ÖMERLÝ > DARLIK BARAJLARI ARASI KEÞÝF GEZÝSÝ 29 HAZÝRAN PAZAR

Başlatan yusuf, Haziran 26, 2008, 02:13:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yusuf

Ekibi gaza getirdiðimize sevindik. Fotolar çok azýný yansýtýyor. Yaþamak gerekli.

Ama,

Sizlere yaðmur yaðmadan bu parkuru yapmanýzý önemle öneririm.

Kuruyken, kanala düþmessiniz. Yaðýnca, kanaldan çýkamassýnýz.

biz net 99 km yaptýk arazide. Bunun 50 km sinde kanal vardý. Olmayan yerlerde de

toprak islanýnca "cam buz" olacaktýr. Ýniþ ve çýkýþý çok.

Ben varým yaðmurda oraya. Ýsteyenlerde kendini iyi hazýrlasýn.

Nivatr gezileri her zaman %100 sürücü memnuniyetini garanti eder :))))

Yevgeni

yusuf

Yevgeni

Ustayý bir ziyaret edip getirtme imkanýný tekrar konuþacaðým. Sanýrým Ýtalya kökenli vardý. Bu kýþa kilitleneyim diyorum..

ustabalikci

Ben pek anlamam ama bu iþlerden, yaðmur yaðýp toprakda tam neme doyduðunda, bu parkur geçilirmi bilemem. Benim þöförlüðüm iyidir ama, buralarda da gezmeye pek cesaret edemem. Bakýyorumda diðer Nivacýlara, hepsi Güzü ve yaðmuru bekliyelim diyorlar :) Ben size o güzde takýlýrsam, ayak baðýndan baþka bir þey olmam diye düþünüyorum. Ama caným denemek te istemiyo deðil hani. bakalým bakalým. Allah büyüktür.
Bu güzel aný burada bizlerde yaþattýðýnýz için teþekkürler arkadaþlar...

reis28

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Temmuz 02, 2008, 09:08:35
Ustayý bir ziyaret edip getirtme imkanýný tekrar konuþacaðým. Sanýrým Ýtalya kökenli vardý. Bu kýþa kilitleneyim diyorum..

yevgeni hocam bir el at þu kilit iþine bakalým neler olacak bizim canavarýn þase takviyeleride tamam  þaseleri de güclendirdik kaldý bir tek dif kilidi onuda hallettikmi canavar düz duvara týrmanýr. birde ön difi motordan ayýran bir parca vardý yunanistan dan aksesuarlar bölümünde görmüþtüm bide ona baka bilirmisin
DURSUN USTA 05364629668

yusuf

abiler

bu diff kilidi mevzusu Erco usta ile açýldýðýnda ben 30 yaþýndaydým. Geldim 57 ye hala konuþuluyor. ;D :D

Bence kilit iþini unutun. Standart hali ile kullanýn. Baþka çare yok.

Yevgeni

Derdimiz manuel kumandalý kilit idi. Erco o yüzden uðraþýyor.

Sabit kilit (%70 ya da %100) bulmak kolaydý bildiðim üzere..

yusuf

Babacandar,

sen þu makinanýn ayarlarýna bir göz at bence. Soldaki siteye senin yüklediðin. Diðeri "photoshop auto contrast" ayarý.

Yevgeni

Babacandar muhtemel daha önceden özelleþtirilmiþ bir manuel ayar üzerinden çekiyor.

Otomatik modda çekse sonuç 2.'ye yakýn olur.

O manuel ayarda da muhtemel ISO ile oynanmýþtýr, yani ISO 100 falandýr. Yükseltsin, sorun kalmaz..

yusuf

babacandar

Hatýrlarsan göletin orada bir çoban bize burada yol yok, gölün öbür tarafýnda da yol yok demiþti. Oysa varmýþ. Haybeye dolandýk. Demek ki bir daha sormayacaksýn.

yusuf

yevgeni

diff lock meselesi uzayacak bunlarý ilgili bölüme  taþýsak iyi olmaz mý? Sonra bulamayacaðýz.

babacandar

Yusuf Abem..
Yaþlý adamý diyorsun deðil mi, adam bizim arabalarý normal binek sandý da söyledi herhalde fakat blackberry den bakýnca googleda biraz gidince kesiliyor gibi görünüyordu ama aðaçlardan kaynaklýydý ihtimal..     

babacandar

Yavuz Hocam..
Valla ben makinayý kurcalamadým.. alýyorum ''P'' moduna devam...
Bildiðim kadarý ile otomatik ayarý ''P'' bu aletin .. Biraz kurcuklayayým bakayým 

yusuf

Evet, orada kesiliyor ama karþý yakada dolu yol var. Yok dediydi.

Biz þu blackberry'leri daha etkin kullanmalýyýz. Süper bir yardýmcýmýz olur.