akslerden gelen ses

Başlatan mehmet03dn, Ocak 26, 2015, 08:36:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mehmet03dn

arkadaþlar herkese iyi akþamlar  benim ladayla 50 cm diþli karda difransiyel kilitli araç aðýr devirde direksiyon tam tur sol dönük bi vaziyette çýkmaya çalýþýrken araç 1 viteste 3000 devir civarý ön tekerler birden dönmeyi býraktý ve araba bi ses yapmaya baþladý. sanki marþ dinomasu bastýðýnýzda bastan bi ýslýk çalar ya o gibi ses   acaba akslermi çýktý dedim sizce ne olabilir sesi 1/2 kez yaptý karýn içinde kardan çýkýnça kesti herþey normaldi lastiklerim ok 144

muhammedcelik1983

Kilit dediginiz orta defransiyel kilidi mi(kýsa kol)? Ön tekerler kardan ciktiktan sonra dönmeye baþladý mý? Karda pati çekerken taþ vs sürtmüþ olabilirmi þaftlara akslara vs?Dün bende kara gittim alt muhafazadan fazla kar girince radyatorun davlumbazina baski yapinca pervaneye hafif dokunup ses yapmisti.

mehmet03dn

evet orta defransiyal fan sesi deðildi fan açýçak bi hava yoktu  zaten  yol bildiðim yol taþ veya baþka biþey sürmesi yoktu eminim diyebilirim

rahmieken

aklýma gelen tek þey orta diferansiyel kilidinden atmasý olabilir. ama o kadar zor giren çýkan biþey atar mý atmaz mý ustalar soyler. bahsedilen ses ön teker patinajýyla karýþmýyor di mi? biri dýþarýdan gözüyle gördü mü yoksa sadece þöför mü vardý?

muhammedcelik1983

Alıntı yapılan: rahmieken -  Ocak 28, 2015, 11:49:29
aklýma gelen tek þey orta diferansiyel kilidinden atmasý olabilir. ama o kadar zor giren çýkan biþey atar mý atmaz mý ustalar soyler. bahsedilen ses ön teker patinajýyla karýþmýyor di mi? biri dýþarýdan gözüyle gördü mü yoksa sadece þöför mü vardý?

benim orta kilit zor girip zorlamayla atanlardan ;D kilit attýysa zaten arka teker bosa düstüyse onler dönmez kilit atmýþta olabilir

mehmet03dn

Alıntı yapılan: rahmieken -  Ocak 28, 2015, 11:49:29
benim kilid gayet kolay giriyor atarken biraz zorluyor onunda çaresi hareket halindeyken attýrmak patinaj sesini karýþtýracak kadar acemi deðiliz . dýþardan görenlerin söylediði bu zaten

mehmet03dn

Alıntı yapılan: muhammedcelik1983 -  Ocak 28, 2015, 12:16:38
benim orta kilit zor girip zorlamayla atanlardan ;D kilit attýysa zaten arka teker bosa düstüyse onler dönmez kilit atmýþta olabilir
diyelimki kilit attý önler dönmedi ses nerden geldi sizce direksiyon tam tur olduðu için aks çýkma ihtimali geliyor aklýma olabilirmi bilmem ama