CB telsiz

Başlatan Tolga, Mayıs 20, 2007, 08:38:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

seko

haldun abi kargo masrafý içindemi 24 $

taiga

Tabiki deðil... ;D
30 veya 38 dolares...cik... :D

yusuf

öneririm 72 usd. Çýkýþ 5 watt

GXT850VP4
  26 Mile Range*
Waterproof (Meets JIS4 Specifications)
Direct Call
22 Channels
142 Privacy Codes
NOAA Weather Alert Radio
5 Call Alerts + 5 Animal Call Alerts
Backlit Display
eVOX
Channel Scan
Vibrate Alert
Auto Squelch
HI/MED/LO Power Settings
Roger Beep
Silent Operation
Keypad Lock
Monitor
Keystroke Tones
Battery Life Extender
GXT800VP4 Includes:  Pair of Radios, Pair of Mic Headsets, Dual Desk Charger, AC Wall Adapter, DC Vehicle Adapter, Rechargeable Battery Packs

*Maximum range can only be achieved over water or open rural areas under optimum conditions.  FCC license required.  Features and specifications subject to change without notice.  Weather and other hazard information brought to you by the National Oceanic and Atmospheric Administration. 

Fatih Yazýcý

yusuf abi bu cihaz normal halk bandý dediðimiz tiptemi? ufak olan lisanssýz 2 tane karþýlýklý olan aselsan cobra modelleri gibi deðil sanýrsam? üzerinde yazan fiyat türkiye fiyatýmý? bende birtane cb halk bantlý þöyle 40 kanallý olanlar varya arabaya taktýrmak isiyorum. nasýl yapsak. nerede satýlýr anteni ekipmaný v.b. montajý kolaydýr heralde. heryerde yaptýrabilirmiyiz? iþe yarýyormu cb telsizler. yoksa bende lisanssýz olan tipte karþýlýklý 2 tane olanlarda 2 çift var. yani 4 tane. þantiyelerde kullanýyoruz.daða çýkarken yanýma alabilirim. yoksa dediðim gibi diðerinden araca baðlayýp kurtarsakmý durumu?
www.izmitoffroad.com /jeep grand cherokee 5.9

dogan54

Ohptha ve ben arabalara CB telsiz taktýrdýk.Fatih'te de var, o da taktýracak arabaya,yani Ýzmit ekibi olarak telsizlendik..
Yusuf bey,sendeki Sabit telsiz CB idi deðil mi.?Gerçi senin yeni telsizin netliðini yakalayamayýz ama fena deðil bizimkilerde.Ohphta ile Ýzmitin 2 ayrý ucundan rahat görüþtük bu akþam.Gezilerde lazým oluyor.
CB bandý eskiden çok dolu olurdu..boþ kanal yakalamak bile sorun olurdu bir zamanlar,þimdi bütün kanallarý arasan 1 kiþi bile bulamýyorsun.Yani konuþmak rahat artýk.
4x4 baska,
NiVA baska..

taiga

Abi,

Sormasý ayýp hangi model ve markalarý taktýnýz?
Artý ne tarz anten aldýnýz?

dogan54

Alıntı yapılan: taiga -  Mart 09, 2008, 09:22:46
Abi,
Sormasý ayýp hangi model ve markalarý taktýnýz?
Artý ne tarz anten aldýnýz?

Uniden marka PRO 520XL modeli
Anten 1,5 metre var takýlýp sökülen tip,ama markasýný bilemem.Dip tarafý yaylý,nikelajlý.
Daha kýsa olaný varmýþ ama bunun gibi esnek deðil, yani dallara takýlýp kýrýlabilirmiþ..
4x4 baska,
NiVA baska..

taiga

Güle güle kullanýn abi...
Anteni sordum, kavanoz tip antenler var kýsa...
Acaba onlardan mý aldýnýz diye merak ettim...

yusuf

Evet, benim arabada CB var. Konuþmakta zorlanmayýz. Bunlarda frekans uyumsuzluðu sorunu yok. Yol boyunca herkes ayný arabada imiþ gibi sohbet oluyor.

Güle güle kullanalým. 

Fatih Yazýcý

dün bende yeni araca montajý yaptýrdým. bir sorun yok gibi. müsait olunca doðan abiyle karþýlýklý görüþürek deneyeceðim. hafta sonuna ancak olur herhalde...
www.izmitoffroad.com /jeep grand cherokee 5.9

seko

nivatr kanalý (AM) 05 dimi

yusuf

yusuf

Yalnýz bu telsizlerin kanal numaralý ayný olmayabiliyor. Ben de 05 iken sen beni 04 ya da 06 dan duyabiliyorsun. Yan yana gelip test yapmak gerekebilir.