34 EU 3389

Başlatan Harun, Mayıs 30, 2010, 02:26:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Harun

Herkese selam...

nihayet ben de Nivama kavuþtum arkadaþlar...

1995 yýlýnda (üniversiteye hazýrlanýrken) Bakýrköy Ýncirli Cad. üzerinde haki yeþil bir niva görmüþtüm.Araba hoþuma girmiþti,sýkýþýk trafikten faydalanýp sürücüsüne sormuþtum;
-''Memnun musun abi aracýndan?''
-''Memnunum aslaným tavsiye ederim.'' dediydi eleman gülerekten hafitende alaycý bir tonda ;D

O zamandan beri ender görülen Nivalar her görüþümde ilgilimi cezbetmiþtir.Belki de o zamandan vurulduk Nivaya ;)

Kýsmet bugüne hem de yeni modeline imiþ,geçen zaman içinde bu araçlara olan ilgim yanýsýra bilgim de arttý.(Nivatr ailesi sayesinde)Bilgisini tecrübesini,hatta gezilerde co-pilot olarak beni kabul edip aracýný paylaþan arkadaþlara çok teþekkür ederim bir kez daha...Allah herkesein gönlüne göre ve daha iyilerini nasip etsin...

Birkaç foto taze keçiden...Daha detaylý foto çekip koyarým yine de...

Aracýmý cuma günden beri kullanýyorum,kullanýþsýz yan aynalar,çalýþmayan yolcu emniyet kemeri,engellerden geçerken sað arkadan gelen tangýrtý ve bu gün fýrlayýp giden sað ön jant kapaðýný saymazsýnýz herþey yolunda ;D ;D ;D
Bunlar için de servis yolunu tutacaz müsait bir zamanda.

sekyad

hayýrlý olsun aracýnýz kazasýz belasýz binin.
MEHMET ÖRS-MANÝSA-NÝVA 2000

feyzullah

güle güle kullanýn kardeþim

Yevgeni

Sorunlarýn alayýný servis ya da satýn aldýðýn yerin hallediyor olmasý gerek.
Bazen 3-5 civata yanlýþ sýkýlmýþ (sýkýlmamýþ) olabiliyor..

reis28

Harun aracýn hayýrlý olsun  güle güle kullan
DURSUN USTA 05364629668

Cengiz AKAR

Harun; yeni Niva'n hayýrlý olsun
Cengo21
0-rh + 1972
Ýst-Güngören
92"Yeþil NÝVA

Tolga

OOOOOOooooo   hayýrlý olsun Harun :)
Tolga

Harun

eyvallah abilerim/kardeþlerim

iyi dilekleriniz için çok teþekkür ederim.

MOUNTAINBIKER

dostum hayirli olmasi dilegiyle,
umarim seni diledigin her yere gotur vede getirir saglicakla...ufak tefek seyleri dert etme sonucta o bir niva,yolda birakmaz ama oyle ufak tefek eyler de eksikolmaz..elin alisacak yapmaya...ancak oyle oyle ogreniyor insan.
ben de de vardi.bu nedenle tecrubemvar.

fotolarima ilgin icin tesekkur ederim.devami var haberin ola..
esen ve saglicagla kalasin.
hur-mountainbiker

avci_kerem

hayýrlý uðurlu olsun güle güle kullan ...
sariyer __ kýyýköy -----  >>  arasý

colins

Hayýrlý uðurluolsun,kazasýz belasýz günlerde kullanman dileðiyle

hakanbusa

Lastiklerine gözün gibi bak. Ayrýca sessiz bir niva bizleri mutlu etmez:)
Araziye bir girdin mi o sesler sana müzik gibi gelir. ALLAH kazasýz belasýz bol çamurlu yolculuklar versin. Hayýrlý olsun.

kaneruslu

hayýrlý olsun harun abi , en iyisini yapmýþsýn sýfýr almýþsýn

Yevgeni

Bu arada sað arkadan gelen tangýrtý, bagaj döþemesinin altýna bak, ya da oralara bir yerlere, küçük bir kumaþýmsý paket içinde bijon anahtarý olacak, o zýplýyor olabilir..

kaneruslu

Mekanik sorun yoksa yavuz abinin dediði gibi , ayrýca arka bagaj üstü kaplama setlerden geçerken çok ses yapar , altýna karþýlýklý olarak tuhafiyecilerde satýlan cýrtlardan koyarsanýz ses kesilir.Jant kapaklarýný plastik kelepçe ile sabitlemek yada en güzeli sökük kullanmak.Aynalarý çýkartýp eski model nivalarda kullanýlan yine ufak aynalardan takmak , çünkü niva m lerin aynalarýnda derinlik yok görüþ çok kötü , benim aracýmda olan orjinal ufak aynalarýnda derinlik mevcut araç sollamalar ve bakýþ açýsý mükemmel.Aracýn 1.000 km de zaten bakýmý var aksi bir durum olmadýðý sürece bu kilometreye kadar aracý kullanýp bakým zamanýnda eksikleri giderilir.