Sýfýr niva mý? Sýfýr duster mý?

Başlatan av.mehmet, Haziran 05, 2015, 08:52:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Harun

Alıntı yapılan: vehbi -  Temmuz 14, 2015, 11:35:39
kuntiz, benim malum dusterin kýzým tarafýndan konmuþ adý..
kapýlarý açanda aradaki kaucuk þeritlerde biriken toz toprak hepisi arabanýn içine doluþuyordu.. önceleri güldüm, ucuz olunca böyle oluyor heee dedim. sonra bu hal sýkýntýlý olmaya baþladý.. gettim servise bu ne haldir dedim.. baþka dusterlerda bu kadar boþluk görmedim dedim.. kontrol ettiler. senin kapýlarý biraz yukardan baðlamýþlar dediler.. !!!
aracýn yanal hattýný takip edince bu farký ben de gözlemledim..
bayramdan 30 gün sonraya gün verdiler..
:))
niye mi yazýyom.. ?
var bir sebebi.. :)

vay anam ???

Yevgeni

av.mehmet

Belki hayal ama, bir rus otomobil sitesinde nivanýn bu yýlýn sonundan itibaren 1.6 litre 8 valf granta motoru ile üretilecegi yazýyor. Lada rusya sitesindede bunu doðrulayabilecek bir haber var. Eger gerçekleþirse ülkemize 38000 civarý bir rakamla gelebilir, distribitörde getirir o zaman. Sýfýr nivayý beklemeye karar verdim yani :)
Bekle beni baþý dumanlý amanoslar

kocaali

Alıntı yapılan: kocaali -  Haziran 08, 2015, 08:36:21
gönlünde ne varsa mutluluk onda hocam... 1,5 yýldýr pick-up'la geziyorum, keyfim acayip yerinde... öyle ki garajda yatan turbo 155 beygir Alfa Romeo'yu çýkartmýyorum bile...  boþu boþuna durmasýn diye satmaya karar verdim hatta...

bayram öncesinde bir anda satýverdim Alfa Romeo'yu.. L200 ile devam... gönülde Pajero var lakin ulaþýlabilir seviyelerde deðil.. baþkaca da bir alternatif türetemiyorum beklentilerimi karþýlayabilecek.. L200 her þartta bana en uygun araç þimdilik :)

sýfýr niva mý sýfýr duster mý ikileminde kalsaydým, Duster alýrdým çok büyük ihtimal... sert araziye neredeyse hiç girmiyorum lakin bolca uzun yol yapýyorum çoluk cocuk, hacim ve konfor daha aðýr basýyor.
No mud, no fun...

av.mehmet

Alıntı yapılan: kocaali -  Temmuz 24, 2015, 12:32:57
bayram öncesinde bir anda satýverdim Alfa Romeo'yu.. L200 ile devam... gönülde Pajero var lakin ulaþýlabilir seviyelerde deðil.. baþkaca da bir alternatif türetemiyorum beklentilerimi karþýlayabilecek.. L200 her þartta bana en uygun araç þimdilik :)

sýfýr niva mý sýfýr duster mý ikileminde kalsaydým, Duster alýrdým çok büyük ihtimal... sert araziye neredeyse hiç girmiyorum lakin bolca uzun yol yapýyorum çoluk cocuk, hacim ve konfor daha aðýr basýyor.
Bende aðýr araziye girmiyorum ama nivanýn en tatlý gelen yönü niyeyse hep aðýr devir diþlisinin olmasý oldu. Allahý var, tiguanýn týrmanamayýp patinaj attýðý yerlere çok kolay çýktým, karda harikalar yaratým nivayla. Ama hepsinden önemlisi onun klasik görüntüsü vuruyor beni. yoksa duster full+full 66.000 TL

muhammedcelik1983

Hafif arazi þartlarýnda duster ile nivanýn performans farký pek farkedilemeyebilir lakin arazi sertleþtikçe insan nivaya daha bir hayran kalýyor ben her turlu arazi þartlarýnda kullanýyorum hele arkaya kilit taktýktan sonra niva bambaþka oldu..

kocaali

Alıntı yapılan: av.mehmet -  Temmuz 24, 2015, 02:47:08
Bende aðýr araziye girmiyorum ama nivanýn en tatlý gelen yönü niyeyse hep aðýr devir diþlisinin olmasý oldu. Allahý var, tiguanýn týrmanamayýp patinaj attýðý yerlere çok kolay çýktým, karda harikalar yaratým nivayla. Ama hepsinden önemlisi onun klasik görüntüsü vuruyor beni. yoksa duster full+full 66.000 TL

Aðýr devir bambaþka tabi; daha geçen hafta kuma saplanmýþ jeep compass'i çektim, arkamda varlýðýný hissetmedim bile.. Aðýr devirde tank gibi oluyor makina, sanýrsýn aðaca bile çýkar :)
No mud, no fun...

av.mehmet

Alıntı yapılan: kocaali -  Temmuz 24, 2015, 11:50:12
Aðýr devir bambaþka tabi; daha geçen hafta kuma saplanmýþ jeep compass'i çektim, arkamda varlýðýný hissetmedim bile.. Aðýr devirde tank gibi oluyor makina, sanýrsýn aðaca bile çýkar :)
Çok yakýþýklý olmasýna raðmen amarok sýrf aðýr deviri yok diye sevimsiz geliyor

Yevgeni

Alıntı yapılan: av.mehmet -  Temmuz 25, 2015, 11:01:08
Çok yakýþýklý olmasýna raðmen amarok sýrf aðýr deviri yok diye sevimsiz geliyor

Sen munasip lastigi giydir, o da yurur, fazlasiyla yurur.
Munasip lastikle, duz lastikle Rn 12 yillardir cikmiyor mu daga bayira?

av.mehmet

Ya tabi bi bakýma öyle, iþin aslý ben bu çirkin kralýn (niva) en çok dýþ görünüþünü seviyorum :)

Yevgeni

Niva bencileyin cirkin de deðil.
Ciguli'nin hatchback yorumu, üstelik gayet güzel de çiziktirmiþler.
Severim bu dümdüz basit tasarýmý..

Niva67

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Temmuz 26, 2015, 10:53:36
Niva bencileyin cirkin de deðil.
Ciguli'nin hatchback yorumu, üstelik gayet güzel de çiziktirmiþler.
Severim bu dümdüz basit tasarýmý..

Aynen katýlýyorum!.. :)

NIVA' nýn, kendine özgü hatlarý var.. Önden de, yandan da, arkadan da görseniz, ''NIVA!'' diyorsunuz..

Hiçbir arabaya benzememesi bence en güzel yaný.. Þimdilerde tüm dünyayý saran, artýk insana gýna getirten, insaný býktýran  ''çekik gözlü uzakdoðu modelleri'' ile uzaktan-yakýndan alakasý yok..

Çooooook ünlü, çoooooook klas otomobil üreticilerinin bile uymak zorunda kaldýklarý ''MODERN!'' model görünüþlerine inat, düz, sade, iddiasýz ama bir o kadar da cezbedici bir havasý var..

Abartmýyorum; evimin önüne çektim 1990 KEÇÝ' yi, hiç bir þikayetim olmayan, severek kullandýðým 2004 FORD FOCUS HB' im den daha  bir zevkle, sevgiyle seyrediyorum kendilerini..

Önüne-arkasýna park eden, markasý ne olursa olsun  yeni model hiçbir araç beni onun kadar etkilemiyor.. Herhalde, yeni model araçlarýn birbirlerine benzemelerinden býktýk..

Yeni marka/model araçlar, armalarýný görmeden uzaktan kolay kolay ayýrt edilemiyorlar.. Ama KEÇÝ öylemi ya?!.. Yüzlerce metre ileriden, ''ben geliyorum!'' diyor.. :)

Konu, DUSTER-KEÇÝ tercihi üzerine idi ama, biraz farklý noktalara gitti.. Tabii ki DUSTER' in NIVA' dan birçok üstün taraflarý vardýr.. Ama, NIVA, hiçbir araçla mukayese edilmemelidir diye düþünüyorum..

dogan54

4x4 baska,
NiVA baska..

av.mehmet

vehbi

"free as a bird"