Artik durduramiyorum kendimi bende alacagim niva!

Başlatan yigitA., Mart 02, 2015, 12:41:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yigitA.

Oncelikle herkeze meraba. Ben izmirde yasiyorum ve 4 senedir Canakkaleye gidip geliyorum.
Uzun yillar motorsiklet kullandim ne zaman bir koy yolundan gecsem sagindan solundan tepeye saran zeytinlik yollarina bakar bakar bu motorla oralara nasil cikilir diye uzulur dururdum ama yooookkk artik dayanamayacagim yeter bu asfalt mahkumiyeti artik niva zamani.

Alacagim niva %70 sehir ici- uzun yol %30 arazi olacak konfor kriterlerim cok dusukdur dedigim gibi aktif bir motor kullanicisiyim o yuzdende niva bana studyo daire gibi gelir.

Izmir ve etrafinda ki nivaci buyuklerimle tanismak nivanin huyunu suyunu ogrenmek isterim. Yaz gelmeden almam lazim birtane niva

Herkeze saygilar sevgiler

Harun

hoþgeldin aramýza,
Ýzmir'de sessiz ama güzel bir ekip var...
Gönlüne göre Niva bulman dileðiyle..

yigitA.

Alıntı yapılan: Harun -  Mart 02, 2015, 09:18:48
hoþgeldin aramýza,
Ýzmir'de sessiz ama güzel bir ekip var...
Gönlüne göre Niva bulman dileðiyle..

Sn. Harun tesekkur ederim hepimizin gonlune gore camuru yolu bol olsun

kocaali

hoþgeldin üstadým..  gönlünce bir niva bulman ve özgürce araziye dalman dileðiyle..

ben de bir yýlý biraz aþkýn bir süre 125cc cross motor kullanýp sonra satmak zorunda kaldýydým. Þimdilerde 4 çekerler arazide fazlaca hantal geliyor motorun tadýný alýnca... tekrar bi motosiklet edinme niyetindeyim.. ancak bu sefer tercih 650cc bir enduro olacak, uzun yol da yapabilmek adýna... 
No mud, no fun...

yigitA.

Alıntı yapılan: kocaali -  Mart 02, 2015, 10:20:13
hoþgeldin üstadým..  gönlünce bir niva bulman ve özgürce araziye dalman dileðiyle..

ben de bir yýlý biraz aþkýn bir süre 125cc cross motor kullanýp sonra satmak zorunda kaldýydým. Þimdilerde 4 çekerler arazide fazlaca hantal geliyor motorun tadýný alýnca... tekrar bi motosiklet edinme niyetindeyim.. ancak bu sefer tercih 650cc bir enduro olacak, uzun yol da yapabilmek adýna... 

Estafurullah ustad ne demek cirak bile degilim ben daha niva da benim motorum dragstar 650 asfaltta uzun yolu mukemmel bir makine ama topraga degil bahce cimenine bile gelmiyor iste

kocaali

Alıntı yapılan: yigitA. -  Mart 02, 2015, 11:59:54
Estafurullah ustad ne demek cirak bile degilim ben daha niva da....

motosiklet konusunda tecrübeniz benden çok çok fazla hocam, ondan öyle dedim..

ben de Yamaha Tenere XTZ660 düþünüyorum, hayalimde o var...
No mud, no fun...

babaluga

Alıntı yapılan: yigitA. -  Mart 02, 2015, 11:59:54
Estafurullah ustad ne demek cirak bile degilim ben daha niva da benim motorum dragstar 650 asfaltta uzun yolu mukemmel bir makine ama topraga degil bahce cimenine bile gelmiyor iste

Ben de Drag 650 kullanmýþtým.. Uzun yolda da kullandým ama çok memnun kalmadým, Kawasaki VN800 vardý arkadaþýmda o çok çok daha iyiydi..

vehbi

merhaba YiðitA.
hoþgeldin..
izmirde kendi halimizde takýlýyoruz.. Önce ERCO ya git.. hem kamplardan hemde araclardan haberin olur..
selamlar
"free as a bird"

yigitA.

Sn. Kocaali
endro yada cross olarak alinacak en iyi marka japonlardir avrupa markalari fiyat parca servis olarak uzebiliyor bazen. Tenere guzel bir secim olur bence

Sn. Babaluga
Sehir ici veya kisa mesafede vn 800 150cc lik fark olugu icin doyurucu gelebilir, dragstar 650 nin en buyuk avantaji benim icin saftli olmasidir uzun yolda zincir bakimi sesi vs olmadigi icin rahat ettirmistir beni

Sn. Vehbi
Erco ustanin yanina en kisa zamanda gidecegim tavsiyeniz icin tesekkurler

haydar08

Herkese merhabalar. Yiðit bey motorsiklet ve Çanakkale haricinde beni anlatmýþ sanki. Ayný duygularý paylaþýyorum. Þehiri oldum olasý sevemedim bir türlü. Ýzmirden baþlamak kaydýyla tabiri caizse daða taþa vurmak niyetindeyim. Bu nedenle bir arazi aracý arayýþýna girdim ve saðolsun bu forum ve benim gözümde hakikaten çok deðerli üyeleri sayesinde Niva hayraný oldum. Ýsteyerek ya da istemeyerek bana bu hastalýðý bulaþtýrdýnýz. Þimdi el atýn bu gariban kardeþinize de o da þifa bulsun. Hürmetler...

muhammedcelik1983

Alıntı yapılan: haydar08 -  Nisan 09, 2015, 09:31:05
Herkese merhabalar. Yiðit bey motorsiklet ve Çanakkale haricinde beni anlatmýþ sanki. Ayný duygularý paylaþýyorum. Þehiri oldum olasý sevemedim bir türlü. Ýzmirden baþlamak kaydýyla tabiri caizse daða taþa vurmak niyetindeyim. Bu nedenle bir arazi aracý arayýþýna girdim ve saðolsun bu forum ve benim gözümde hakikaten çok deðerli üyeleri sayesinde Niva hayraný oldum. Ýsteyerek ya da istemeyerek bana bu hastalýðý bulaþtýrdýnýz. Þimdi el atýn bu gariban kardeþinize de o da þifa bulsun. Hürmetler...
/

Hadi geçmiþ olsun hoþgeldiniz  ;D

kocaali

Alıntı yapılan: yigitA. -  Mart 07, 2015, 06:05:31
Sn. Kocaali
endro yada cross olarak alinacak en iyi marka japonlardir avrupa markalari fiyat parca servis olarak uzebiliyor bazen. Tenere guzel bir secim olur bence
...

Tenere'ye ufak ama saðlam adýmlarla ilerliyorum hocam... bakalým, hayýrlýsý...
No mud, no fun...

Harun

Alıntı yapılan: haydar08 -  Nisan 09, 2015, 09:31:05

hoþgeldiniz,