77000 km Motor rektefiye ?

Başlatan balbes, Haziran 19, 2016, 06:47:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

balbes

Öncelikle Merhaba deðerli forum arkadaþlarým. 2011 Model Nivam 77000 km de þuanda, ben aldýðýmda 67000 km deydi. Gazcý gaz ayarlarýný yaparken subaplarýný ayarlattýr arabada tekleme var dedi zaten bende farkediyordum. Sonra forumdan öðrendiðim kadarýyla bu modellerde subap ayarý yok lifter varmýþ. Neyse Motorda tekleme þikayetiyle ustanýn yanýna gittim. Usta önce tek tek bujileri söküp takýp aracýn sýkýntýsýný anlamaya çalýþtý. Sonra buji deliklerine basýncý ölçmek için bir þey soktu ve marþa basmamý istedi. 1 ve 2. silindirde problem yok gayet güzel fakat 3. orta 4. zayýf basýnç verdi. Ve 3. 4. silindir sýkýntýlý rektefiye yapacaðýz dedi. Sormak istediðim bu aracýn motoru niye bu kadar az gitmiþ olabilir. Motor açmýþken tavsiye edebileceðiniz bir þeyler var mý ? Teþekkürler.

Yevgeni

Ust kapakta problem olabilir.
Motoru actirmakta acele etmeyin..

balbes

Ben acele etmiyorum usta öyle dedi sizlerden fikir almak için paylaþtým. Ne gibi sorun olabilir baþka ? Ustanýn yaptýðý yöntem rektefiye için yeterli deðil mi ? Teþekkürler cevabýnýz için.

Yevgeni

Gerçi üst kapaðý açýnca motoru da açmýþ olacak.
Kapak çýkýnca masraf sadece kapak mý daha da derinde mi anlaþýlýr..

balbes

Rektefiye oldu sadece subaplar deðiþti. Daha aracý almadým usta saat gibi oldu dedi. Yarýn ilk fýrsat arabanýn yanýna gitmek olacak. Bu arada bujileri de NGK LPG2 alarak deðiþtirdim.