70-80 km de ses

Başlatan iirfan, Şubat 17, 2016, 03:04:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

iirfan

Herkese merhaba, sorunum 70 km hýzý geçince ki özellikle 70-80 km arasý ve ayaðýmý gazdan çekince gelen garip ses. Tarifi zor, sallantý, vuruntu, zangýrtý þeklinde yorumlayabilirim. 80 km hýzý geçtiðimde yani gaza yüklenince ses kesiyor. Sorunum ne olabilir? Aracým 1990 model.

Yevgeni

Þaft boþluðu, diferansiyel boþluðu, tandýr kolu baðlantý boþluðu, transþaft kontrol edilmeli derim..

iirfan

Saðol abi, eksik olma. Dediklerini ustayla paylaþacaðým.

1leviathan1

merhabalar. ayný sorun benim 2006 nivada da var. henüz ustaya gösteremedim sebebini öðrenebildiniz mi?

70i geçince ayaðýmý gazdan çekince böyle hýrýltý gibi bi ses geliyor geri gaza basýnca düzeliyor.

iirfan

Ustama durumu izah etmiþtim bindi baktý, hýmmm evet bir ses var dedi :) þaft yada diþli kutusu olabilir demiþti ama açýklýða kavuþturamamýþtýk. Yardýmcý olamadým ama inþallah sorun çözülür.

muhammedcelik1983

Alıntı yapılan: iirfan -  Aralık 19, 2017, 02:55:11
Ustama durumu izah etmiþtim bindi baktý, hýmmm evet bir ses var dedi :) þaft yada diþli kutusu olabilir demiþti ama açýklýða kavuþturamamýþtýk. Yardýmcý olamadým ama inþallah sorun çözülür.
Defransiyelde problem yagsiz kalmis olabilir

yýldýray

Bende 1988 model de vardý hertürlü zangýrtý þeklinde ses. Sonuç : Þanzuman , ara þanzuman, difransiyeller, þaflar, akslar deðiþmedik birþey kalmadý. Liftten indiremedik henüz. indirince göreceðiz. >:(