DÜÞÜNDÜÐÜMÜZDEN DAHA KÖTÜ DURUMDAKÝ PROBLEMLER: ATMOSERDEKÝ KARBONDÝOKSÝT ARTIÞI

Başlatan Yevgeni, Mayıs 30, 2012, 01:53:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Yevgeni

Global ýsýnmanýn bir getirisi olarak kutuplardaki buz kaybý, atmosferdeki karbon dioksit oranlarý konusunda bir fikir vermeli bize. Eðer modern insan evlatlarý olarak atýk gaz üretmeye bugünkü tempomuzda devam edersek iklimin yýkýcý bir þekilde deðiþmesi kaçýnýlmaz olacak.

10 derecelik bir global ýsý artýþý tüm sistemi alt üst etmeye yeterli. En kýsa zamanda enerji üretim ve tüketim anlayýþýmýzda keskin deðiþikler ele almak durumundayýz. Ha, "Gittiði yere kadar" diyenler de elbet olacaktýr, iþte onlarý kime havale edeceðimi þimdilik bilemedim..

mehmet22

bunlar  icin azda olsa bir baþlangýc  örneði  elektrikli arabalar  olabilirmi acaba
VARSA NÝVAN ÖZGÜRSÜN

Yevgeni

Ülke dahilindeki enerji politikalarýný ve dahi akabinde global anlamdaki politikalarý deðiþtirmenin vaktidir. Lakin bu en azýndan birey olarak benim altýna yatabileceðim bir mevzu deðil. Ve fakat bu konuda kendimi ve etrafýmdakileri uyandýrabilirsem bir þeyleri deðiþtirmeye baþlamýþ olurum diye yazýyorum, dillendiriyorum.

Elektrikli araç çözüm gibi duruyor, evet ama kullandýðý elektriðin nasýl üretildiði de önemli..

giosué

Yavuz abi saðlam konular açmýþsýn ben çekinmiþtim  benzer konular açýcaktým,  çünkü eðer insan gezegen için birþeyler yapmak istiyorsa baya baya fedakarlýk yapma durumunda þimdi anlatýcaksýn paylaþacaksýn  gerçekten geri dönülme sýnýrlarý aþýlmýþ insan yaþamýnda radikal deðiþimler þart olmus forumlarda býle adamlarý aforoz edýyorlar kabul görmuyor dusunceler burasý ýcýn demýyorum tabý:) yaný 3-5 aktývýst insanla çözülme yoluna gýdecek seyler deðilmiþ abi harbi harbi devletlerin  birleþip dünya politikasý olarak ortak kararlar alma zamaný gelmiþ .
izlemiþ olabilirsin ama izlemediysen ve bu konuya kafa yoruyorsan http://www.imdb.com/title/tt0497116/ bu belgeseli muhakkak izlemelisiniz abi.

Yevgeni

Bu belgeseli izlemiþtim. durup durup kaþýnmamýn sebebi aklýma gelen abuk subuk detaylardýr.
Misal yanýk yað bulanmýþ üstübü ile daðda ateþ yakma gayretidir. Veyahut ürettiði çöpleri yakarak imha etmeye çalýþmaktýr. Var böyle bünyeler maalesef..

Harun

iþlerimin b.ktanlýðýndan kafayý kaldýrýp da iki kelam yazamadým bu konulara,
sanýrým national geo da seyrettim,elemanlar kuzey taraflarda bir yerlerde buzul kütlelerinin yanýna kamera yerleþtirip çekip gidiyorlar,kamera nasýl birþey ise belirli aralýklarla (tam hatýrlamýyorum) buzulun fotoðrafýný çekiyor ve bu süre baya uzunca bir süre,
epey bir zaman sonra elemanlar gelip çekilen  fotolarý alýyorlar,
fotolarý arka arkaya oynattýklarýnda acý gerçek görülüyor,resmen dünya eriyor kardeþim!!!
maalesef insanoðlu;tükenip bitmeden hiçbirþeyin kýymetini anlayamayacak.

NÝVACI

su ürünleri Müh. bir genç kýz bana demiþti denizde hata bir kere.
Bu konu onu çaðrýþtýrdý.
Burada hata bir kere ama anlatamýyoruz.
Gediz nehrine býrakýlan atýklar nedeniyle, manisa sanayiine  sýký ihtarlar çekilmiþti arýtma konularýnda.
Ýþ yerlerini kapatma iþçileri çýkarmayla tehdit edip susturdular belediyeyi.
Hiç deðilse, Ýçimizi döküp yalnýz olmadýðýmýzý  hissermekte güzel  elinize gönlünüze saðlýk.
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

av.mehmet

Çok çocuksu bir hayal gibi olacak ama, devasa güneþ enerjisiyle çalýþacak karbondioksit süzücüler yapýlsa, özellikle güneþin daha çok parladýðý çöller oksijen fabrikasý gibi çalýþsa..
Bekle beni baþý dumanlý amanoslar

Maestro

Uzaylýlar boþuna bizi  takip etmiyorlar...  Bu Ýnsan denilen mahlukat zaten Dünya yý  mahvedecek bari Evren e bulaþmasýnlar diyorlar..

'' Son aðaç kesildiðinde, Son nehir kuruduðunda, Son balýk avlandýðýnda, Ýþte o zaman paranýn yenmediðini anlayacaksýnýz ''

kiþisel olarak yapabileceklerimiz ne yazýkki sýnýrlý.. 

ayrýca..  ABD  atmosferde Sera etkisine yol açan gazlarýn  salýnýmýnda tüm Dünya da % 36 gibi bir oranla lider iken Kyoto protokolüne imza atamayan bir ülkedir.. ( bir de Avustralya )

ayrýca Sera gazlarýnýn artmasý bir anlamda Dünyanýn kendini temizlemesi olacaktýr.. Ýnsan denilen mahlukat yokolup gidecektir , tabii ki kendisi ile birlikte baþka canlýlarýda yok edecektir , ama hayat yeniden baþlayacaktýr.. Sýfýrlanmýþ olarak..  taa  ki  o zamanki ilk canlý Tekerleði  icat edene kadar  kadar    !!    ve yine film kaldýgý yerden devam edecek  ;D

av.mehmet

Maestro

Alıntı yapılan: av.mehmet -  Mayıs 26, 2014, 06:34:52
Süper yazmýþsýn maestro!

çok teþekkür ederim..  yazmak , haykýrmak.. isyan etmek.. bir þeylere parmak basmak hoþuma gidiyor.. iþlerim dolayýsý ile genelde kýsa yazýyorum.. ama arada sýrada karaladýðým bir Bloðum var..   http://verbavolantscriptamanent71.blogspot.com.tr/

av.mehmet

berkayonwheels

Maestro ya katýlýyorum ,

Ancak þu anda gizliden gizliden gündemde olan co2 ayrýþtýrýp o3 yani bizim bildiðimiz ozon un serbest býrakýlmasý projesi var ancak açýklamadýklarý nokta þu o karbon lar oksijenle ayrýþýnca neyle birleþecek? kontrolsüz tepkime vs olurmu týpalarý yemiyor bu amcalarýn ellaam..baþka bir dergide de (yýllar evvel aboneydim þimdi artýk çýkmýyor) humanoid uzaylý atalarýmýzýn zaten zehirli gazlarý belli bir mesafede süzdüðü aksi halde çoktaan sonumuzu getirmiþ olacaðýmýzý fln yazýyordu..bu abiler kimdir diye soracak olursanýz enkinin kayýp kitabý adlý kitapta yazýyor sümer tabletlerinin birebir çevrimidir.. Hande yener yayaya dinlemek için pc yi açtým nerelere geldim..
...and to hear the lamentation of their women

shadowturks

þimdi sümerler türk tü diyecem
(günümüzde yaþayan ve göbeðini kaþýyanlarla karýþtýrmayalým)
teknolojik olarak çaðlarýnýn çok ötesindeydiler diycem
adamýn dibiydiler diycem ...
neyse boþver..
demet akalýn a devam...

shadowturks