DEBRÝYAJ ÜZERÝNE

Başlatan 06niva, Nisan 29, 2008, 12:36:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

GÜVEN OTO LADA

Arazide kulanýlan lada niva araçlarda ÇelikMotor'un valeoðo marka debryaj setini kulanmanýzý tavsiye ederim artýlarý çook eksisi yok
GÜVEN OTO LADA SEFAKÖY / ÝSTANBUL

mka.mka

Aracýmda debriyajýn dipte takýlý kalmasý gibi bir sorun vardý alt ve üst merkezleri deðiþtirdikten sonra bu sorun kalmadý. Hemen akabinde lastik jant ta deðiþti 205/80/16 mt lastik ve sorento jantý takýldý. Ve çok geçmeden araçta debriyaj kaçýrmasý baþladý. Þöyleki vites geçiþlerinde özellikle rampa çýkarken ayaðýmý debriyajdan tamamen çektikten uzun bir müddet sonra araç kendini anca toplayabiliyor. Aracýn uzun yol yakýtý çok arttý (lpg de 330-350 Krþ) ve çekiþ bariz bir þekilde düþtü düz yolda 90 ý zor görüyor. Bu anlattýkalrým araçta tek kiþiyken çok belli deðil ama 2-3 kiþi olunca yani araç biraz daha aðýrlaþýnca bariz belli ediyor. Tahminim baský balata seti deðiþecek. Set olarak valeo baský balata düþünüyorum. Ancak yukardaki iþlemlerden sonra bu sorun baþlayýnca acaba baþka bir sorunmudur diye sipariþ vermeden önce sizlere bir danýþayým istedim. 

Yevgeni

Rampada el freni ile kalkýn.
Benim debriyaj altta kavrýyor (öyle ayarladýk), ama bazen unutup (özellikle rampada) normal yükseliðindeymiþ gibi çekiyorum ayaðý, kayýyor haliyle.
Büyük lastik çekiþi düþürür, ama 90'ý zor görmesi baþka bir dert..

mka.mka

Yavuz abi sorun kalkýþta deðil ara viteslerde mesela yokuþ yukarý giderken devrini aldýrýyorum 2 den 3 e atýyorum ve dediðim olay oluyor hatta bazen kavrayamýyor gaz kesmek zorunda kalýyorum :(

Yevgeni

mka.mka

Yevgeni

mka.mka

Ýnþallah baþka biþe deðildir. En azýndan baský balatayý yenilemiþ oluruz. :) Daha iyi bir öneriniz yok ise ben valeo araþtýrmaya baþlýyorum o zaman. Ýlgin için teþekkür ederim.

impeesa

Alıntı yapılan: mka.mka -  Ekim 04, 2010, 03:41:35
Ýnþallah baþka biþe deðildir. En azýndan baský balatayý yenilemiþ oluruz. :) Daha iyi bir öneriniz yok ise ben valeo araþtýrmaya baþlýyorum o zaman. Ýlgin için teþekkür ederim.

bende valeo mu sachs mý diye sorayým o vakit ?
"Nivan varsa yolun var!"

ERCO

sachs tercihimdir þidetle tavsiye ederim
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

Ekrem Usta

bencede valeo arkaþlar pedal pamuk oluyor tavsiyem takýn valeo

edirne daðcýsý

sachs ile valeo arasýndaki fark nedir peki baskýyý deðiþtiricemde hangisini tercih etmeliyiz,yük altýnda römork çekerken sorun yaratmýycak bir balata olmalý.

impeesa

Geçenlerde Baský Balatayý deðiþtirirken, debriyaj çatalýnýn körüðünün patlak olduðunu gördüm ve yenisini aldým. Ýyiki fark etmiþim yoksa akvaryum gibi olurmuþ yakýnda :)  arada sýrada kontrol etmenizi tavsiye ederim.
"Nivan varsa yolun var!"

impeesa

"Nivan varsa yolun var!"

Liberator42

Geçenlerde benim çatal kýrýldý.5 liralýk parça ama kavrama gitti iþte.Neyse ki Refik usta þanzýmaný indirmeden takabildi yalnýz bilyanýn yayý varmýþ onu iptal etmek zorunda kaldý.Olmayacak iþ diyor çatalýn kýrýlmasý bunca yýldýr ilk defa rastladým diyor.Yalnýz yanlýþ anýmsamýyorsam bende körük falan yoktu..