Nivayla uzun yol gidilmez!

Başlatan SinanATASOY, Kasım 05, 2014, 08:27:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

atinco

Ters ýþýk, düz ýþýk, fon falan da çok iyi olmuþ, elinize saðlýk hocam.

Maestro

Alıntı yapılan: shadowturks -  Kasım 13, 2014, 09:20:36
Satmýycaaam,satmýycam kuruyup gitsede satmýycam,
Çürüyüp gitsede atmýycam....
Seviyom laaynn!!!
nivamý seviyomm..

ýýhhh   ýýýhhh  ( o ablanýn dudak büzmesi geldi aklýma )   ;D ;D ;D ;D   Sabah Sabah ne güldüm..  Þirkettekilerde  '' Deli galiba kendi kendine gülüyor ''  diye içlerinden geçiriyorlar...    ;)  

Foto  çok  Orjinal...  

ugur16

Alıntı yapılan: shadowturks -  Kasım 13, 2014, 09:20:36
Satmýycaaam,satmýycam kuruyup gitsede satmýycam,
Çürüyüp gitsede atmýycam....
Seviyom laaynn!!!
nivamý seviyomm..

Foto harika.Deðer modelle yada para ile ölçülmez zaten.Önemli olan o araçtaki el emeði ve anýlardýr.Onlarda senin araçta fazlaca var.Eminimki oda seni seviyordur :)) Bende biraz araçlarla konuþma arýzalýðý varda :D
Dað+deniz+niva+özgürlük = HUZUR

av.mehmet

Ýstanbuldan antebe, antepten sivasa, antepten mersine gittim geldim. Elbette bir çok araçtan konfor olarak eksileri var, ama uzun yol gidilmez diye bir þey yok. Pekalada gidiliyor, kaldký çokta eðlenceli oluyor :)
Bekle beni baþý dumanlý amanoslar

NÝVACI

Alıntı yapılan: ugur16 -  Kasım 14, 2014, 09:33:59
Foto harika.Deðer modelle yada para ile ölçülmez zaten.Önemli olan o araçtaki el emeði ve anýlardýr.Onlarda senin araçta fazlaca var.Eminimki oda seni seviyordur :)) Bende biraz araçlarla konuþma arýzalýðý varda :D
bencede oðlan kullanýrken bendeki gibi gaz yemediðini düþünürdüm.
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

tevfik

Rize Ardeþen den yeni aldýðým 2005 model niva ile yakýt hariç durmadan tek marþta Ýstanbul Bakýrköy'e kadar geldik iki þöför çokmu konforlu bir yolculuktu?
Ýzelasyon sýfýr kapý fitilleri bile yok desem yeri var ayrýca arazi þanzýmanýnýn rulmanýda daðýnýk vaziyette inanýlmaz bir gürültü ile geldik.
Çokmu rahattý deðil tabi lakin bu aracýn konforu tamamen onu nekadar sevdiðiniz ile ilintili bir durum.

unlztrk

Çok zevkli bir yolculuk olduðuna eminim, keþke ara ara kara batsaydýnýz daha güzel olurmuþ. Kaç saatte geldiniz? Toplam kaç km?

cemfe

Yeni topladýðým 1988 model 2 defa Niva'mla Bursa-Muðla arasý Ege turu yaptým.Girmediðim koy,deniz kenarý kalmadý.Konfor göreceli bir kavram...Sabit 80km/h biraz müzik gitmeyeceði yer yok.
Gidilmeyene git!Yapýlamayaný yap!

Beykoz

Köyceðiz den 89 model niva aldým geldim. Durumu kötü olmasýna raðmen çok sýkýntý yapmadý.

tevfik

Alıntı yapılan: unlztrk -  Ocak 21, 2015, 02:31:31
Çok zevkli bir yolculuk olduðuna eminim, keþke ara ara kara batsaydýnýz daha güzel olurmuþ. Kaç saatte geldiniz? Toplam kaç km?

Rize/Ardeþen den Ýstanbul Bakýrköy'e toplam 1384km. 18saat de geldik.

unlztrk

Uçmuþsunuz siz. Otobüs 19 saatte falan geliyor sanýrým.

NÝVACI

98 yýlý yollarýyla karadeniz 4205 km.
süre gezdiðim için 11gün.
imkan olsada birdaha dolaþsam.
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

Niva67

Bakalým, göreceðiz!!!.. :)

Gidilir miymiþ, gidilmez miymiþ... :(

Kýsmet ise, 12 mayýs salý akþamý Altýnoluk' a hareket...

Kdz.Ereðli-Altýnoluk arasý, yaklaþýk 580 Km.( Binek arabamýn göstergesine göre!)

Dura-kalka, 10-12 saatte aldýðým yol.. Bakalým, keçi ile kaç saatte alacaðýz!.. :)

Tedbir olarak, Ankara' dan aldýðým ilave faný taktým.. Motor yaðýný-filtresini deðiþtirdim..

Þanzýman yaðýný 500 Ml. fazla olacak þekilde, vites kolu flanþýndan koyarak deðiþtirdim..

Diferansiyel yaðlarýný kontrol ettim/tamamladým..

Þaftlardaki ýstavrozlara ve kayýcý mafsallara gres bastým.. Altýný, üstünü, saðýný, solunu kontrol ettim.. :)

Bence, yola hazýr.. Ýstanbul/Pendik' ten alýp-getirdiðim günden beri (3 ay önce) uzun yol yapmamýþtý.

Ýlk defa kullanmama raðmen, 240 kilometreyi basa-bas gelmiþtim.. Hiç de rahatsýz olmamýþtým.. Tabii, biraz gürültüsü,

sesi var ama o kadar kusur, ''Kadý Kýzýnda'' da var!.. :)

Kýsmetse, yol izlenimlerimi yine paylaþýrým..

Yevgeni

580 km'yi yine dura kalka ayni zamanda yurur.
Durmazsa 7-8 saatte menzilde olur..

atinco

Benim hiç fark etmiyor, doksaný zaten geçmezdim. Ayný þey. Nereye yetiþecez sanki.