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

wastiee

pazar günü öðleden sonra aklýmýz baþýmýza geldi, tüm haftasonu evde oturmayalým dýþarý çýkýp temiz hava alalým dedik. impeesa/umut'un iþi varmýþ, mka.mka/mesut uygunum dedi. 14:40 gibi eskiþehir yolunda buluþup kýzýlcahamam / soðuksu milli parkýna doðru yola çýktýk. 16:10 gibi mesire alanýndan ormana ayrýlan parkura girmiþtik. Havanýn erken kararmasýna raðmen kýsa ama güzel bir gezinti yaptýk, biraz karda dolaþtýk
Ýzmir'den Moðolistan'a: www.izmirmogolistan.com

wastiee

milli parktan orman yolu ayrýmý hafif soðuk ankara sonbaharý havasýndaydý. biraz biraz yükseldikçe kar birikintileri görmeye baþladýk

wastiee

iyi hadi biraz kar görmüþ olduk diyorduk ama bu kadar beklemiyorduk doðrusu. bir yandan hava kararýyor

bu en tepede fotoðraf çektiðimiz yere kadar araba çýkmýþ daha önce, tekerlek izleri var. yerdeki kar toz buz taneleri kývamýna gelmiþ. altýysa iyice sert

wastiee

biraz da kendimiz araç izi açtýk karda, ama bir taraf iyice uçurumlaþýp yol darlaþmaya baþlayýnca geniþçe bir yerden dönmeye karar verdik. aþaðýya iniþimizde ortalýk çoktan kararmýþtý.

Maestro

görseller  güzel.. Ýzmir de oldugumuz için kar a hasretiz.. bugün bende çamurda debelendim.. 1 saat kadar gezdim..  

niva07

Güzel fotoðraflar, keyifli bir gezi.. Paylaþtýðýnýz için teþekkürler, selamlar.

mka.mka

Bendede birkaç foto var uygun bir zamanda eklerim buraya. Aslýnda benim biraz daha yukarý çýkmaya cesaretim vardý ama eþimin biraz fazlaca gerildiðini hissedince dönmeye karar verdik. Ee misafirin biraz daha vakti var erkenden gelmesin dedik :p Bu arada o soðukta sýksýk araca in bin yapýnca þifayý kapmýþým :(

wastiee

mka.mka

Alıntı yapılan: wastiee -  Ocak 03, 2011, 03:58:08
mesut yapma ya geçmiþ olsun çok
Buna þükür Kerem hanýmý ve dolayýsýyla ufaklýðý kurtardýk :D Ya o diilde çok sade bi gezi oldu oraya kadar gittik ve geri geldik :)

wastiee

olsun, zaten çok geç çýkmýþtýk, fena olmadý kar gördük :)

tüm ekipman var da, kafa yok, hala daha düzenli kullanabileceðim bir gps sistemi oturtamadým bilgisayarda. öncesinden rotayý planý yapýp, vakitlice yola çýkmak lazým bir hedef doðrultusunda :) biraz çalýþacaðým sonraki geziye kadar :)

impeesa

"Nivan varsa yolun var!"