NÝVANIN DEBRÝYAJ SÝSTEMÝNÝN MODÝFÝYE EDÝLMESÝ

Başlatan reis28, Ekim 08, 2008, 07:27:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

reis28

Arkadaþlar uzun zamandýr düþündügüm niva için sinte metal debriyaj sistemini yaptýrý yorum bu gün yeni bir debriyaj seti aldým voleo marka celik motor olaný balatanýn üzerindeki normal balatayý söktük ve üzerine sinte metel balata taktýrdýk þu anda elimde balatanýn sadece montaj safasýndayken bir resmi var daha sonra tüm detaylarý sislerle paylaþacam

DURSUN USTA 05364629668

babacandar

Reis Hocam..
Hayr lý uðurlu olsun bak kýskandýrma bizi yav... Valla bizde isterezzzzz...
Benim set de Valeo geçenlerde aksý kýrdýðýmýzda deðiþtirdiydim..
ayný iþlemi yapacaz bir þekilde ama iki iþ yapmamak için önce
balatayý bir bitirecez mecbur...

Yevgeni

Balatayý bitirmek kolay. Darlýk kýyýsýna gidip, battýðým yerde batýyoruz güzel bir þekilde. Sonra yarým debriyaj abanýyoruz. 10 dakikayý bulmaz bitmesi  ;D ;D ;D

reis28

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Ekim 09, 2008, 08:09:54
Balatayý bitirmek kolay. Darlýk kýyýsýna gidip, battýðým yerde batýyoruz güzel bir þekilde. Sonra yarým debriyaj abanýyoruz. 10 dakikayý bulmaz bitmesi  ;D ;D ;D

dogru dersin yavuz hocam saglam battýnmý bu normal balatalar ancak 10 dakka dayanýr helebi þu sintemetali bir denemek lazým aslýnda bu balatalarýn aslý agýr iþ makinalarýnda kulanýlýyor tonlarca yük cekiyor ve sürekli aþýrý sürtünmeye maruz kalýyor ama banamýsýn demiyor bizim araclara uygulananýda bu balatalarýn minyatür modeli neden minyatürdedim bu balatalarý yapan arkadaþ bir balata gösterdi bana nivanýn tekeri kadar bakalým daha balatayý araca yarýn takýcam sonuclara bakýcaz ondan sonra tüm detaylarý ayrýntýlý hep beraber burda yorumlýycaz kýsmetse
DURSUN USTA 05364629668

ERCO

inþallah kalkýþlar cok sert olmaz reis kaydýrma oraný nerdese hýc kalmayacak ve o yuzden debriajý brakýr býrakmaz zýplar gibime geliyor buda þanzýman ve arazýye sert darbe yapar diye düþünüyorum ama camurda cok iyi olacana inanýyorum kuru zemindede dikatli kulanýlýrsa debriaj olur bu iþ gibi. beni hacý muratlara yapardým bu balatayý yarþlarda kulanýyorduk cok iyidi ama kalkýþ ;D
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

reis28

erco ustam bu debriyaj bizim nivalara ilac gibi gelir daha önceleri ceþitli ralli araclarýndada kullandým bu balata sistemlerini baya iyi dedigin gibi kalkýþ oda pek sorun olmaz niva nýn aktarma organlarý baya agýr kalkýþý kaldýrýr sanýrým asýl sonuclar balata takýldýktan sonra cýkacak kýsmetse yarýn akþam yada cumartesine hazýr olur o zaman daha net konuþuruz
DURSUN USTA 05364629668

ERCO

güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

reis28

arkadaþlar bu gün elime bütün malzeme sag salimen gecti bazý gecikmeler ve ertelemeler sonucunda neyse balata ve balatanýn takýlacagý ekipmanlarýn birer resmini ekliyorum

DEBRÝYAJ BALATASININ SÝNTEMETAL PAPUCLARININ MONTAÞ PERCÝNLERÝ TAKILMADAN ÖNCEKÝ HALÝ

BALATANIN PERCÝNLERÝ MONTE EDÝLDÝKTEN SONRAKÝ HALÝ

VOLANT YÜZEYÝ TORNA EDÝLEREK ÝYÝCE TEMÝZLENDÝ VE PÜRÜZSÜZ HALE GETÝRÝLDÝ YENÝ BÝR BASKI KULNILIYOR VE BALATA ÜÇLEMESÝNDEN OLUÞAN DEBRÝYAÞ SÝSTEMÝNÝN GÖRÜNÜMÜ

BÝR KALDI BU EKÝPMANLARIN ARACA TAKILMASI HER HALDE BU HAFTA SONU BÝTMÝYCEK CÜNKÝ ÝÞ YERÝNDE BÝR YOGUNLUK SÖZ KONUSU SONUCLAR BENDE SÝZLER KADAR MERAK EDÝYORUM
DURSUN USTA 05364629668

NÝVACI

anladýmki meskenim yaylalar daðlar

MOUNTAINBIKER

???
EEEEEEEEEEEE NE ISSS TIK YOOKKKK.
BEN DEBRIYAJ BALATASINI DEGISTIRDIKTEEEEN SONRA MI BUNU YANITLAYACAKSIN HOCAM YAAAAA.
OHOOOOOO :-[
ustelik bende bunu daha yeni okudum oda cabasi...tuh beee.neyse...sen hallet bi 10000 km sonra goruselim.ben nasil olsa alistim balata yemeye...10 dakka demissiniz de benim tam anlamiyla yemem daha da kisa oluyo ;)
ama kararliyim bu kez 15 000 i devirecegim. ::)
HADI CEVABI YAZDA BI OGRENELIM NE OLDUUU???

Yevgeni

Sonuç þu, normal trafikte kullanýmý gerçekten zor.

Arazide de zor sayýlýr, daha çok yarýþ için..

MOUNTAINBIKER

ZORU BASARMAK KOLAY,
IMKANSIZ ZAMAN ALIR... ;)

hele su yeni balata bi bitsin bi dusunuruz...zaten daha reis bi cevapyazmadi hala :-\

babacandar

Reis, balatalarý taktý çýkardý... trafikte sýkýntý yapmýþ bu balatalarla öndekine arkadan yapýþýp iki puan almak gayet kolay olur dediydi....
Hocaaaa ...sen VALEO dan vazgeçme þimdilik deyecem ama balatayý halletmiþsin zaten .. Geçen sene baský balatayý yeniledikten sonra üç beþ zorlama sonrasýnda balatayý bayaðý yediydim.. ama VALEO taktým.. makinanýn üzerindeki lastikler AT heryere kendimizi atýyoruz Maþallah Allah nazardan saklasýn balatalardan son derece memnunum .. Reis'te VALEO taktý ve de makinada 205 x 80 x 16  MT lastikler olmasýna raðmen o da memnun bildiðim kadarý ile...

reis28

ben bu balatayý araca taktým fakat trafikte kulanýmý cok rahat degil ama yarýþ ortamýnda tapa gaz giderken veya kalkarken on  numara aracta devir kaybýný askarýye indiriyor normal kulným için orjýnal velo diyorum gayet iyi mustafanýn da dedigi gibi oda bende cok memnunuz tafsiye ederim
DURSUN USTA 05364629668