Nivayla uzun yol gidilmez!

Başlatan SinanATASOY, Kasım 05, 2014, 08:27:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rahmieken

3 hafta kadar önce babam geldi benim keçiyi ilk defa gördü bindi 5 dk da 5 km yol gittik sonra ben iþe döndüm. diþ koltuðu denmiþ ben de diþ hekimiyim koltuðu bilirim. akþam iþ çýkýþý eve geldim babam oturmuþ koltukta bana bakýyor '' sana sýfýr clio alalým gel boþver bunu '' cümlesi geldi. ama biraz biraz korkarak tepkimden. ( sevdiðimi biliyor ) saðol dedim baba iyi düþünmüþsün ama þimdi masraf olur vb. geçiþtirdim. ben çok deðiþik bi adam olduðumdan deðil etrafýmdakilere danýþtým deðiþtirme vakti mi diye? herkes ne alacaksýn dedi clio, astra, golf ve türevleri dedim. tepki gösterildi. herkes bir þekilde binemk istiyor bu araçlara eðlenceli geliyor ama genelde korkuluyor anlaþýlmadýðý için. niye anlattým derseniz uzun yol bence yapýlýr yukarýdaki sebepler çok geçerli ama asýl kriter yanýnýzdaki kiþiye baðlý. onlarýn hissettiði biraz þekillendiriyor. bence uzun yol yapýlýr ama asla acele edilmez keyifle gezilir.
bakýmlý bir lada bence þu andaki güncel citroen, pejo, reno, fiat, ford, vw gibi birçok markanýn benzer fiyat kategorisindeki araçlarýyla ayný

Maestro

Alıntı yapılan: rahmieken -  Kasım 09, 2014, 09:34:05

bakýmlý bir lada bence þu andaki güncel citroen, pejo, reno, fiat, ford, vw gibi birçok markanýn benzer fiyat kategorisindeki araçlarýyla ayný

ne yazýkki  bu son kelimeye katýlamayacagým...  Bir Niva da  asla  2,0 Ford un yaylanmasýný ... yola  yapýþmasýný... bir 1,4  reno nun dahi  fýrlayýp uzamasýný bulamassýnýz..   Ama  Niva yý  kalpten severseniz  bir Mercedes  den bile ayrý tutarsýnýz  o  baþka..

bana sorarsanýz  bu zamana kadar kullandýklarým içinde  Niva  apayrý bir tarzý olan makina..  Rusya  da  bunlara  bahçe traktörü  deniliyor  ;D

muhammedcelik1983

Rahat bir koltuk ve yumuþak asvalt lastikleriyle Türkiye turuna bile çýkýlýr bence :)

rahmieken

Alıntı yapılan: Maestro -  Kasım 11, 2014, 02:37:45
ne yazýkki  bu son kelimeye katýlamayacagým...  Bir Niva da  asla  2,0 Ford un yaylanmasýný ... yola  yapýþmasýný... bir 1,4  reno nun dahi  fýrlayýp uzamasýný bulamassýnýz..   Ama  Niva yý  kalpten severseniz  bir Mercedes  den bile ayrý tutarsýnýz  o  baþka..

bana sorarsanýz  bu zamana kadar kullandýklarým içinde  Niva  apayrý bir tarzý olan makina..  Rusya  da  bunlara  bahçe traktörü  deniliyor  ;D

bahsettiðiniz örnekleri yakinen tanýrým ve katýlýyorum görüþünüze :D
fakat kýsaca bahsettiðim kýsým ( bir çok yakýn arkadaþta uzun yol kullandým kiþisel tercih olarak diyeyim )
15-16 bin civarý kompakt modeller (gene günümüzde ekonomi ve küçük þehir içinde uygundur vb. sebepleriyle tercih edilen )
inanýn lada bana daha rahat geliyor en azýndan içinde dizimi bacaðýmý hareket ettirebiliyorum.  (175cm boyundayým sakýn sýrma boylu zannetmeyin)

gerçi yazýnýzda bahsettiðiniz modelleri þimdi bana hatýrlattýðýnýz için hafif hafif kýzdým size çünkü 20 yýl bindiðimiz ve çiçek gibiyken sattýðýmýz karbüratörlü broadway ile gene ayný sürelerde binilmiþ olan ford 17M'e karþý olan özlemim geldi aklýma :D

atinco

Bazý þeyleri kavrayamýyorum ben. Öyle çok lüks arabalara binmedim, kullanmadým. Sýfýr fiorino almýþtým, torpido gözü opsiyonel olabilir mi? Bilmem ne modelini alýrsan, bilmem ne özelliðiyle beraber o da oluyor anca. E o araba tipsiz ama? Tamponu þekil yapacaðýz diye bi kývýrmalar, bi varyeteler... Penceremi elimle açmayý seviyorum, kelebek camý harika bir tasarým. Hepsinin nesli tükendi. Direksiyonu iki eksende yükseklik ve açý ayarlý idi sýfýr arabanýn. Bir türlü rahat pozisyonu bulamýyorsun, koltuðun yükseklik ayarý ve ileri geri pozisyonu da dahil olunca iþ daha da karýþýyor. Her þey saçma sapan, hiç kullanmadýðýn özelliklere binlerce lira para yatýrýyorsun. Telefonlar, fotoðraf makineleri, kývýr zývýr da öyle. Yok mu abicim sýrf telefon görüþmesi yapabileceðimiz bir telefon? Konuyu daðýtýyorum, farkýndayým da bu aptallýk silsilesi nedir abiler, kardeþler?

kocaali

Alıntı yapılan: atinco -  Kasım 12, 2014, 11:21:30
Bazý þeyleri kavrayamýyorum ben. Öyle çok lüks arabalara binmedim, kullanmadým. Sýfýr fiorino almýþtým, torpido gözü opsiyonel olabilir mi? Bilmem ne modelini alýrsan, bilmem ne özelliðiyle beraber o da oluyor anca. E o araba tipsiz ama? Tamponu þekil yapacaðýz diye bi kývýrmalar, bi varyeteler... Penceremi elimle açmayý seviyorum, kelebek camý harika bir tasarým. Hepsinin nesli tükendi. Direksiyonu iki eksende yükseklik ve açý ayarlý idi sýfýr arabanýn. Bir türlü rahat pozisyonu bulamýyorsun, koltuðun yükseklik ayarý ve ileri geri pozisyonu da dahil olunca iþ daha da karýþýyor. Her þey saçma sapan, hiç kullanmadýðýn özelliklere binlerce lira para yatýrýyorsun. Telefonlar, fotoðraf makineleri, kývýr zývýr da öyle. Yok mu abicim sýrf telefon görüþmesi yapabileceðimiz bir telefon? Konuyu daðýtýyorum, farkýndayým da bu aptallýk silsilesi nedir abiler, kardeþler?

tüketim çýlgýnlýðý  ;D ;D ;D   yeni dünyanýn hastalýðý... 

ihtiyacýmýz olmayan birçok özelliðe bir sürü para yatýrýyoruz... sonra ilave birkaç özelliklisi çýkýnca elimizdekinden vazgeçip yenisini alýyoruz  ;D
No mud, no fun...

Yevgeni

2 arkadaþ enduro iki tekerlerle uzun tura çýkmýþlardý vakti ile. Samsun civarý bunlarýn mabadlar sert sele yüzünden haþat olmuþ. Elbet bu güzel kardeþler durduklarý ilk menzilde bir süngerci buluyorlar, alýyorlar minder ebatlarýnda birer sünger, hatta kaplatýyorlar minder kumaþý ile. Bildiðin koli bantýyla seleye yapýþtýrýp devam ediyorlar turlarýna (merak edenler için maceralar burada: http://endurocugibiyiz.blogspot.com.tr/2007/04/karadeniz-austos-2006.html )

Yani her þey aslýnda poponuzun neye katlanabildiði ya da neye fit olduðu ile ilgili. Elbette kamyon kasasýnda yolculuk eden bir neslin böyle dertleri pek yok..

NÝVACI

Alıntı yapılan: atinco -  Kasım 12, 2014, 11:21:30
Ha þöyle arkadaþ diþe dokunur bir laf edin.
canýmý yiyin.
tanýþtýðýmýza memnun oldum.
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

SinanATASOY

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Kasım 12, 2014, 02:39:18
2 arkadaþ enduro iki tekerlerle uzun tura çýkmýþlardý vakti ile. Samsun civarý bunlarýn mabadlar sert sele yüzünden haþat olmuþ. Elbet bu güzel kardeþler durduklarý ilk menzilde bir süngerci buluyorlar, alýyorlar minder ebatlarýnda birer sünger, hatta kaplatýyorlar minder kumaþý ile. Bildiðin koli bantýyla seleye yapýþtýrýp devam ediyorlar turlarýna (merak edenler için maceralar burada: http://endurocugibiyiz.blogspot.com.tr/2007/04/karadeniz-austos-2006.html )

Yani her þey aslýnda poponuzun neye katlanabildiði ya da neye fit olduðu ile ilgili. Elbette kamyon kasasýnda yolculuk eden bir neslin böyle dertleri pek yok..

Adamlar Honda XL 200 le gitmiþler :) Çekilirmi yahu o yol? Ver onlara birer varadero bak bakayým nefes almadan gürcistana nasýl gidiyorlar :)
Benim için zor yoktur, imkansýz ise zaman alýr..

atinco

Ben de Nivacý, selamlar, sevgiler.

Maestro

Alıntı yapılan: rahmieken -  Kasım 12, 2014, 12:50:12
bahsettiðiniz örnekleri yakinen tanýrým ve katýlýyorum görüþünüze :D
fakat kýsaca bahsettiðim kýsým ( bir çok yakýn arkadaþta uzun yol kullandým kiþisel tercih olarak diyeyim )
15-16 bin civarý kompakt modeller (gene günümüzde ekonomi ve küçük þehir içinde uygundur vb. sebepleriyle tercih edilen )
inanýn lada bana daha rahat geliyor en azýndan içinde dizimi bacaðýmý hareket ettirebiliyorum.  (175cm boyundayým sakýn sýrma boylu zannetmeyin)

gerçi yazýnýzda bahsettiðiniz modelleri þimdi bana hatýrlattýðýnýz için hafif hafif kýzdým size çünkü 20 yýl bindiðimiz ve çiçek gibiyken sattýðýmýz karbüratörlü broadway ile gene ayný sürelerde binilmiþ olan ford 17M'e karþý olan özlemim geldi aklýma :D

Ben bu zamana kadar  Niva dan aldýðým haz zý baþka hiç bir makina'dan almadým..  aynen Arkadaþýn dedigi gibi  Rahat bir koltuk ile  Fizan a bile giderim... 

atinco

Hahah, alalý bir sene olmuþtur herhalde... nasý bir þeyse, binecem diye seviniyorum her sabah :)

shadowturks

Satmýycaaam,satmýycam kuruyup gitsede satmýycam,
Çürüyüp gitsede atmýycam....
Seviyom laaynn!!!
nivamý seviyomm..

atinco

Valla þahane fotoðraf Shadowturks, Niva'n altýnda paralansýn :)

shadowturks

86 Aga paralanmanýn kitabýný yazdýk onunla  ;)