DEBRÝYAJ ÜZERÝNE

Başlatan 06niva, Nisan 29, 2008, 12:36:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

reis28

Alıntı yapılan: niva07 -  Nisan 06, 2010, 11:24:51
Ýstanbul'dan orjinal Valeo debriyaj seti kimden temin edeceðiz, ve fiyatý ne olur, yardýmcý olabilecek var mý ?

güven oto ile irtibata gecin ellerinde orjýnal vello set var liste fiyatý 150 tl sanýrým yardýmcý olurlar slm söyleyin
DURSUN USTA 05364629668

niva07

serkann01

Arkadaþlar merhaba ,

94 Model bir Nivam var ve debriaj þu an çalýþmýyor debriaj pedalý da bastýðým zaman boþta gibi ve doðal olarak da vites geçmiyor. Arabayý hareket ettiremiyorum , neden kaynaklý olabilir ? Acaba büyük bir sorun mu bu ? Usta çaðýrcam orasý kesin de bana ne kadara mal olur bu arýza ? Yardýmcý olabir misiniz ? Teþekkürler. >:(

ERCO

debriaj hidroligine bakýn eksikse pompalarýn biri arýzalýdýr ama eksik degilsi debriaj catalý kýrýlmýþdýr yada debriaj setinde bir sorun vardýr
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

hakanbusa

Öncelikle Debriyajýn hidroliðine bakýn eksilmiþ olabilir. Debriyaj telide kopmuþ veya 3-4 tel tutuyor olabilir. En kötüsü ise baský balata bitmiþtir. Zaten baþka seçenek te kalmadý:)

ERCO

hem hidrolik hemde tel kopmasý biraz garýp degilmi usta  ;D
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

hakanbusa

Alıntı yapılan: ERCO -  Mayıs 06, 2010, 11:42:49
hem hidrolik hemde tel kopmasý biraz garýp degilmi usta  ;D

Onlar olasýklar herhalde yanlýþ anladýn. Tabiki hepsi ayný anda olamaz.

kaneruslu

Teli silelim tel yok çünkü , geriye debriyaj merkezi kalýyor :)

hakanbusa

serkann01

Üstadlar cevaplarýnýz için teþekkür ederim , tel kopmuþ ve 1 2 parça deðiþti ama ne deðiþti tam bilmiyorum. 100 TL masraf gitti iþçilikle beraber.   Ýnþallah uzun bir süre daha gider arýzalanmadan.  :-\

diff-lock86

neylerin deðiþtiðini öðrenseydiniz hocam ileriye dönük muhtemel arýzalar için fikir olurdu,geçmiþ olsun ve hayýrlý olsun ..  ;)
instagram;@b_l_a_c_k___n_i_v_a___tr

impeesa

Selam Arkadaþlar, SACHS marka baský balata arýyorum, internette biraz baktým ama  bulamadým, bildiðiniz bir yer varmý ? Fiyat nedir ? ve gerçektende methedildiði kadar iyi ve uzun ömürlümüdür ? yada baþka tavsiyeniz olurmu ? saygýlar.
"Nivan varsa yolun var!"

Harun

valeo da tavsiye ediliyor bildiðim kadarý ile ama fiyatý hakkýnda bilgim yok.

impeesa

Alıntı yapılan: Harun -  Eylül 27, 2010, 10:14:59
valeo da tavsiye ediliyor bildiðim kadarý ile ama fiyatý hakkýnda bilgim yok.

Hmm birde ona bakayým, teþekkürler.
"Nivan varsa yolun var!"

emre_ozk

Valeo en son 3 ay önce sormuþtum bursa yapýmý 140 tl demiþlerdi.
Emre özkaradeniz
Ýzmit