MAY DAY MAY DAY MAY DAY.

Başlatan bkerti, Aralık 22, 2014, 09:27:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bkerti

Herkese selam. En yakýn yerleþim birimine 60 km uzakta akdenýzde bilinmeyen bir yerdeyým. Yola çýkmadan ateþle sorunundan dolayý meksefe platin buji sarh dýnamosu deðiþti. Bugün rölanti 0-9-15 yapýyor gaza basýyorum çok zor yiyor surekli zýplýyor ve sonunda stop ediyor. Tamirci çaðýrma ya da çektirme imkaným yok. konyadaký usta telde avans ayarýndandýr dedi. Aþmam gereken çok virajlý ve dik bir dag var. Orada kalmaktan korkuyorum. Avansý nasýl yapacagýmýda bilmiyorum. Sadece dýsturýbýtor somununu gevsetýp sað sol mý yapacaðým kaldým burada. Ondan may day diye yardým baþlýðý attým. Bu ateþleme çok uzdu bu ara beni.

bkerti

Ayrýca kalp krizi geçirir gýbý araç giderken devir saati bir 2-3 e ýnýyor bir 20-30 a çýkýyor. Sonrada stop ediyor. Tamirci avans dedi âma bilmiyorum.   

av.mehmet

Bekle beni baþý dumanlý amanoslar

bkerti

:( Evet LPG lý. Benzinde de ayný sorunu yapýyor.

av.mehmet

Sorun lpg beyninde gazýn sývýlaþmamasý halinde ortaya çýkan sorunu andýrýyor biraz. Bunun dýþýnda durumunuz çok sýkýntýlýysa eðer benim tamircinin tlfnunu bulursam size göndereyý

bkerti

Teþekkür ederim. Benim tamýrcýde dedi ayný þeyi. Gaz beynine bak soguksa ondandýr dedi. Ama sýcaktý. Ateþleme elemanlarý da deðiþtiði için avns ayarý teþhisi koydu sonunda.

av.mehmet

Özelden tlfnu göndereyim isterseniz

bkerti

bkerti

Çalýþtýðýnda da ses egzostan pat pat diye geliyor. Gazý yerse düzeliyor. Yok yemezde devir saati düþerse devam ediyor patlama ve titreme. Sonunda da gaza bassamda stop ediyor.

bkerti

Gaz  beyni bu mu. Bu ise sýcaktý. Avans ayarý yaparken 13 no anahtar uyan bu sonunu mý gevsetecegým. Dýsturýbýtor bu beþ kablo giren sey mý. Bunu nasýl hareket ettirmem gerek. Hangi yöne ve ne kadar.

bkerti

Birde en alt fotodaký boru hep boþta duruyor bir sorun olur mu. Durup durukrn bir hafta once yapýlmýþ avans ayarý kendiliginden bozulabýlýr mý ? Yoksa ben bir hata mý yaptým.

av.mehmet

Hocam uyuya kalmýþým kusura bakmayýn nolur :-[

unlztrk

Pat pat ediyorsa platin ayarýný yapamýþtýr usta.
Þu açýklama iþini görebilir.
Araçta sürekli bir güç eksikliði hissediyorsanýz bastýðýnýz halde vitesdeyken sanki motor tam devir yapamýyor gibi bir his veriyorsa pilatini kontrol edin, meme yapmýþtýr. Temizledikten sonra tekrar takýn. Platin aralýðý kýsa olursa motor bariz bir þekilde çekiþten düþer. (platin ayarý ile mümkün olduðunca oynamayýn. Bozduysanýz aralýðý 3mm kadar açýp deneyin düzensiz çalýþacaktýr biraz kýsýn deneyin düzeni yakalayana kadar kýsýn. Daha sonra yola çýkýp hýzlanýn ayaðýnýzý gazdan çektiðinizde egzostdan patýrtý gelmeyene kadar aralýðý kapatmanýz gerekiyor. Aralýðý çok kapatmayacaksýnýz bu durumda tekrar çekiþ sorunu yaþarsýnýz.)
Bobinden distribütörün altýna giden kabloyu kontrol edin, bir yerinde yanýk veya þaseye atlama olmasýn, gerekirse o kabloyu yenileyin.
Haaa unutmadan, deponda gaz çok az ise ondan da bu sorunu yapar haberin ola. En az 20-30 liralýk gaz koydur sonra dene.

bkerti

Estagfýrullah Mehmet abý sorun deðil. Platin bir hafta nce degýstý. Buradan kurtulayým elektronýge çevirmek farz oldu. Depo full. Bulunduðum yer çok sapa oldugu için elimden geldiði kadar tedbirli yola çýktým. Cebimde platin ve meksefe var yedek o kadar. Yaný. Sorun su ki nasýl takacagým hakkýnda býlgým yok. En ýyýsý video yüklemek sanýrým. Bi yeri yapayým derken baska yerleri bozma ýhtýmalým çok yuksek Abi

kocaali

hocam nerelerdesin, yerini bi tarif etsene, oralardan birilerini bulmaya çalýþalým, ne dersin?

ve ne durumdasýn, geceyi orada mý geçirdin, yalnýz mýsýn, ailen mi var yanýnda, yazdýklarýndan araç dýþýnda herhangi bir sýkýntý yok gibi anlýyorum, doðru mudur?
No mud, no fun...