TUVTURK-YENÝ DÖNEM FENNÝ MUAYENE

Başlatan yusuf, Şubat 21, 2008, 06:10:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Yevgeni

Kemerburgaz civarinda istasyon vardi sanki..

shadowturks

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Ekim 20, 2013, 05:49:50
Kemerburgaz civarinda istasyon vardi sanki..

o karayollarý zamanýndan..aga ...
ne zamandýr piyasaya çýkmadýðýný belli etme bari... ;D ;D ;D

Harun

ben Pendik'te yaptýrmýþtým,Kaner'e yakýn diye ;D
iþyerindeki servis þöförü Hadýmköy'de yaptýrdýðýný söylemiþti her sene,rahat oluyormuþ...
Peder bey her defasýnda Kavaklý istasyonuna gider,yaz aylarý hariç sakin oluyormuþ,hele bir de hafta içi...
bana (Halkalý) yakýn Haracçý istasyonu var ama servisçiler tavsiye etmemiþti. ;D

Yevgeni

Ben en son 90'larda yaptým muayene Erkan abi.
O gün bugündür uðramadým herhangi bir istasyona..

shadowturks

ee senin adamýn muayenesi ne zaman?

taiga

Alıntı yapılan: Harun -  Ekim 20, 2013, 07:34:46
ben Pendik'te yaptýrmýþtým,Kaner'e yakýn diye ;D
iþyerindeki servis þöförü Hadýmköy'de yaptýrdýðýný söylemiþti her sene,rahat oluyormuþ...
Peder bey her defasýnda Kavaklý istasyonuna gider,yaz aylarý hariç sakin oluyormuþ,hele bir de hafta içi...
bana (Halkalý) yakýn Haracçý istasyonu var ama servisçiler tavsiye etmemiþti. ;D

Hadýmköye sefer mantýklý o zaman...

O civarda far ayarý türü hamle yapýlýr mý yoksa Maslak sanayiye uðrayýp sorunu çözmeye mi çalýþayým...

Çünkü kusur  listesinin yarýsý farla alakalý, diðerlerini çözmeye kalksam ev arsa satmam lazým... :-\

Harun

Alıntı yapılan: taiga -  Ekim 20, 2013, 07:48:58
Hadýmköye sefer mantýklý o zaman...

O civarda far ayarý türü hamle yapýlýr mý yoksa Maslak sanayiye uðrayýp sorunu çözmeye mi çalýþayým...

Çünkü kusur  listesinin yarýsý farla alakalý, diðerlerini çözmeye kalksam ev arsa satmam lazým... :-\

Hadýmköy bildiðim kadarý ile en büyük istasyonlardan (hiç gitmedim),hatta gece 3 ya da 4 e kadar çalýþýylordý bi ara...
bence sen yine tedbirli git ne olur ne olmaz,bi sýkýntý çýkarsa çevrede yer ararsýn (bence vardýr mutlaka).

taiga

2010 dan beri 4 sefer geçtim Tüv den  ayný ön camla... Tam ortada hasar var...

Hep hafif kusur yazdýlar... 4 belgede de yazýlý...

Bu sefer tuttuk Ýstanbulda Tüv e girdik...

Gene çatlaða hafif kusur dedi ama bu seferde cam orjinal deðil diyerek aðýr kusur saydý...

Yahu diyorum 4 sefer sizin Tüv baktý, cam ayný, ahanda kanýtý çünkü her sonuç belgesinde çatlak yazýyor, þimdi mi orjinallikten çýktý...

Onlarýn gözünden kaçmýþ dediler...

2000 de kaçtým kurtuldum sandým bu Bizans ilinden... Al iþte geri döndük onca sene sonra...  :'(

Umarým bir kez daha kaçýp kurtulurum bu keþmekeþ Ýstanbuldan, her ne kadar þafak karanlýk görünse de...

Not: Büyük konuþmayayým ama bundan sonra atlar Edirneye Gemliðe giderim denk getirip, bu kentte muayeneye girmemek için...

Harun

Geçmiþ olsun Haldun abi,
camýn orjinal olmadýðýný  nasýl anlamýþ muhteremler,
neyse benim çektiklerim de geliyor aklýma,ben de bundan sonra þehir dýþý-ücra köþe tercih edecem muayenede
bir de nerede girdin muayeneye?

taiga

Alıntı yapılan: Harun -  Ekim 22, 2013, 09:47:47
Geçmiþ olsun Haldun abi,
camýn orjinal olmadýðýný  nasýl anlamýþ muhteremler,
neyse benim çektiklerim de geliyor aklýma,ben de bundan sonra þehir dýþý-ücra köþe tercih edecem muayenede
bir de nerede girdin muayeneye?

Hadýmköy...

avci_kerem

arkadaþlar öncelikle hadýmköy istasyonunu tavsiye ederim.çaliþanlarý iyi insanlar . bugun aracýmý götürdüm tek aðir kusur ruhsatta bulunan ARAÇ SINIFI kýsmý boþ..ve geçemedim.bundan sonraki iþlemi bileniniz varsa yardým edebilirmi ? sormak istediðiniz sorular var ise yanýtlarým .. ladalara sýkýntý yaratmýyorlar.. herkese saygýlar ..
sariyer __ kýyýköy -----  >>  arasý

Harun

Alıntı yapılan: avci_kerem -  Temmuz 05, 2014, 10:09:21
arkadaþlar öncelikle hadýmköy istasyonunu tavsiye ederim.çaliþanlarý iyi insanlar . bugun aracýmý götürdüm tek aðir kusur ruhsatta bulunan ARAÇ SINIFI kýsmý boþ..ve geçemedim.bundan sonraki iþlemi bileniniz varsa yardým edebilirmi ? sormak istediðiniz sorular var ise yanýtlarým .. ladalara sýkýntý yaratmýyorlar.. herkese saygýlar ..

Ruhsatta tahrifat var diye ben de kalmýþtým,
önce ruhsatýn bir yarýsýný yeniliyorsun Trafikte,
deðiþen yarýmý alýp muayeneye gidiyorsun tekrar,onaylanýp muayeneden geçince TÜV den aldýðýn evraklarla ruhsatýn diðer yarýsýný yeniletiyorsun Trafikte.
sonra iki sene rahat kafan ;D

avci_kerem

Tekrar lada ile gitmem gerekmiyor herhalde istasyona . Trafikte ruhsatý hemen yenileyip verirlermi acaba ?
sariyer __ kýyýköy -----  >>  arasý

Harun

Alıntı yapılan: avci_kerem -  Temmuz 06, 2014, 11:10:44
Tekrar lada ile gitmem gerekmiyor herhalde istasyona . Trafikte ruhsatý hemen yenileyip verirlermi acaba ?

ruhsat iþi 2-3 gün sürmüþtü benim,
bende frenlerde de sýkýntý olduðu için ikinci muayeneye de araçla gitmiþtim.
ne olur ne olmaz araçla git bence.

Maestro

iþ bilen bir takipçiye  ver 30 TL..   senin yerine gitsin yapsýn.

ben geçen aylarda LPG yi ruhsata kendim iþlettim ( 1,5 sene iþletmeden kullanmýþtým )    Ruhsat ýn tek bir yapraðý için  ( en fazla 5  dk  lýk bir iþlem )  beni  2 saat beleþe beklettiler .

Niva mý aldýðýmda  takipçiye vermiþtim , sagolsun benim yerime imza bile atmýþ   ;D