ORTA DÝFERANSÝYEL KÝLÝDÝ

Başlatan kaanbanu, Nisan 26, 2007, 10:54:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

murat067

iþte aradýðým birçok cevabý sonunda buldum sanýrým ...

þimdi arkadaþlar madem çle ise alacaðýmýz bir aracý yetkili serviste inceletsek vede olur alsak bundan herhangi bir problem doðmayacaktýr sanýrým..

bildiðim kadarýyla kia servisleri lada ile de anlaþmalý vede servis hizmeti vermekte..
yani ben aracý almadan önce bir kia servisinde kontrol ettirsem faydalý olur deðilmi...??? ???
niva kaçamak aþka benzer...

Yevgeni

Çelik Motor Kia da satýyor, servislerin bir kýsmý Kia ve Lada'ya beraber servis veriyor olabilir. Ama Kia servisine Lada göstermeniz anlamlý deðil. Lada servisine olmadý bir Lada ustasýna gösterin..

murat067

ozaman
kahramanmaraþta iyi bir lada niva ustasý bilen varmý bana tavsiyeniz gerekli...
olacak

::) ;D ::)
niva kaçamak aþka benzer...

kaanbanu

Arkadaþlar þu karýnca vites(en küçük olan)ne iþe yarar bugün kar da battým her zamanki gibi yine iþe yaramadý.Acaba yanlýþ mý kullanýyorm?ayrýntýlý bi tarif yaza bilen olrsa çok sevinirim..

Yevgeni

Orta diferansiyel kilidi ön ve arka þaftlarý baðlar böylece güç ön ve arka aksa eþit daðýlýr.

Genelde batmadan önce kilitlemek gerekir..

yusuf

Kilitten çýkarmak için kafanýzý o ana takmayýn. Yola devam edeken arada bir deneyin. 2 km sonra oalmasa bile 5 km sonra kesin çýkýyor. Yol alýrken arada bir deneyin. Bence önemli olan çýkmasý deðil, takýlmasý. Bunda bu güne kadar hiç sorun yaþamadým .Ýhtiyacýnýz olduðunda hemen devreye girer. Önemli olan bu.

Bu arada harbi kilitlere ne zaman kavuþacaðýz Erco ustam ?

babacandar

Aynen dediðin gibi Yusuf Abey...takviyeye baðladýktan sonra,nerde lazým tak çýkar arada bi geçiþte zorluyo ama hareket halinde problemsiz normal vites gibi..

dogan54

Orta difransiyel kilidini takmadan yani normal gidiþ pozisyonunda öne hýzlý kalkýþ yaparsanýz ön tekerlekler patinaj yapar,arkaya hýzlý kalkýþ yaparsanýn arka tekerlekler patinaj yapýyor..
Bu durum normalde giderken önlerin daha çok çektiðini mi gösterir acaba..Esasen ön tekerleðin hareketi öncelikle almasý (gerekince arkalarda devreye girer çünkü.) direksiyon hakimiyetinin saðlanmasý açýsýndan gerekli belkide..
4x4 baska,
NiVA baska..

ERCO

Alıntı yapılan: yusuf -  Şubat 17, 2008, 09:17:28
Kilitten çýkarmak için kafanýzý o ana takmayýn. Yola devam edeken arada bir deneyin. 2 km sonra oalmasa bile 5 km sonra kesin çýkýyor. Yol alýrken arada bir deneyin. Bence önemli olan çýkmasý deðil, takýlmasý. Bunda bu güne kadar hiç sorun yaþamadým .Ýhtiyacýnýz olduðunda hemen devreye girer. Önemli olan bu.

Bu arada harbi kilitlere ne zaman kavuþacaðýz Erco ustam ?

yusuf baba en yakýn zamanda
kavuþacaz inþallah bi gecirici leviyeyle ügraþýyoruz  bu aralar oturtabilirsek denecez bakalým toparlamaya baþlayýnca
fotolarý ekleyecem
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

Harun

her ne kadar 120 gündür bu konuya cevap yazýlmamýþ olsa da yeni konu açmak yerine bura sorayým dedim hata ettiysem affola.

þimdi çok dik bir yokuþ mesela Istanbul Kurtuluþ semtine gerek feriköy gerekse dolapdere tarafýndan çýkan iki epey dik yokuþ var

diyelim ki geldik o yokuþun baþýna çýkarken aðýr devir devreye sokulabilir mi sokulursa faydasý olur mu.bilen bilir o yokuþa feriköye doðru girdin mi dur kalk da olur,dur kalk da aðýr devir devreye alýnabilir mi.

ben binekler hep oradan geçerim kurtuluþta akraba ziyaretine giderken,sorun da yaþamam ancak niva ne yapar,devreye bir þey sokmadan çýkar mý bu traz rampalarý. rampalarý

Yevgeni

Normal çýkar, ama hem sen hem Niva rahat etsin diye, eðer sürekli dur kalk bir trafikse, el freniyle kalk, balatayý yeme.

Zemin kaygan, kar, vs varsa al aðýr devire týn týn çýk..

reis28

Alıntı yapılan: hcikler -  Kasım 13, 2008, 11:48:04
her ne kadar 120 gündür bu konuya cevap yazýlmamýþ olsa da yeni konu açmak yerine bura sorayým dedim hata ettiysem affola.

þimdi çok dik bir yokuþ mesela Istanbul Kurtuluþ semtine gerek feriköy gerekse dolapdere tarafýndan çýkan iki epey dik yokuþ var

diyelim ki geldik o yokuþun baþýna çýkarken aðýr devir devreye sokulabilir mi sokulursa faydasý olur mu.bilen bilir o yokuþa feriköye doðru girdin mi dur kalk da olur,dur kalk da aðýr devir devreye alýnabilir mi.

ben binekler hep oradan geçerim kurtuluþta akraba ziyaretine giderken,sorun da yaþamam ancak niva ne yapar,devreye bir þey sokmadan çýkar mý bu traz rampalarý. rampalarý

harun slm arac boþken sýkýntý olmaz binek aracýnla nasýl cýkýyorsan o þekilde cýkarsýn nivada ise arac zorlanmasýn daha rahat hareket etsin isti yorsan ortanca vites kolunu ileri alarak daha rahat cýkýþ saglarsýn böylece yakýt daha az sarfeder ilk kalkýþta
DURSUN USTA 05364629668