90- 100 km arasý titreme, motor üfleme

Başlatan bkerti, Aralık 21, 2015, 04:33:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bkerti

Merhaba abiler.

1- Benim nivada 90-100 arasý 5. viteste titreme oluyor. 110 da kesiliyor. 90-100 arasý 4 vitesle gittiðimde titreþim olmuyor. Þaft balansýyla mý alakalý dersiniz?

2- motor 2500 rpm de yað eklenen kapaktan hava ve yað parçacýklarý çýkýyor. Motor bitik mi? Bitmeye yakýn mý ne durumda? ne yapmalý?

Teþekkürler þimdiden.

Niva67

Alıntı yapılan: bkerti -  Aralık 21, 2015, 04:33:37
Merhaba abiler.

1- Benim nivada 90-100 arasý 5. viteste titreme oluyor. 110 da kesiliyor. 90-100 arasý 4 vitesle gittiðimde titreþim olmuyor. Þaft balansýyla mý alakalý dersiniz?

2- motor 2500 rpm de yað eklenen kapaktan hava ve yað parçacýklarý çýkýyor. Motor bitik mi? Bitmeye yakýn mý ne durumda? ne yapmalý?

Teþekkürler þimdiden.

1- Þaftlarda balanssýzlýk kuvvetle muhtemel.. Hele de daðda-bayýrda hoplayýp-zýplarken þaftlarý biryerlere deðdirdiysen!.. :(

Þaftlarýn ýstavrozlarýna, kayýcýlarýna baktýrdýktan sonra, teknik bir balansçýda þaftlarýný balans yaptýrýrsan iyi olur..

Ben de ayný iþlemleri yapmayý düþünüyorum..

2-Bahsettiðin görüntü, motorun ''bitik!'' olup-olmadýðý hakkýnda kesin bilgi vermez..

Motorun durumu hakkýnda en saðlýklý bilgiyi, tekniðine uygun yapýlan ''Silindir Kompresyon Testi'' verir..

[EÐER BULABÝLÝRSEN!]Teknik iþ yapan bir ''Motor ayarlarý'' atelyesinde, ''iþinin ehli'' bir ustaya bahsi geçen testi yaptýrýp, sonuçlarýný

yorumlattýrýrsan, ancak kesin sonuç alýrsýn.. Motor dediðin, öyle akþamdan sabaha bitmez!..

Sana daha önceleri de tavsiye ettiðimiz gibi; aracýnýn bakýmlarýný ya iþinin ehli, gerçekten güvenilir, yetkin bir

ustaya yaptýracaksýn, ya da þartlarýn uygunsa, mümkün olduðunca kendi iþini kendin halledeceksin..

Ya da, ''acaba þundan mýdýr?, acaba bundan mýdýr? '' diye beynini kemiren kurtlarla dolaþacaksýn!.. :(

bkerti

Suat Amcam iþinin ehli usta ve teknik atölye dedin benim heves kaçtý :) Tamir edecek ustayý 2 yýlda buldum teknik atölye bulana kadar :) Bizim 1.6 motor üstten eksantrikliymiþ ve kapaktan hava normalmiþ. Yað çubuðundan geliyorsa sýkýntýymýþ. Dediðin gibi arazide çok hopladým zýpladým nivayla. Ama yumuþak parkurda kaldý hep. Sürülmüþ tarlalara bilem daldým :) Ekilmiþ deðildi ama. Videolarda var bayaðý eðlenceli. Kýsmet olursa bu yaz araca saðlam bir masraf yapýp tekrar toplatacaðým. Ýkinci aracý alýr almaz yükseltme ve yeni pabuç alacaðým.