Düzensiz çalýþan motor

Başlatan 06niva, Ekim 13, 2007, 01:37:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

06niva

aracým hem gazda hem benzinde(gazda daha belirgin olmak üzere)ilk çalýþtýrdýým zmn egsoz pat yapýyor normal rölantide durmuyor arada oynuyor ve arada kesiklik yapýyor çalýþýrken...giderkende egsoz pýt pýt pýt yapýyor we araç çok az tekleme yapýyor çok bariz bi þekilde diil ama...bujilerim 3000kmde motor 19000km de subap ayarým 13000de yapýldý görünürde buji kablolarýmda yeni...avans ayarýylada gaz ayarýylada hepsiyle uuraþtým ama düzelmiyor bayram nedeniyle ustayada gidemiyorum egsozdaki weya manifolda delik olsa bu þekilde etkilermi yardýmcý olabilirmisiniz acaba :( :( :(

ERCO

Hocam sizin araba 1,7 karbüratörlü mü?
95 modeldi yanýlmýyorsam.
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

ERCO

95 miþ karburatorlý muhremelen ateþleme sisteminden yapiyordur tevzi makarasý olabilir buji kablolar yeni diyorsun ama bi kontrol etdirin atlama yapýyo olabil. birde gaz ayarý kontrolu de iyi gelir arabanýza.
www.guvenlada.com

06niva

tevzi makarasýndaki arýza gözle görülebilir biþimidir?benim bagajýmda yedek war galiba þu distribitör kapaðýnýn içindeki yuwarlak olan deðilmi?buji kablolarým 1 aydýr sorunsuz çalýþýyor.tüm ateþlemeeyi kontrol etmek zorunda kalmýþtýk 3 ay önce tekliyordu arabam bujiler(bosch) fabrikasyon arýzalý çýkmýþtý o sýrada buji kablosuda deðiþmiþti bide atlama yapýnca galiba çat çat yapar ben göremedim karanlýktada onda arýza olsa bir ay içinde sorun çýkarmazmýydý?ateþleme beyninde sorun olsa böylemi yapar yoksa hiçmi çalýþmaz weya gene bujilerim bozuk olabilirmi?aklýma birþey geldi bide ben benzin depomda pislik olduðu için katký maddesi koyuyorum motor ateþleme depo temizleyici yalnýz onu fazla koymuþum bu bujileri bozuyor olabilirmi?

ERCO

o da olabilir bi konrtol etdirin birde distributor icindeki atelþeme mayetosundada bi sorun olabilir bunlarýn bakýlmasý gerekiyor
www.guvenlada.com

06niva

çok saðol ercan usta son bir þey subap ayarým bozulmuþ olamaz deðil mi o kadar km de ondan weya egzozdan dolayý bu sorunlar olmaz anladýðým kadarýyla?

Yevgeni

Sübap ayarý düþük ihtimal, Erco'nun dediði gibi ateþleme sistemidir. LPG var anladýðým kadarýyla cihazda, James Bond usta bir ara deðinmiþti, LPG için özel bir tip buji gerekir diye. Ezcümle LPG ayarlarý külliyen farklý, bir elden geçirmek gerekir sanki. Öte yandan katký maddeleri konusunda þüphelerim olmuþtur her daim..

ERCO

sibob ayarlarýnda bi sorun yyokdur diyoruz ama bi dinlense fana olmaz
www.guvenlada.com

06niva

bgn götürdüm arkadaþlar distribitörde yeni ama degiþtirilcek glb arýza yapmýþ herhal komple deðiþcek bunu da yedeðe koyacaðým geriye kalan herþey saðlam...sesde birþey yok dedi...büyük ihtimal ateþlemeymiþ sizinde dediðiniz gb bir þey arýzalý ama...beyinle bobin kesin saðlammýþ..inþallah sadece bi distribitörle hallolur:( :(

ERCO

www.guvenlada.com

06niva

Arkadaþlar cenazem wardý arabama ve foruma bakamadým hiç...ama arabayý yaptýrmak zorunda kaldým çok tekliyordu...ewet egzos çatalýnýn ve orta susturucunun arasýndan kýrýlmýþ...iyi bi egzoscu bulmalýyým galiba ilk seferde ben ýsrar etmeden anlayabilcek birisini :-\distribitörü boþuna deðiþtirdim neyse diðeri yedek dursun bagajda deddiler...bu arada ben müzik setini kontaða baðlatmýþtým açýk unuturum diye araba çalýþmasken dinlemek için kontaðý çewirip açabiliyordum kontak ateþleme durumunda bekliyordu galiba bujilerim ondan bozuluyordu yeni model injectionlarýn bujisiyle deðiþtirdim çekiþi arttý gb geldi þuanda memnunum kýþlýk gaz ayarýmýda yaptýrdým yardýmlarýnýz için çok teþekkürler

cihanhorasan

Baþýn saðolsun arkadaþým.Allah baþka acý göstermesin.
Yolun bittiði yerde Niva baþlar.

KONYA

ERCO

Alıntı yapılan: 06niva -  Ekim 23, 2007, 01:24:05
Arkadaþlar cenazem wardý arabama ve foruma bakamadým hiç...ama arabayý yaptýrmak zorunda kaldým çok tekliyordu...ewet egzos çatalýnýn ve orta susturucunun arasýndan kýrýlmýþ...iyi bi egzoscu bulmalýyým galiba ilk seferde ben ýsrar etmeden anlayabilcek birisini :-\distribitörü boþuna deðiþtirdim neyse diðeri yedek dursun bagajda deddiler...bu arada ben müzik setini kontaða baðlatmýþtým açýk unuturum diye araba çalýþmasken dinlemek için kontaðý çewirip açabiliyordum kontak ateþleme durumunda bekliyordu galiba bujilerim ondan bozuluyordu yeni model injectionlarýn bujisiyle deðiþtirdim çekiþi arttý gb geldi þuanda memnunum kýþlýk gaz ayarýmýda yaptýrdým yardýmlarýnýz için çok teþekkürler

Baþýn saðolsun arkadaþým.Allah baþka acý göstermesin.hayýrdýr disrtibutoru neden boþa degiþdirdin
www.guvenlada.com

06niva

dostlar saðolsun...þöle boþa oldu ben parçacýdan alýp gittim ustaya deðiþtirdik distribitörü hala dewam edio...pat pat sürekli egzos ama aþaadan dooru gelio.. bdha gittim egzoscuya baktý kýrýlmýþ egzos...kaynattý ondan sora kesildi teklemesi patlatmasý...
fazla hava alýyordu herhalde ondandý tekleme patlama...

ERCO

dogrudur eksozdan da yapabilir
www.guvenlada.com