Þanzýman Uðultusu Yardým

Başlatan grafikerhane, Nisan 18, 2015, 08:11:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

grafikerhane

Arkadaþlar merhaba öncelikle kendimi tanýtayým adým
Mehmet Fayih Yorulmaz siz deðerli arkadaþlara malatyadan yazýyorum

Pazartesi günü kýsmet olursa 93 model lada niva alýcam bu benim ilk nivam olacak ancak bu aracýn þanzýmanýnda uðultu oluyormuþ adamýn söylediði yavru þanzýmandan geliyor dedi pek bilmediðim için sizlerden yardým istiyorum bu arýza nasýl giderilir masrafý tahmini olarak ne tutar yardýmlarýnýz için þimdiden teþekkür ederim

muratgüney

Mehmet bey slm niva ya binecekseniz bu tip ses ve uðultulara alýþsanýz iyi olur kendimce ;D
HAYAT BÝR GÜNDÜR ODA BU GÜNDÜR :)

muhammedcelik1983

Hoþgeldiniz,Vites geçiþlerinde problem yoksa þanzýmanlarýn defransiyellerin yaðlarýný deðiþtirin kullanmaya devam edin aracý alýrsanýz bence çünkü nivalarýn sesi uðultusu eksik olmaz

grafikerhane

anladým peki azaltmanýn bir yolu varmý eðer kýsmet olurda alýrsam zaten komple iiçini söküp çürüðü varsa yapacam delikleri mastik ile kapatacam hava ve toz giriþlerini tamamen kapatacam sonra ziftleyip iki kat keçe serecem tekrardan toplayacam sonrada kaporta boya iþine soyunacam :) niyet bu þekilde bakalým kýsmet olur inþallah

muratgüney

þaft larýn glasörlükleri var bildiðim kadarý ile þanzuman yaðlarýen fazla bide þaft balanslarý iyide bir yalýtýmla minumuma ner belki ama ses konusu birazda kafaya takmakla ilgili çok ppirikli bi tipseniz hiç bulaþmayýn nivaya açýk ve net saygýlar
HAYAT BÝR GÜNDÜR ODA BU GÜNDÜR :)

fatih61

þanzýmanýn uðultusunu deðilde titreþimini alan bir parça var küçük bir þasi gibi þanzýmana alttan monte ediliyor.

rasim

arkadaþlar nihayet hep istediðim niva ya kavuþtum forumu takip ediyorum çok da þey öðrendim.benim araçta 1.2.3. viteslerde felaket bir uðultu var ama 4. viteste bu sesler kayboluyor sorun acaba nedir.

ErdiFaruk24

bir yerden duyduðum sadece bu tam olarak emin deðilim ama gres yaðý kesiyormuþ ne kadar doðru bilmiyorum