Aklýnýzda Bulunsun!!

Başlatan Liberator42, Eylül 21, 2009, 10:12:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Liberator42

Merhaba arkadaþlar.Benim 91 model ortalama olarak 20.00 TL LPG ile 90 km yol giderdi genelde.Ancak bundan bir ay kadar önce birden bire bu 65 km.ye düþtü.Devamlý 20.00 TL tüp aldýðým için net gözlemleyebiliyordum.Bir kaç kez üstüste tam 65 km. de  tüp bitti.Benzine geçmek zorunda kaldým.Önce depoda kaçaktan þüphelendik ama biþey çýkmadý.LPG servisine götürdüm meðer altý ayda bir tüpün beynine bakým yaptýrmak gerekiyormuþ.10 lira karþýlýðý söküp temizlediler, tüketim  yenide eski düzeye geldi.

feyzullah

6 ay ama en dibini kullanýrsanýz pislik gelir birde hep ayný marka gaz alýn ayar bozulmaz

BAHADIR

Beyinden gaz geçiþi olmaz, regülatördür o temizlenen parça. Beyne yeni yazýlým yüklemek gerekebilir, ayarlarda beyne kayýtlýdýr. Yani her iki parçayada baktýrmak gerekli. Ayný yerden gaz almakta önemli. Lpg'cide piyasada katkýlý olarak satýlan ünlü bir marka gazý önermediler, lpg enjektörlerini týkýyormuþ, gazýn reklamýnda aracýnýzýn daha performanslý gittiðini söylüyorlar hatta. En saf ve katkýsýz olan gazý kullanmak gerekli ama benim bulunduðum yerde ne yazýk ki yok. Tv'de reklamlarýný görmüþsünüzdür, çevreci gaz falan diye reklam yapýyorlar.