TUVTURK-YENÝ DÖNEM FENNÝ MUAYENE

Başlatan yusuf, Şubat 21, 2008, 06:10:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

murat067

slm arkadaþlar aracýmý muayeneye götürmem gerek ama þuan özelleþmiþ olan muayene istasyonumuzda benim aracý muayene ettirmem imkansýz çünkü 100 araçtan 3 tanesi muayene olabiliyo ancak...
aracýný götürenler olmaz böle þey diye geliyolar
adam arabanýn içine binip koltuklarý sallýyomuþ çarpýþmada koparmý kopmazmý diye...
anlýycanýz bizim araçlar hapý yuttuki 1986 model aracýmda bu muayeneden geçemez...
birde sormak istediðim þase ve motor numarasýný bulamadým nerede yazdýðýný bilen varsa bi cevap yazsýn çok sevinecem þimdiden çok teþekkür ediyorum....
niva kaçamak aþka benzer...

emre_ozk

Alıntı yapılan: murat067 -  Eylül 09, 2008, 04:36:22
slm arkadaþlar aracýmý muayeneye götürmem gerek ama þuan özelleþmiþ olan muayene istasyonumuzda benim aracý muayene ettirmem imkansýz çünkü 100 araçtan 3 tanesi muayene olabiliyo ancak...
aracýný götürenler olmaz böle þey diye geliyolar
adam arabanýn içine binip koltuklarý sallýyomuþ çarpýþmada koparmý kopmazmý diye...
anlýycanýz bizim araçlar hapý yuttuki 1986 model aracýmda bu muayeneden geçemez...
birde sormak istediðim þase ve motor numarasýný bulamadým nerede yazdýðýný bilen varsa bi cevap yazsýn çok sevinecem þimdiden çok teþekkür ediyorum....
akünün yanýnda bir plaka gibi birþey var þase numarasý orada yazýyordur.
Emre özkaradeniz
Ýzmit

murat067

emre cevap için  tþklr ama þaseyi buldum ama motor no yu bi türlü bulamýyorum nerde yazdýðnýný bakmadýðýmýz yer kalmadý

emre_ozk

Alıntı yapılan: murat067 -  Eylül 09, 2008, 06:23:15
emre cevap için  tþklr ama þaseyi buldum ama motor no yu bi türlü bulamýyorum nerde yazdýðnýný bakmadýðýmýz yer kalmadý
oda galiba bloðun üstündeki oluyor benim bloðun üzerinde bi numaralar var ama herhalde motor nosudur. sizde bakýn..
Emre özkaradeniz
Ýzmit

Yevgeni

Aracý standart halinde tuttuðunuz sürece, yani trafiðe elveriþli olabilecek þekilde bakýmlarý, vs  tam olduðu sürece 60 model araç da muayeneden geçer..

Medved

Arkadaþým araç muayenesi trafiðe çýkmýþ olan seni-beni olasý ölümcül durumlara meydan vermemek adýna yapýlmakta.Olaya birde bu gözle bakmaný isterim.Freni tutmayan bir araçla üzerine çýkýlmasýný istermisin mesela.Gece far ayarý olmayan bir aracýn insana ne olumsuzluklar yaþattýðýný hepimiz biliriz.Göz bebeðinin içine gelen far ýþýðý yolu görmeni engeller.Kör gibi olursun bir anda!Bu ve buna benzer olumsuzluklarý muayenede tespit ederek sürücüden bu olumsuzluklarý gidermeleri isteniyor.Bence sevinilesi bir durum.Aracýný bir ustaya göstermeden baþtan aþaðýya bir gözden geçiriliyor.Yeni muayene istasyonlarýndan birinden geçmiþ biri olarak yazýyorum bunlarý.
Her þey insan saðlýðý için!!
Her yaþanan güzeldir!

babacandar

Hocalar ben geçen ay yaptýrdým muayeneyi hakikaten ben de baþta korktuydum biraz bu þekilde geçermiyiz acep diye ama fakat görevli arkadaþ, tren rayý misali U demirden tamponlarý çeki halkalarýný ve de  bagajý açýpta 7 tonluk çekme halatý dahil mangal, balta pala vs yi görünce, tamamdýr hoca kapat kapat bu araçta eksik birþey olmaz deyip 5 dakikada geçtik..

murat067

arkadaþlar kusra bakmayýn ama bende herhalde freni tutmayan bir araca binecek kadar akýlsýz deðilim yani...
problem fren veya herhangi biþe deðil bizim burda okadar ýkýyolarki arabada cizik dahi olsa git boyat diyolarmýþ yapmýyolarmýþ...

ama bende halen görevde olan bir karayollarý muayene istasyonu buldum sürdüm gittim 2 adam 300 arabayý sabah 10 dan öleden sonra 16:30 a kadar yaptýlar motor no þase no ruhsatla aynýysa okey iþ bitiyo bayrama kadar devam edecek... ;D ;D ;D

ERCO

--------------------------------------------------------------------------------

arkadaþlar benim aracý da bu gün vizeden gecirmek icin sýraya sokdum ðöbegim catladý saat 10.00 da sýrada dým saat 16,30 da aracýn iþi biti malýsef o da sýnýfta kaldý arka sol sinyal gereginden az yanýyormuþ ve on sað fat diþarýya gosteriyormuþ bu iki aðýr kusur dan gecer not alamadý tekrar yarýn yada dier günlerde gecirecegim
Buðun epey bir tecrube edimdim epey bilgi aldým diþ aksamlarla ilgili yok filimdi yok ilave tanpomdu yok aksesuardý sorun cýkmýyor yeterki aþýrý abartý olmasýn en önemlisi frenler,el freni fren hortumlarý lambalar ama mutlaka ayarlý olsun yoksa cok koyuyor adama korna standart su fiskiye ler mutlaka calýþacak ve arac temiz olsun gerisi sorun degil yaný korkulacak bir þey degi sadece 1 gününüzü feda edeceksini ha birde vizeye girerken mutlaka borcu yokdur belgesi lpg li se sýzdýrmazlýk raporu ve ruhsatda vize yeri yoksa trafikten ek 1 forumu daktýloyla doldurtup öyle gidin

güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

Yevgeni

Demekki aracýn kritik noktalarýnda sorun olmayacak. Güvenli sürüþ için gerekli kriterler karþýlanacak gerisi teferruat diyorsun Erco öyle mi?

ERCO

aynen Yavur atta benim istetme arkada biliyorsun on tanpon demiri ve arka demirler yan basamaklar hic sorun olmadý bizi ilgilendirmez dedi eleman yeterki abartý olmasý dedi gecti giti bise þu far iþi cýkmasaydý bitdiydi ama hayýrlýsý
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

Tolga

ben heralde sisleri geçiremem diye düþünüyorum ...
Tolga

Harun

ruhsatta 'arazi aracý' yazan nivalarda muayene 2 senede bir mi?

yoksa her sene mi?

bir de Yavuz abi en yeni niva sende ruhsatta ne olarak geçiyor senin araç?

Yevgeni

TA7122'yi otomobil olarak tescil etmiþler.
SVY 03 de otomobil olarak geçiyordu.

2 yýlda bir..

Harun

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Kasım 27, 2008, 09:10:58
TA7122'yi otomobil olarak tescil etmiþler.
SVY 03 de otomobil olarak geçiyordu.

2 yýlda bir..

o halde 'otomobil' tescil edilmesi sorun çýkarmýyor diyebiliriz.