merhaba...

Başlatan canbulat55, Ocak 15, 2016, 07:27:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

canbulat55

Merhaba arkadaþlar araniza samsundan katildim. Bende bir niva almaya niyetlendim arastiriyorum. Bi tane baktim 89 model 92 trafige cikisli arazisinde sorun yok kaporta olarak iyi durumda ic dosemesi falan iyi sayilir torpido ya kaplama almis ama biraz elden gecmesi lazim 4 lastik sifir sayilir tek sorun lpg si ruhsata isli degil ve ön camda çatlak var araca 9 bin tl fiyat istiyor sizce fiyat nasil? Yardimci olirsaniz sevinirim... birde sanirsam bu arac 4 vites olan model. 5 vitese gore is gorurmu acaba?

Niva67

Sn. canbulat55 öncelikle, forum' a hoþ geldiniz..

Bu forumda ve diðer forumlarda ''Niva satýn alýnýrken dikkat edilmesi gereken noktalar'' konusunda bolca yazý var..

Bu yazýlarda tavsiyelerde bulunan, tabiri caiz ise; ''damdan düþmüþ!'' kiþilerin yazdýklarýný dikkate almadan,

iyice okuyup-sindirmeden hareket etmeyin.. Niva, dýþarýdan basit bir araç gibi gözükse de, çok kritik teknolojiler

içeren bir araçtýr.. Eðer kendiniz bu konularda yeterli tecrübeye sahip deðilseniz, aracý satýn almaya giderken

Niva' ya aþina, tecrübeli bir ustayý yanýnýzda götürmeniz, menfaatinizedir..

Aracý yerinde görmeden, tarif üzerine yapýlacak yorumlar yanýltýcý olabilir.. Önemli hususlardan birisi de; ''aracý satýn

alýrken ödenen meblaðýn üzerine daha ne kadar harcanarak o aracýn iyi duruma getirilebileceði'' yani; satýn alýnacak

aracýn fiyat / performans oranýdýr.. Araç, 9 bin TL. ödenerek satýn alýnýp da o þekilde rahatlýkla kullanýlabiliyor ise, ucuzdur..

Eðer ki ayný araç, satýn aldýktan sonra 6 bin TL daha harcandýktan sonra ancak gönül rahatlýðý ile kullanýlabilecek ise,

pahalýdýr.. Çünki, maliyeti 15 bin TL' ye ulaþmýþtýr, onu adam edebilmek için sarfedilecek çabalar ve de moral bozukluklarý,

satýn alacak kiþinin yanýna kar kalacak bir ''bonus!'' tur.. :(

Umarým, düþüncelerimi ifade edebilmiþimdir.. Kolay gelsin..

Saygýlar, sevgiler..

canbulat55

Ýlginize tesekkur ediyorum aracin suan icin masrafi lpg sisteminin ruhsata islenmesi ve muayeneye girecegi icin ön camin degismesi onun harici acil bi madrafi yok. Zaten satan kisi bayagi bi zengin bu araci yurt disindan misafirleri gelmis onlari daga cikarmak icin almis tabi alirken 13000tl para vermis. Sora isi bitince satayim demis 13000 lira fiyat istiyormus sora piyasaya bi bakmiski kaziklandigini anlamis fiyati 9000 e indirmis.bende soyle dusunuyorum iyibi pazarlikla 8000 e alsam lpg si falan bi kacta ufaktan aksesuar falan 2000 lira harcasam 10000 liraya gelir ufak tefek sýkýntilari yapilmasi gerekenleri kendim yapabilirim zaten çok sýkýntý olmaz diye dusünüyorum.

unlztrk

Aslýna bakarsan adam kazýklanmamýþ! Þu an temiz bir niva modeli kaç olursa olsun o paralara alýnýr. 9000 þu an için çok çok ucuz bir rakam. Lpg iþletmenin aciliyeti yok onun için kimse çevirip de ceza yazmaz muayanesi yanaþýnda iþlemleri yapýlýp ruhsata iþlenir. Ön cam çatlaðý muayeneden geçer benim ön camda uzun bir kaç çatlak olmasýna raðmen geçen hafta hafif kusur adý altýnda geçti. Asýl dikkat etmeniz gereken mevcut lpg sisteminin faturasý ve projesi varmý? Eðer yoksa ona bir fatura uydurulmasý laýzm aksi halde hiç bir þekilde ruhsata iþletemezsiniz. Özet: Ýçine siniyorsa al fiyat çok makul.

canbulat55

Bilgiler icin teþekkürler. araci satin aldim. Adam 1 gun önce de aküsünü yenilemiþ oda bize kar oldu. Arac genel olarak iyi durumda. Ama yasi iti bari ile ufak tefek eksikleri ve masraflari var onlarida zamanla halledicez insallah...