1700 i elektrik tesisatý

Başlatan mehmet03dn, Şubat 04, 2014, 06:32:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mehmet03dn

herkese merhabalar benim nivayý bugun ankarada telman ustaya götürdüm alt takým güzelce elden geçti hýz sensörüne mevzusunda gene takýldýk tesisat yoktu elektrikçi bulamadý ecudan tesisat çekmeye karar verdi   çekti ve baðladý araba hiç çalýþmadý iptal edince çalýþdý  tesisattý komple yenileleyelim dedi ama bi fiyatta öðrenemedik  eski tesisatta kaçak oldugunu söyledi. tecrübeli arkadaþlar yardýmlarýnýzý bekliyorum . gögüsü komple söküp elden geçirmeyi düþünüyorum.tesisatý  ama net bi þemam yok yardýmlarýnýzý bekliyorum yapamassam mecburen komple yenilencek  ama tesisatta bulamadýk.

Harun

Harun

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Şubat 04, 2014, 10:10:14
Karburatorlu versiyondur bu..

''/4'' görünce baþlýkta zýpladým bizimkilerden sanýp.

mehmet03dn

arkadaþlar merhaba bugun ladanýn sitesindeki yetkili servisleri gezdim ama ne kadar yetkiliði kalmýþ þaþýlýr  lada otomotiv genel müdürlüðü aradým ama telefon çaldý defalarca bakan olmadý  sonuç olarak ANKARA  da  bu iþe yapabilecek usta bulamadým araba olacak kopya çekilerek tesisat çekileçek dendi  sýfýr tesisatta bulamadým çýkmada bulamadým  aracýmý sürekli karbüratörlüye  çevirelim sýkýntýlarý gider dendi ama ben istemiyorum aracý çevirmeyi  kendim gögüsü söküp arancam tesisatý þimdi sormak istediðim sizlere hýz sensörüne bir ucunda artý bir ucunda eksi diðer ucu ise beyne bilgi veriyor anladýðým kadarýyla beyin ucunun rengi yeþilsarý diye duymuþtum  bu sensöre gelen kaç volt çalýþma gerilimi 12 mi? 5 mi?bilen ve yardýmcý olabilecek arkadaþlara þimdiden teþekkürler.

kocaali

hocam aþaðýda görebilirsin ilgili þemayý..

11 numaralý parça bahsettiðin hýz sensörüdür.. baðlantý kablolarýný takip edersen gittiði yerleri görebilirsin..

3 numaralý kablo Ecu'ya gidiyor, ama direk baðlanmýyor, A12 ve D1 yuvalarýna takýlan kablolarla birleþiyor ve ayný zamanda topraklanýyor. Yani 4 adet ayrý kablonun birer ucunu biraraya topladýðýný ve baðladýðýný, diðer uçlarýn da birini Ecu A12'ye, birini Ecu D1'e, birini hýz sensörünün 3. yuvasýna, birini de þaseye baðladýðýný düþün..
2 numaralý kablo direk Ecu'da A10 yuvasýna gidiyor.
1 numaralý kablo Enjeksiyon sigorta kutusunun (14 numaralý parça) 4. yuvasýna, 18 numaralý parçanýn 86.yuvasýna, oksijen sensörünün (21 numaralý parça) B yuvasýna ve 14 numaralý parçanýn A yuvasýna baðlanýyor...

biraz karýþýk mý oldu :)  bana mail adresini gönderebilirsen þemanýn yüksek çözünürlüklü halini gönderebilirim...

No mud, no fun...

mehmet03dn

yardýmýnýz için çok teþekkür ederim mail adresim:   mehmet_03d@hotmail.com 

kocaali

Alıntı yapılan: mehmet03dn -  Şubat 06, 2014, 07:25:31
yardýmýnýz için çok teþekkür ederim mail adresim:   mehmet_03d@hotmail.com 

Hocam yanýmda deðil bilgisayarým, sabah ilk iþ gondericem...
No mud, no fun...

mehmet03dn

tamam hocam dört gözle bekliyorum yüksek çözünürlüklü þemayý :) :) :) :)

kocaali

Hocam sen su iki dokümaný ýndýr, biri mutlaka iþine yarar...

http://www.ladaniva.co.uk/lada/colour.pdf  38. Sayfasýnda sema...

http://www.ladaniva.co.uk/lada/bbpart2.pdf 69. Sayfasýnda hýz sensörü...
No mud, no fun...

kocaali

Bu arada ikinci dökümanýn 74. Sayfasýnda hýz sensörüne giden sinyalin 12volt olduðu yazýyor...
No mud, no fun...

kocaali

Ilk linkteki dökümanýn son 3 sayfasýnda 3farklý þema var, hangisi sizin aracýn kodu emin olamadým, bi kontrol edin hocam, yanlýþ yönlendirmiþ olmayayým..
No mud, no fun...

shadowturks

1600 mekanik gibisi yok yaw..
þemalar ekular sensörler....
zor iþ...
senede bir km teli kopar 15 tl verir takarsýn 5 dakkada iþ biter....
allah kolaylýk versin gençler.... ;D ;D ;D

mehmet03dn

Alıntı yapılan: kocaali -  Şubat 06, 2014, 10:19:34
Hocam sen su iki dokümaný ýndýr, biri mutlaka iþine yarar...

http://www.ladaniva.co.uk/lada/colour.pdf  38. Sayfasýnda sema...

http://www.ladaniva.co.uk/lada/bbpart2.pdf 69. Sayfasýnda hýz sensörü...

yardýmýnýz için çok teþekkürler çok iþime yaradý þemalar benim araçýn þemasý  birinci dökümandaki son sayfa ile eþleþiyor kodlarý yani en zor olan  euro3 motor oluyor  :)

mehmet03dn

Alıntı yapılan: shadowturks -  Şubat 06, 2014, 10:36:01
1600 mekanik gibisi yok yaw..
þemalar ekular sensörler....
zor iþ...
senede bir km teli kopar 15 tl verir takarsýn 5 dakkada iþ biter....
allah kolaylýk versin gençler.... ;D ;D ;D

eyvallah abi saolasýn darýsý senin baþýna bol sensörlü ve ekulu bir nivaya geçersin belki ilerde    :) :) :) :)