EKZOST MODÝFÝYESÝ

Başlatan reis28, Haziran 15, 2008, 09:53:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

reis28

arkadaþlar nivanýn ekszost sistemini degiþtirdik aracýn performansýný ve beygir gücünü arttýrýcý yönde ekzost sistemini modifiye ettik konuyla ilgili resimleri ve teknik acýklamayý yarýn resimli þekilde anlatýcam sonuc mükemmel
DURSUN USTA 05364629668

reis28

EKSOZT SÝSTEMÝ CATALIN DAN GELEN CÝFT CIKIÞIN ARKAYA KADAR DÝREK GECÝÞLÝ SUSTURUCULARLA BESLENEREK EN ARKADAN CÝFT CIKMAK SURETÝYLE MODÝFÝYE
EDÝLMÝÞTÝR
DURSUN USTA 05364629668

ustabalikci

Alıntı yapılan: reis28 -  Haziran 15, 2008, 09:53:49

EKSOZT SÝSTEMÝ CATALIN DAN GELEN CÝFT CIKIÞIN ARKAYA KADAR DÝREK GECÝÞLÝ SUSTURUCULARLA BESLENEREK EN ARKADAN CÝFT CIKMAK SURETÝYLE MODÝFÝYE
EDÝLMÝÞTÝR

Tebrikler arkadaþ. Bu yaptýðýn Modifiye midir yoksa tamirat mýdýr. Çünki Beygir gücünün artmasýndan bahsetmiþsin.

reis28

BU YAPTIGIMIZ MODÝFÝYEDÝR ARACIMIZ HALAZIRDA YAPIM AÞAMASINDADIR DETAYLAR SAYFALARDA BÖLÜMLER ÝÇNDE VAR GÜÇLENDÝRÝLMÝÞ ÞASELER YÜKSELTME KÝTÝ OFFSET YARIÞ JANTLARI TOMPON MODÝFÝYESÝ ROLGEYC GÝBÝ CALIÞMALAR RIMIZ VAR NÝVA ÜZERÝNDE AYNI ZAMANDADA ARACIN MOTOR PERFORMANSINI  YANÝ TORK+BEYGÝR GÜÇÜNÜ ARTTIRMAYA YÖNELÝK CALIÞMALARDA YAPIYORUM NÝVA ÜZERÝNDE BUNLARIN PEYDER PEY BÝTTÝKCE BURADA ACIKLAMA VE RESÝMLERÝNÝ YAYINLIYORUM EKZOST MODÝFÝYESÝDE BUNLARDAN BÝRÝDÝR YANÝ MEVCUT OLANI AYNI ÞEKÝLDE YENÝLEME TAMÝR MEVCUTU GELÝÞTÝRMEK MODÝFÝYE
DURSUN USTA 05364629668

emre_ozk

güzel çalýþmada araca tahminen kaç beygir kazandýrmýþtýr.
Emre özkaradeniz
Ýzmit

reis28

Alıntı yapılan: emre_ozk -  Haziran 16, 2008, 12:51:41
güzel çalýþmada araca tahminen kaç beygir kazandýrmýþtýr.
DÝNOMO METRE TESTÝNE TABÝ TUTMADIK ÞU SAFADA FAKAT DAHA ÖNCEKÝ TECRÜBELERÝMÝZE DYANARAK 6 ÝLA 10 BEYGÝR ARASINDA BÝR FARK OLUYOR VE PRALEL OLARAKTA TORKTA FAKAT SIRADA ÝMKANLAR EL VERÝRSE KAPAK TAÞLAMA VE DERECELÝ EKSANTRÝK OLAYINA GÝRECEZ 
DURSUN USTA 05364629668

emre_ozk

Alıntı yapılan: reis28 -  Haziran 16, 2008, 12:59:43
DÝNOMO METRE TESTÝNE TABÝ TUTMADIK ÞU SAFADA FAKAT DAHA ÖNCEKÝ TECRÜBELERÝMÝZE DYANARAK 6 ÝLA 10 BEYGÝR ARASINDA BÝR FARK OLUYOR VE PRALEL OLARAKTA TORKTA FAKAT SIRADA ÝMKANLAR EL VERÝRSE KAPAK TAÞLAMA VE DERECELÝ EKSANTRÝK OLAYINA GÝRECEZ 
bilgi için teþekkürler fakat kapak taþlama ile dereceli eksantrik yaptýðýnýz zaman yakýt sarfiyatýnda artýþ olmazmý.
Emre özkaradeniz
Ýzmit

dogan54

Reis,
fotoðraflar arasýna bir boþluk verirsen görüntüler birbirine karýþmaz
http://nivatr.com/nivaForum/index.php?topic=249.msg7769#msg7769
4x4 baska,
NiVA baska..

reis28

Alıntı yapılan: dogan54 -  Haziran 16, 2008, 01:09:07
Reis,
fotoðraflar arasýna bir boþluk verirsen görüntüler birbirine karýþmaz
http://nivatr.com/nivaForum/index.php?topic=249.msg7769#msg7769
aslýnda dogan abi boþluk veriyorum ama hatta alt alta yüklüyorum ama neyse bir dakine daha vazla ara veririm heralde sorun cözülür uyarý için tþklr
DURSUN USTA 05364629668

reis28

Alıntı yapılan: emre_ozk -  Haziran 16, 2008, 01:04:13
bilgi için teþekkürler fakat kapak taþlama ile dereceli eksantrik yaptýðýnýz zaman yakýt sarfiyatýnda artýþ olmazmý.
performansý arttýrýlmýþ motor dogru kulanýlýrsa ekonomik bile olabilir ama istendigindede bir canavar
DURSUN USTA 05364629668

ustabalikci

Alıntı yapılan: reis28 -  Haziran 16, 2008, 12:36:52
BU YAPTIGIMIZ MODÝFÝYEDÝR ARACIMIZ HALAZIRDA YAPIM AÞAMASINDADIR DETAYLAR SAYFALARDA BÖLÜMLER ÝÇNDE VAR GÜÇLENDÝRÝLMÝÞ ÞASELER YÜKSELTME KÝTÝ OFFSET YARIÞ JANTLARI TOMPON MODÝFÝYESÝ ROLGEYC GÝBÝ CALIÞMALAR RIMIZ VAR NÝVA ÜZERÝNDE AYNI ZAMANDADA ARACIN MOTOR PERFORMANSINI  YANÝ TORK+BEYGÝR GÜÇÜNÜ ARTTIRMAYA YÖNELÝK CALIÞMALARDA YAPIYORUM NÝVA ÜZERÝNDE BUNLARIN PEYDER PEY BÝTTÝKCE BURADA ACIKLAMA VE RESÝMLERÝNÝ YAYINLIYORUM EKZOST MODÝFÝYESÝDE BUNLARDAN BÝRÝDÝR YANÝ MEVCUT OLANI AYNI ÞEKÝLDE YENÝLEME TAMÝR MEVCUTU GELÝÞTÝRMEK MODÝFÝYE

Teþekkürler Reis28. Ben bu gibi konulara biraz uzaðým. Ben alýr oltamý balýðýma giderim sadece :D

ERCO

güzel calýþma  canavara daha dýþ katacana inanýyorum ;D
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

cenker

arazi aracý için hiç tavsýye etmeyecegim býr uygulama egzost sistemi cýkýsýnýn rahatlatýlmasý
direkt motorun  verecegi torku düþüruyorsunuz, artý guc vermez sadece arac býraz daha rahat devirlenýr
yanlýs bilinen bir sanayi teknolojýsý uygulamasýdýr

arac üstü eksoz ; motorundan hedeflenen  devir tork aralýgýnda yanma odasýndaki basýncý karsý basýnc ile hapsederek tork alma maksatlý tasarlanýr

polemik cýkmamasý maksatlý neye dayanarak bu kadar ters iddada bulundugumu belirteyým. iþim geregi dynoda prototip motor geliþtirme testleri üzerine calýsýyorum. datalar eksozt cýkýsý rahatlatýldýgýnda  güc artýsý oldugunu hiç göstermýor malesef

saygýlar
divers do it deeper

reis28

Alıntı yapılan: cenker -  Temmuz 14, 2008, 11:03:51
arazi aracý için hiç tavsýye etmeyecegim býr uygulama egzost sistemi cýkýsýnýn rahatlatýlmasý
direkt motorun  verecegi torku düþüruyorsunuz, artý guc vermez sadece arac býraz daha rahat devirlenýr
yanlýs bilinen bir sanayi teknolojýsý uygulamasýdýr

arac üstü eksoz ; motorundan hedeflenen  devir tork aralýgýnda yanma odasýndaki basýncý karsý basýnc ile hapsederek tork alma maksatlý tasarlanýr

polemik cýkmamasý maksatlý neye dayanarak bu kadar ters iddada bulundugumu belirteyým. iþim geregi dynoda prototip motor geliþtirme testleri üzerine calýsýyorum. datalar eksozt cýkýsý rahatlatýldýgýnda  güc artýsý oldugunu hiç göstermýor malesef

saygýlar

fikirlerinize saygý duyuyorum idanýzdada haklýsýnýz karþý basýnc konusunda bizim yaptýgýmýz sistemde eksoz farkýndaysanýz kulanýlan boru caplarý cataldan cýkan cift cýkýþýn bir yerde birleþerek arkaya kadar daha kalýn caplý bir boruyla aktarýlamsýyla devam eden orj nal sistemin yerine cataldan cift gelen cýkýþý ayný capta borularla daha ince tabana daha cok yaklaþýyor ve direk susturucularla ve arakada ayrý ayrý iki susturucuyla dýþarý cýkarmak yoluyla  modifiye etetik buda aracta kulanýrken bahse deger bir rahatlama meydana getirdi
biz burda gereginden fazla geniþ borular veya eksik susturucu kulanarak daha cok ses cýkarsýn diye bir uygulama yapmadýk yani eksozdaki basýncý düþürmedik dikkatli bakarsanýz
DURSUN USTA 05364629668

cenker

dostum bý iþler ince hesap kitap iþi
aracta hisettiiniz rahatlama güçü düþürdügünuzun belirtisi ben yerýnýzde olsam orjýnal hali ile kullanýrdým  ;)
divers do it deeper