MAY DAY MAY DAY MAY DAY.

Başlatan bkerti, Aralık 22, 2014, 09:27:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

av.mehmet

Tisan nasýl bu mevsimde? Pek sakindir bu aralar, özledim valla þimdiden
Bekle beni baþý dumanlý amanoslar

NÝVACI

adamlarda'da bu manzara olsaydý votkaya ihtiyaç olmazdý belki.
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

av.mehmet

bkerti

Tisan harika abý. Sadece uc beþ kýþý var. Deniz soðuk ama giriliyor. Market doðu sahiline taþýndý. Marketçi mahir abý sizlere omur. Tisan bundan 15 yýl once yaz mevsimi gibiydi bu kýs. Bombostu ve harikaydý.

av.mehmet

Temiz ve bakir neresi kaldýki malesef. :(

bkerti

bkerti

Eveeettt nerdeyse iki yýl önce açmýþþým bu baþlýðý. Araba kullanmayý bile yeni öðrendiðim bir dönemden may day çaðrýsý bugüne kadar ulaþmýþ. Pek çok hastalýk hastane odasý ve yorgunluðun ardýndan haftaya yine yeniden tatil :) bayramla da birleþince 12 gün az daha kasarsak 15' e tamamlarýz. Niva tek aracým olduðu için hazýrlýklara baþladým. Bu sene may day çaðrýsý yapmamak için çabalýyorum. listem þu þekilde

1: Sýcak bir bölgeye gideceðim için taþma kabý, radyatör kapaðý (0.8 den 1 e) araçta mevcut olan antifiriz pervane kayýþý deðiþecek.
2: Ateþleme sistemi yenilecek, kablolar, bujiler, platin, meksefe tevzi kapak deðiþecek.
3: Ön göbek rulmanlarý deðiþecek. Ýki göbek arasýna dar bir bilezik yaptýrýlacak.
4: motor yaðý, þanzýman, difransiyel, direksiyon yaðlarý deðiþecek.

Ardýndan deniz kum güneþ yaþasýn tatillll :)

bkerti

Öncelikle radyatör ve taþma kabý kapaklarý deðiþti. -60 lýk yeþil renkli antifriz kondu. Motor yaðý þanzýman dif yaðlarý deðiþti. Sol balata disk porya rulman (tinkel) sað rulman balata deðiþti. Bütün ýsrarýma raðmen v kayýþý deðiþtirtemedim. Bagajda duruyor. Usta iyi durumda dedi en az 3 yýllýk. Bu tatilde de lütfen arada foruma girip bakarak olun her an may day çaðrýlarým yükselebilir.

Harun

Alıntı yapılan: bkerti -  Haziran 27, 2016, 12:54:11
Öncelikle radyatör ve taþma kabý kapaklarý deðiþti. -60 lýk yeþil renkli antifriz kondu. Motor yaðý þanzýman dif yaðlarý deðiþti. Sol balata disk porya rulman (tinkel) sað rulman balata deðiþti. Bütün ýsrarýma raðmen v kayýþý deðiþtirtemedim. Bagajda duruyor. Usta iyi durumda dedi en az 3 yýllýk. Bu tatilde de lütfen arada foruma girip bakarak olun her an may day çaðrýlarým yükselebilir.

;D
kötü þansý çaðýrma Bayram,
sorunsuz gidecen gelecen inþallah

bkerti

;D ;D ;D ;D
Ýnþallah abi. Dün marþ motorunun takýlmasý kýllandýrdý biraz ama zamaným yok ona bakým yaptýracak. Oto elektrikçi mi yapacak onun bakýmýný onu da bilmiyorum.

muhammedcelik1983

Bir oto elektrikciye bakimini yaptiriver yoksa iterek calistirmak zorunda kalabilirsin :-)

bkerti

Öðle arasýnda gideyim abi marþ ve þarj dinamolarýna baktýrayým. Akþama alýrým aracý artýk.Yolda kalmamam lazým bu sefer :)

kocaali

Alıntı yapılan: bkerti -  Haziran 27, 2016, 10:46:48
Öðle arasýnda gideyim abi marþ ve þarj dinamolarýna baktýrayým. Akþama alýrým aracý artýk.Yolda kalmamam lazým bu sefer :)

yolculuk ne tarafa, Bursa mý?
No mud, no fun...

bkerti

Yok abi yine Silifke tarafý Tisan. Öðlen de gidemedim yarýna kaldý iþ.