NIVA SNORKEL UYGULAMALARI

Başlatan Yevgeni, Mart 15, 2008, 06:16:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

impeesa

Alıntı yapılan: almanyalý -  Temmuz 07, 2011, 11:10:00
abiler bende ladaya huma oto dan snorkel aldým takacam ama yukardan snorkel in havalandýrmasý içime sinmiyor araba yýkarken oradan giren su direk motorun icine pistonlara girer bi türlü aklýma yatýpta takamadým ne yapabilirim su direk iceri girer be abi

uyuyamýyorum abi snorkel oldgu gibi duruyor kaportacýda
??? ??? ???

Filtre nemi tutar, biþey olmaz. Ýçine sinmiyorsa küçük bir tahliye deliði açarsýn alttaki dirseðin altýna.
"Nivan varsa yolun var!"

Almanyalı

hangi dirsk ara boruyamý filtre kapagýnýn altýnamý snorkel alttaki  4 köþe snorkelin plastiginemi deligi kaçlýk matkpla deleyim acaba cok oldu ama kusura bakma sagolasýn

yusuf

Aslýnda Almanyalý doðru söylüyor. Tazyikli suyu tuttunmu su aynen motorda.

Yýkarken oraya bir bone geçirmek gerekiyor.

Almanyalı

a olaki petrolde markete gittik cigara almaya yýkamacý baþladý tavandan yýkamaya bastý tnzikli suyu tavandan hop þnorkelden içeri doldurdu içeri anlamayadýn basttýn marþa hop mortingen duman oluruz abi kalýcý ve kesin çözüm bulmadan takmak istemiyom abi bana aksesuar lazým degil iþ görecek yeter abi saygýlar

BAHADIR

Tüm dünyada bu þekliyle kullanýlýyor, sorun olsa mutlaka bir yerlerde yazardý, diye düþünüyorum.

artvýýnn

Alıntı yapılan: almanyalý -  Temmuz 07, 2011, 11:36:44
a olaki petrolde markete gittik cigara almaya yýkamacý baþladý tavandan yýkamaya bastý tnzikli suyu tavandan hop þnorkelden içeri doldurdu içeri anlamayadýn basttýn marþa hop mortingen duman oluruz abi kalýcý ve kesin çözüm bulmadan takmak istemiyom abi bana aksesuar lazým degil iþ görecek yeter abi saygýlar
sýkýntý olmaz ben arabanýn üzerinde 50 santim kar varken bile basýyodum marþa devammmm...
HAYDEEE...

Yevgeni

Almanyalý abi, ben yýkama sýrasýnda o açýk kýsmý (tavandaki hava alýþ bölümü) koli bantý ile kapatýyorum.
Hiç açýk býrakýp yýkatmadým. Þnorkeli taktýr, çekinmene gerek yok lakin yýkama sýrasýnda kapalý olmasýna dikkat et..

Almanyalı

sagolasýn yevgeni abim ve diðer abiler siz böyle dedikten sonra pazartesi taktýrayým inþallah

yusuf

Bir tek þuna dikkat et:

Üzerinde yazmasýna raðmen içinden þablon çýkmýyor.

Ustan kaputu iyice ölçüp biçtikten sonra kessin.

Geri dönüþü yok.

Almanyalı

abilerim bu þnorkeli takarken montajý civata ile yapacagýz yoksa iyi bi marka silikon sýkýp o þekildemi montaj yapacagýz yusuf abimin dedigi gibi içinde ne montajla alakalý bi þablon nede montaj edilmesini gösteren kýlavuzu yok saç civatasýylamý montaj yada silikon ilemi montaj yapalým nedersiniz
??? ??? ???

Harun

Alıntı yapılan: almanyalý -  Temmuz 08, 2011, 11:06:54
abilerim bu þnorkeli takarken montajý civata ile yapacagýz yoksa iyi bi marka silikon sýkýp o þekildemi montaj yapacagýz yusuf abimin dedigi gibi içinde ne montajla alakalý bi þablon nede montaj edilmesini gösteren kýlavuzu yok saç civatasýylamý montaj yada silikon ilemi montaj yapalým nedersiniz
??? ??? ???

bizimkilerin hepsi silikonla yapýldý diye biliyorum.

yusuf

Yevgeni

Tavandaki bölümün altına silikon.
Cam sütununa hiç sürmeyin silikon.
Zaten kaput bağlantısı şnorkeli yerinde tutuyor.

Tavanı cıvata, vs ile hiç bozmayın..

yusuf

Ama bunlar seninki gibi deðil Yevgeni. Alt tarafta spiral hortum var. Silikonsuz tutmayabilir.

Yevgeni