Istanbullu Nivacýlar... Hangi Servis?

Başlatan SinanATASOY, Ocak 02, 2008, 02:12:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

SinanATASOY

Tek geçtiðiniz usta ve servis hangisidir? Aksesuarlarýnýzý nereden temin ediyorsunuz?
Benim için zor yoktur, imkansýz ise zaman alýr..

Yevgeni

Bu iþin piridir diyebileceðim bir usta vardýr diyemem. Ama, Lada'dan iyi anlayan ustalar vardýr.

Bayhan Usta'yý misal onunla iþ yapan herkes sever, güvenir. Bayhan Usta bildiðim üzere yetkili Lada servisidir.
Maslak Atatürk Sanayi'de Ýsrafil Usta'yý överler. Yarýþ için Niva hazýrladýðýný biliyorum, Niva'yý iyi bilir.
Ben yetkili servise götürüyorum, Kadýköy'de. Bir þikayetim olmadý.

Aksesuar göreceli, yani ihtiyaç paralelinde her yerden bulunur. Bulunamayanlar için Bulgaristan ya da Rusya baðlantýsý gerekiyor. Genelde Aksaray piyasasýnda gerekenler bulunabiliyor diye biliyorum. Aksesuara ihtiyacým olmadýðý için o piyasayý iyi bilmem.

Lakin vinç, GPS, vs gibi aparatlar ayrý. Onlar için tavsiyelerde bulunabilir kullananlar..

SinanATASOY

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Ocak 02, 2008, 02:42:39
onunla iþ yapan herkes sever, güvenir.

Bu çok önemli bir husus iþte.. Ýhtiyacýmýz olduðunda dönüp bakmak için irtibat bilgileri mevcutmudur?

Yevgeni

Leondede mahlaslý arkadaþýmýzda var irtibat bilgileri yanýlmýyorsam..

leondede

Bayhan Usta yetkili servis degil ancak Lada konusunda tecrübe ve bilgi sahibi, özellikle bineklerde, yani Samara ve Vega gibi modellerde..forumlarda ismi sýk sýk geçer..Niva ilede ilgileniyor yeri geldiginde ( kendi ifadeleridir bunlar benim yorumum degil )ancak iþ yeri biraz ufak ve lifti yok, dolayýsýyla Niva konusunda bir yere kadar yardýmcý olabilirim demiþti bana.Hoþ sohbet ve esnaf bie usta olarak tanýdým kendisini...Yeri Kartal - Soganlýk tadýr.

tel: 0 532 655 26 93

Bayhan Usta nýn arkadaþý Lada cý bir ustam daha . Mustafa Usta. Kartal oto sanayide.
Lift mevcut. Mustafa Usta da pek çok konuda yardýmcý olur. O da esnaf bir ustadýr.
tel:0 532 601 35 90

gerek yetkili servis, gerekse yedek parça temini bakýmýndan ziyaret ettigim ve müþterisi oldugum Kaner Oto var. Pendik oto sanayide. yetkili servis. Pek çok niva gördüm oraya gittigimde. Kaner otonun bilgilerine Lada web sayfasýndan ulaþabilirsiniz.

Yedek parça tedarik edebileceginiz diger bir adres Sefaköy de Güven Oto.
su an aklýmda degil telefonu yazamadým. Lada Kulubu forumlarda sýk sýk ismi gecer. Orasýda yardýmcý olur.

Saygýlar
NÝVA - 96

ufo

ben de yetkili servis dýþýnda bir yere götürmeyi tercih etmeyenlerdenim.
servisim ikitelli'de, eski star gazetesinin olduðu yan yolda, bahariye mensucat fabrikasýný geçince.
son derece memnunum.
Gökhan (1966)
Ataþehir-Ýstanbul
2000 / 1.7i

SinanATASOY

Bilgiler için teþekkürler..

Yetkili servise götürdüðünüzde aracýnýzýn baþýnda durup iþçiliði görebiliyormusunuz? Yoksa körü körüne aracý teslim mi ediyorsunuz?

taiga

Bayhan usta Çelik Motorda çalýþmýþ bir tekniker...
Sonra kendi yerini açmýþ...
Alçakgönüllü ve içten yardým etmeyi seven biri...

Pendikteki Kaner Lada servis ise forumda üyedir...
Kendisine merak ettiðiniz sorularýnýzý iletebilirsiniz...

ufo

haftasonu götürmüþsem, bu iþlerden çok anlamasam da baþýnda bekliyorum, haftaiçi bekleyemiyorum.
ama servis sahipleri çok güvendiðim, þahsen de tanýdýðým insanlar. içim son derece rahat bu konuda.
Gökhan (1966)
Ataþehir-Ýstanbul
2000 / 1.7i

babacandar

Bende 8 senedir Mustafa Ustama götürürüm arabamý, 1996 model önceki Nivayý da þimdikini de, Mustafa Ustam Çelik Motor'da ve yetkili servislerde uzun seneler çalýþmýþ gerçekten sevdiðim çok titiz iþini de çok iyi yaptýðýný düþündüðüm,esnaf adamdýr.
Sütten aðzý yanmýþ biri olarak þahsen pek yetkili servislere arabamý götürmem.
Leondede Kardeþim yetkili servis harici Anadolu Yakasý Ustalarý için telefonlarý hazýrda vermiþ,hem Bayhan Ustamýn hem de Mustafa Ustamýn...
Bayhan Ustam'ý ziyaret etmek,kendisi ile tanýþmak kýsmet olmadý ama bir hafta sonu atlayýp bir ziyaret etmeyi düþünüyorum...
Yedek parça için ise,bizim araçlarýn her parçasý bulunmuyo her tarafta ve yetkili servislerde pahalý nedense, Anadolu yakasýnda olmamýza raðmen Mümin-Güven Oto Lada Sefaköy'ü tercih ederim, telefonla yada e-mail ile sipariþi veririm,kurye ile gönderirler saðolsunlar.

Saygýlar,