niva yý yükseltmek için

Başlatan //KML//, Nisan 09, 2007, 05:13:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

//KML//

taiga

Alıntı yapılan: //KML// -  Nisan 09, 2007, 05:13:09
ne yapabiliriz ??

Yarýþ içinse bilemeyeceðim.

Ama standart niva için aþaðýdaki linkte basit bir lift kit olayý var.

http://www.channel19.demon.co.uk/downloads.html

Ki bir çok forumda okuduðum bu tarz yükseltmekten herkes memnun...

//KML//

tesekkurler peký aramýzda var mý bu uygulamayý yapan ?

taiga

Alıntı yapılan: //KML// -  Nisan 09, 2007, 05:21:54
tesekkurler peký aramýzda var mý bu uygulamayý yapan ?

Bizim ülkemizde daha çok tofaþ get mi ket mi nasýl deniyorsa o lastik takozlar konuyor.

Ho0doo lift kiti ise Rusya da Ýngiltere de Avustralya da Yunanistan da pek çok kiþi uyguladý. Sonuçta mantýk ayný. Ha lastik ha sert metal. Ama sanýrým diðerinde deformasyon olmuyor.

Bu takozlarýn resmi aþaðýda. Geniþler arkaya, darlar öne takýlýyor.

//KML//

avci_kerem

teþekkürler bilgi ve resimler için .. ama takozsuz sadece yay ve amartisor deðiþikliðiyle bu yukseltme olmazmý .. takozlara uzun yolda guvenemiyorum .. duydugum kadarýyla uzun yuksek helezon yaylar varmýþ  .. acaba nivaya uygunmu problem yaratýrmý .. saygýlar ..
sariyer __ kýyýköy -----  >>  arasý

ERCO

bence sadece yayýn altýný beslemesi yeter ve guvenlidir
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

efe

Bende sadece takozla besleme yaptým sanýrým 3 cm lik ti.Arka ön ayný. Oldukça diriltti aracý.2-3 ay geçti hemen hemen yarým cm lik bi esnemeyle oturdu.Memnunum þu an için bi sýkýntý yok.Tek derdim teker geniþ olduðu için abartýlý çapraz eðimlerde çamurluða sürtmesi... Bi ara çamurluklarý dýþa doðru çekiçletmeyi düþünüyorum.

ERCO

cekicletir yada daha uygun lastik takarsan kasanýn orj lini bozmasýn
www.guvenlada.com

MCC

standart kauçuk takoz ile sadece amortisor kafalarýndan yükselttik benim keçiyi, salýncaklara dokunmaya gerek görmedi erco, kullanýma baðlý takozun dýþa þiþip yüksekliðini kaybetmesi problemi olabiliyor, baþka sorun yok.
Ergonomi mi ? Ekonomi mi ?

Yevgeni

Yükseltme kitleri ya da biçimleri sonuç olarak Niva'nýn arazide askýda kalma olasýlýðýný düþürmek, kanal geçiþlerini rahatlatmak için gerekli. Hatta zaten boyuna göre geniþ olan aracý offset cant ile daha da geniþletmek olasý yine arazi becerisini artýrmak için.

Ve fakat, bu tür uygulamalar sonrasý aðýrlýklý olarak asfaltta kullanmak anlamsýz ki, düz yolda sorun çýkaracaktýr yüksek bir Niva.

Arazi kabiliyeti için her türlü oynama yapýlýr tabi, neden olmasýn?

efe

Alıntı yapılan: MCC -  Temmuz 11, 2007, 02:10:21
standart kauçuk takoz ile sadece amortisor kafalarýndan yükselttik benim keçiyi, salýncaklara dokunmaya gerek görmedi erco, kullanýma baðlý takozun dýþa þiþip yüksekliðini kaybetmesi problemi olabiliyor, baþka sorun yok.
Amortisör kafasýnda nasýl bi oynama yaptýnýz merak ettim?Standart  amortisörü deðiþtirme gereðini biliyorum ama yükseltmeyi ilk defa duydum.Resim varsa eklersen sevinirim!

MCC

amortisör kafasý yanlýþ tabir olmuþ, helezon kafasý yazmam gerekirmiþ. :P
Ergonomi mi ? Ekonomi mi ?

ERCO

www.guvenlada.com

efe