DEBRÝYAJ ÜZERÝNE

Başlatan 06niva, Nisan 29, 2008, 12:36:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emre_ozk

Alıntı yapılan: edirne daðcýsý -  Ocak 04, 2011, 06:15:10
sachs ile valeo arasýndaki fark nedir peki baskýyý deðiþtiricemde hangisini tercih etmeliyiz,yük altýnda römork çekerken sorun yaratmýycak bir balata olmalý.
Arkadaþ gibi bende sachs ile valeo arasýnda kaldým. Hangisi iyidir. römorkta kullanýyorum.

Geçen kýþ 10 ay önce baskýyý deðiþtim 15000 km oldu ama  yarým debriyaj yapýnca hemen kokuyor. Deðiþirken valeo ve sacsh bulamamýþtým hamers diye set taktýrmýþtým ama dayanmadý.

Emre özkaradeniz
Ýzmit

dogan54

Konu ile ilgili olarak,debriyaj kaçýrmasý kontrolu için;
2. vitese takýn,sað ayak ucuyla frene, topuðu ile gaza basýn.
Yani hem git deyin, hem dur..
Normal kalkýþ yapar gibi debriyajý yavaþça býrakýn.
Eðer motor zorlanýp stop ederse,sorun yok,
motor çalýþmaya devam ediyorsa, debriyaj kaçýrýyordur .
4x4 baska,
NiVA baska..

akýn61

sachs derim kesinlikle hatta küçükçayýrda aracý zorladýktan sonra arkadaþýmýzýn biri gelip baský balatanýn markasýný sormuþtu...
Bize her yer TrabzoN

emre_ozk

Alıntı yapılan: akýn61 -  Şubat 06, 2012, 09:12:47
sachs derim kesinlikle hatta küçükçayýrda aracý zorladýktan sonra arkadaþýmýzýn biri gelip baský balatanýn markasýný sormuþtu...
Aracýmdan önceki söktüðümde sachs'tý karda 1 saat zorlama ile yakmýþtým. ama iyi dayanmýþtý.
Emre özkaradeniz
Ýzmit

dora

Sýkntý önce debriyaj bilyasýndan gelen sesle baþladý þanzuman indi hazýrken debriyaj setini deðiþtirelim dedik Rize sanayide 3-4 yeri aradýk sadece MAPA mevcut 2 gün sonrada ayderde offroad toplantýsý var neyse takmak zorunda kaldýk yazýk garibimin ömrü 1 haftaymýþ kelebek misali kara buza dayanamadý Batumdan orijinal Valeo buldum þýkýr þýkýr kullanýyorum.Sonuç itibarý ile ucuz diye nivalarýmýza basit balatalar takmayalým.Kokusu çok kötü uzun zaman çýkmýyor aracýn içinden.
Niva 1041-firefly-Atlantis

Almanyalı

sachs baský balata nerden bulabiliriz bende haftaya baský plaka degiþtirecemde ??? ??? ???

NÝVACI

cumartesi erco geldi neden daha önce  söylemedin. bulamazsan  yine görüþelim
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

Tolga

Erco varmi elinde sachs?
Tolga

Almanyalı

Alıntı yapılan: NÝVACI -  Şubat 07, 2012, 12:26:40
cumartesi erco geldi neden daha önce  söylemedin. bulamazsan  yine görüþelim

burhan abi yarýn salý günü keçiyi agýr bakýma sokuyoruz arazi ön ayna mahruti þanzýman sibb ayarý yaglar falan komple bakým bakarmýsýn sana zahmet burhan abi sachs baský balata hazýr herþeyi indirmiþken takayým müsaitsen sana zahmet bi soruver de yarýn öbürgün gelirse bulabilirsek sachs takayým balata falan caktýrmaya calýþmayayým sagolasýn teþekkürler

ERCO

sachs marka set kalmadý elimde hemen aramalara girdim bulunca paylaþacam
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

Almanyalı

nasipusta yok he bizde valeo takacaz ozaman yada orjinal rus malý fabrika malý  var dedi parcacý yada plaka caktýrýyoz dedi bursada asbestli daha uzun ömürlü oluyor dedi deneyecegiz bakalým peki erco usta havuz pas pas varmý elinizde nivaya

NÝVACI

soydan kardeþim. malesef telefon týrafiðiyle  sachs bulamadým.
hatta parçacýnýn birinde görüþürken ercoda oradaymýþ tlfonda görüþtük.
Üzgünüm evden çýkamadýðým için daha fazlasý elden gelmiyor.
kolay gelsin.
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

Almanyalı

Alıntı yapılan: NÝVACI -  Şubat 13, 2012, 03:01:25
soydan kardeþim. malesef telefon týrafiðiyle  sachs bulamadým.
hatta parçacýnýn birinde görüþürken ercoda oradaymýþ tlfonda görüþtük.
Üzgünüm evden çýkamadýðým için daha fazlasý elden gelmiyor.
kolay gelsin.

teþekkürler burhan abi sagol :) :) :)

nivaoffroad

ustalarýn hepsi olmayacak iþ diyor ama benimde baþýma geldi

mustafa07

arkadaþlar sizlere bazý sorularým olacak ilk sorum 95 model nivam var debriyaj balatasýný deðiþtirmek istiyorumm hangi marka yada markalarý tercih etmeliyim ve ikinci sorum deðiþim esnasýnda arazi þanzýmanýný sökmeye gerek varmý
yardýmlarýnýzý bekliyorum