MUHTELÝF SORUNLAR VE ÇÖZÜMLERÝ

Başlatan Yevgeni, Mayıs 23, 2008, 12:28:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Yevgeni

Alıntı yapılan: shadowturks -  Ekim 22, 2014, 09:34:54
Bizimki ihtiyar aga... birde acemi asker gibi koþturunca olacaðý o ... olsun ben onu kaz yada küre daðlarýnda niva tapýnaðý yapcam yýkýlana kadar koþacak.... nivacýlar gidip etrafýný tavaf edip hacý olacak...

Len yaþla ilgisi yok.
Topraða saygý duyacan, neredeyse üzerine basmadan yürüyecen.
Helbet bir de oricinal parça kullanacan..

Yevgeni

Sorun: Kazýklayan frenler.

Bir süredir frenler dokanýr dokanmaz kazýklýyor idi, frene basmaya týrsýyor idim olur olmaz savrulurum deyi. Isýnýnca düzelir gibi oluyordu.
Olmadý. Fren testinden çaktý. Açýldý bakýldý, fren silindiri deðiþti, testi geçti, vizeyi aldý.
Ýnanýr mýsýn, nefis oldu fren kiþisi. Karda, yaðmurda millet mehter marþý temposu yaparken soldan uzuyorum nefis, 90-100, ohh, içimin yaðlarý eriyor.
Bizim aruba basýnca frene duruyormuþ ya len adam gibi, halletmek için fenni muayene mi beklenirdi o kaa zaman?
Tadýndan yenmiyor keratta þimdi..

Harun

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Ocak 09, 2015, 10:26:22

Bir süredir frenler dokanýr dokanmaz kazýklýyor idi, frene basmaya týrsýyor idim olur olmaz savrulurum deyi. Isýnýnca düzelir gibi oluyordu.
Olmadý. Fren testinden çaktý. Açýldý bakýldý, fren silindiri deðiþti, testi geçti, vizeyi aldý.
Ýnanýr mýsýn, nefis oldu fren kiþisi. Karda, yaðmurda millet mehter marþý temposu yaparken soldan uzuyorum nefis, 90-100, ohh, içimin yaðlarý eriyor.
Bizim aruba basýnca frene duruyormuþ ya len adam gibi, halletmek için fenni muayene mi beklenirdi o kaa zaman?

he bende de vardý sorun,
ben de çaktýydým.
ama bende halen devam ediyor zaman zaman...
ilk kalkýþta bir süre el freni çekik gidiyorum,düzeliyor nispeten...
haziran muayene ayý olmadý ben de silindirleri deðiþeyim.

emre_ozk

Enjeksiyonlu nivanýz varsa 100'ü zor geçiyorsanýnz maf (hava akýþ metre bozuk olabilir)

Nivamla 100'ü zor geçiyordum maf sensörünü deðiþtirince aracým hiç anlamadan 120'130 lara rahat çýkmaya baþladý,

Nivalara piyasada sýkça bulunan 0280218037 nolu maf sensörünü takýyorlar.

Bosch un web sitesinde yazan 0280218116 nolu maf sensörü nivanýn orjinal maf sensörüdür.

Emre özkaradeniz
Ýzmit

qb5tp

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Ocak 09, 2015, 10:26:22

Ben de limitörden þüpheleniyordum. Ýkisini birden mi deðiþtirdiniz Yavuz Bey?

Yevgeni

Limitör deðiþmedi.
Gerçi bagajda bir yedek hep durur..

qb5tp

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Şubat 12, 2015, 05:28:17
Limitör deðiþmedi.
Gerçi bagajda bir yedek hep durur..
Özür dilerim, ikisi derken arka silindirleri kastetmiþtim. Bu konuyu araþtýrýrken eðilmiþ kampanananýn da ayný soruna sebep olduðunu okudum bir yerlerde. Durmaya yaklaþtýðýmda fren pedalý sabitken sýkýp býrakmalar hissediyorum, bazan.

muhammedcelik1983

Alıntı yapılan: qb5tp -  Şubat 14, 2015, 09:19:58
Özür dilerim, ikisi derken arka silindirleri kastetmiþtim. Bu konuyu araþtýrýrken eðilmiþ kampanananýn da ayný soruna sebep olduðunu okudum bir yerlerde. Durmaya yaklaþtýðýmda fren pedalý sabitken sýkýp býrakmalar hissediyorum, bazan.

Ben kampanalarý tornaya yolladým ön arka balaralarý deðiþtittirdim fren  merkezi yeni el freni çok iyi olmuþtu lakin ani frenlemede sapma yapýyordu dün önlerin havasýný kontrol ettirdim biraz hava varmýþ þuan fren daha iyi oldu sanki  ama buseferde el freni az tutmaya baþladý..

qb5tp

Alıntı yapılan: muhammedcelik1983 -  Şubat 14, 2015, 09:31:14
Ben kampanalarý tornaya yolladým ön arka balaralarý deðiþtittirdim fren  merkezi yeni el freni çok iyi olmuþtu lakin ani frenlemede sapma yapýyordu dün önlerin havasýný kontrol ettirdim biraz hava varmýþ þuan fren daha iyi oldu sanki  ama buseferde el freni az tutmaya baþladý..
Kronik bir sorun gibi görünüyor. Ýlk bakýmda, öncelikle kampanalarý ve lastik havalarýný kontrol ettirip fazla da kurcalamamalý o zaman. Bir de silindir. Teþekkürler...

muhammedcelik1983

Alıntı yapılan: qb5tp -  Şubat 14, 2015, 09:52:14
Kronik bir sorun gibi görünüyor. Ýlk bakýmda, öncelikle kampanalarý ve lastik havalarýný kontrol ettirip fazla da kurcalamamalý o zaman. Bir de silindir. Teþekkürler...

Öncelikle kampanalarý tornalat bence önlerde 2þer arkalarda birer hava alma yeri  olacak ustaya havalarýný aldýr el freni ayarýna baktýr ama genelinde ayný sorun mevcut kuru zeminde fren çok iyi islak zeminde dikkat

qb5tp

Alıntı yapılan: muhammedcelik1983 -  Şubat 14, 2015, 09:59:07
Öncelikle kampanalarý tornalat bence önlerde 2þer arkalarda birer hava alma yeri  olacak ustaya havalarýný aldýr el freni ayarýna baktýr ama genelinde ayný sorun mevcut kuru zeminde fren çok iyi islak zeminde dikkat
Tavsiyelerinizi dikkate alýcam. Teþekkürler...