Nivayla uzun yol gidilmez!

Başlatan SinanATASOY, Kasım 05, 2014, 08:27:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

SinanATASOY

Araþtýrmalarým sürerken bu ifadeyle çok karþýlaþýyorum. Ancak kimse bu cümlenin altýný aracýnýn durumuyla doldurmuyor. Uzun yola gidilmeyeceðini ve konforsuzluktan adamý öldüreceðini savunanlarýn aracýnda izolasyon ve asfalt lastiði mevcutmudur yoksa OK144 ve izolasyonsuz mu katetmektedirler yolu.

Ýç dýþ izolasyon ve asfalt lastiði ile ne kadar rahatsýz edebilir ki uzun yolda 90-100 ile giderken?
Benim için zor yoktur, imkansýz ise zaman alýr..

kocaali

OK 144'ler ile Moðolistan'a kadar giden arkadaþlarýmýz var  ;D 

http://www.ceng.metu.edu.tr/~kerem/izmirmongolia/
No mud, no fun...

unlztrk

Tabi ki yeni model bir Avrupa aracýnýn sunduðu konforu sunmaz. Bu tamamen alýþma meselesi. Alýþtýysan aracýna gider gelirsin sorun da olmaz. Ama emaneten bir niva buldun da onunla gideyim diye düþünüyorsan iþin zor.
Birde þöyle bir durum var niva zevk aracý!
Yaz tatillerine çoluk çocuk doluþup binek aracýmla gidiyorum  ama nivayla gidebilme özlemi hep içimde oluyor.

ugur16

Dað+deniz+niva+özgürlük = HUZUR

Harun

son Bolu gezisinde 880 km (arazi+asfalt karýþýk elbette) yaptim.
menzili sürekli uzatýyorum.
ama konu tek marþta kaç km gidileceði ise o ayrý
Niva ile uzun yolu çok seviyorum bunu da belirteyim
;D

Harun

Alıntı yapılan: kocaali -  Kasım 05, 2014, 09:08:06
OK 144'ler ile Moðolistan'a kadar giden arkadaþlarýmýz var  ;D 

http://www.ceng.metu.edu.tr/~kerem/izmirmongolia/

onlar efsane oldular diyebilirim kendim için.
büyük iþ baþardýlar...

SinanATASOY

Alıntı yapılan: Harun -  Kasım 05, 2014, 09:57:35
son Bolu gezisinde 880 km (arazi+asfalt karýþýk elbette) yaptim.
menzili sürekli uzatýyorum.
ama konu tek marþta kaç km gidileceði ise o ayrý
Niva ile uzun yolu çok seviyorum bunu da belirteyim
;D

Valla benim beklentim aslýnda tek marþta yaklaþýk 1000 km gidip hedefe ulaþýp sonra geze geze dönmek. Yani misal, evden çýkýp fethiyeye gidicem, sonra orda örneðin kabak koyuna ve benzeri koylara inicem çýkýcam (Sadece traktör iniyor denilen ve gerçekten binek araçla inmeyi becerremeyip döndüðüm yerler) Ordan devam edip Datçaya gidip palamütbükünden öteye yolun bittiði yerlere gidicem.. Derken öyle kýyý kýyý koylarý zorlayýp dönücem.

Tabi o tek marþta 1000 km yi yaptýktan sonra 2 gün kendime gelmekle uðraþmayayým ki yazýlanlardan çýkan sonuç o. Ha motosikletle de gittim o yolarý, gerçekten inanýlmaz yorucu oluyor. Ondan daha kötü olacaðýna ihtimal de vermiyorum esasýnda.

Yevgeni

Kaz Daðlarý Adatepe Köyü'nde kontak aç.
Þahin Deresi Kanyonu üzerinden Bayramiç, Çanakkale, Ýstanbul.

Km karþýlýðý sanýrým 700 civarý. Sabah 09.00 hareket, gece 02.00 Ýstanbul stop.
Aðrý sýzý? Gýrla! Konfor? Yeterince. Yani dayak yemiþ gibi yapmaz. Yorucu olan direksiyondaki konsantrasyon.

Ezcümle asgari müþterekte ihtiyacý karþýlar. Bu biraz da kullanýcýnýn konfor beklentisine baðlý..

SinanATASOY

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Kasım 05, 2014, 11:12:24
Kaz Daðlarý Adatepe Köyü'nde kontak aç.
Þahin Deresi Kanyonu üzerinden Bayramiç, Çanakkale, Ýstanbul.

Km karþýlýðý sanýrým 700 civarý. Sabah 09.00 hareket, gece 02.00 Ýstanbul stop.
Aðrý sýzý? Gýrla! Konfor? Yeterince. Yani dayak yemiþ gibi yapmaz. Yorucu olan direksiyondaki konsantrasyon.

Ezcümle asgari müþterekte ihtiyacý karþýlar. Bu biraz da kullanýcýnýn konfor beklentisine baðlý..

Tek konforu otomatik vites olan, ses yalýtýmý bakýmýndan nivadan farklý olmaýdðný düþündüðüm, zamanýnda tek araç olarak kullandýðýmýz ancak þimdi eþimi iþe götürüp getiren Daihatsu Cuoreden daha kötü olacaðýný da düþünmüyorum...

aydinaydogan

Ýstanbul Bodrum arasý 2014 yazý git gel toplam 1.680 KM yol yaptým. Ok 144 ve standart 2005 nivam ile. Bana hiçde rahatsýzlýk vermedi. Hadi ben arabaya sevdamdan kusurlarýna aldýrýþ etmedim diyeyim. Ama eþime sorunca (ki o konforuna düþkündür. çok rahatsýz olsa söylenirdi ) o da konfor konusunda pek þikayetçi olmadý. Biraz gürültülü o kadar. OK 144 ler 40- 60 arasý maksimumu ses yapýyor. Sonra azalarak ses devam ediyor. Bana kalýrsa zaten bu arabayý alýrken konfor aramak hata. Onu düzeltmek yerine olduðu gibi kabul ederseniz hiçde üzmez kimseyi. En güzelide kimseye aldýrýþ etmeden kendinizin test etmesi. Sonuçta herkesin tatmin noktasý farklýdýr.

vehbi

Aracýn içinde olduðun her an , camdan baktýðýnda gördüðün deðiþen manzara , dinledðin müzik (lastik sesi dahil), menzilde seni bekleyen güzellikler.. bir de zaman sorunun yoksa daha ne olsun.. Fizan nerde ki ? :)
"free as a bird"

Maestro

Niva Ruhuna eren uzun yoldan þikayet etmez  ;D     tat almasýný bileceklerrrrrrrr...   manzaranýn seyrine dala dala dolanacaklar . 

atinco

Gençken bir haftada bisiklete 500 km giderdim, bir arkadaþým var, adam yaya yürüyor bu yolu, Niva'yla niye gidilmesin? Sevmediðin bir durumda olsan, konforlu da olsa ne yazar? Diþçi koltuklarý çok konforlu mesela... Her þeyi beklentimiz belirler.

hasandivriði

merhabalar ben bu yaz 2000 km yol yaptým, karadeniz  turu,  hiçbir þikayetim.  yok.motorun çalýþtýðýný bile hissetmediðin modern otomobille asfalt mahkumiyetimi yoksa gerçek özgürlüðü yaþaya bileceðin yaylalar,dað ve orman yollarýmý?Tercih senin

shadowturks

Hergün 100-150 km ist.içi her hafta sonu dað,bayýr,çamur....
Dördüncü nivam 12 yýl olmuþ ilkini alalý.
benim ihtiyar Hse paket range gibi bana ben yýkýlana kadar üzerinde olacaðým nivanýn þöyle camý aralayýp birde cigara yaktýmý fizan sokaðýn baþý gibi gelir.....
Açak gönüllü ve tamahkar olmayan nivaya binemez....