TUVTURK-YENÝ DÖNEM FENNÝ MUAYENE

Başlatan yusuf, Şubat 21, 2008, 06:10:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

seko

diðerleri nasýl hallodu yusuf abi

deryiyaj
karpuzdaki boþluk vs vs.

dogan54

Vinç için bir þey söylemediler mi..?
Vinç ile eskiden muayene yapmýyorlardý da...
4x4 baska,
NiVA baska..

feyzullah

aracta takýlan lambalar yanacak yoksa sökün öyle olmaý düþünce bu

ERCO

Alıntı yapılan: yusuf -  Ocak 22, 2009, 08:40:57
erco abi

benim bildiðim, eðer baský balata bitmiþ ise, el frenini çekersin, 3 vitese takarsýn, debriyajdan ayaðýný yavaþ yavaþ kaldýrýrsýn, gaza basarsýn araba stop etmiyor ise baský balata bitmiþtir.

Doðru mu usta ?

Ya da baský balatanýn bittiði nasýl anlaþýlýr ?

dogrudur 5ci vitesde daha rat belli olur 3 de yürüye bilir artý o zaten belli eder kendini arazide yurümez olur, bitince cekiþ düþert motor baðýrmaya baþlar
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

yusuf

Doðan bey

aracý "vinci sökmene gerek yoktu" dedi.

ama ne kadar güvenilir bilmiyorum

dogan54

Alıntı yapılan: yusuf -  Ocak 23, 2009, 10:03:58
Doðan bey
aracý "vinci sökmene gerek yoktu" dedi.
ama ne kadar güvenilir bilmiyorum

Yani sen vinci söküp gönderdin arabayý öyle mi?
4x4 baska,
NiVA baska..

yusuf

evet abi

Çok kolay ve baðlantý yerleri yenilenmiþ oluyor.

MOUNTAINBIKER

>:(
VATANDASA EXTRA YUK,SOYGUN BASKA HIIC BI SEY DIIL.
ORADAKI ADAMLARIN NIVADAN ANLADIKLARINI ZATEN HIC SANMIYORUM.KALDIKI KALKIP BANA BI DE AKIL VERECEK.
BOSVERSENE HOCAM.
BENIM ARABAM DA BULUNANLAR KONTROLDA ISTEDIKLERINDEN KAT KAT IYI USTELIK NE BENI YOLDA BIRAKIR NE DE GEREKTIGINDE YOLDAKI HERKESE YARDIM SAGLAYACAK KURTARMA MALZEMELERI.BIZ DAGA TASA GIDIYORUZ GIDENE KALANA YARDIMCI OLMAK GAYEMIZ.BU ADAM KALKIPDA BENIM ARABAMA KAPORTASI COKUK,USTUNDE FARLARI VAR DIYE LAF DIYECEKSE,GECICEN O ISLERI.ONLARIN ZIHNIYETIYLE BENIMKI ARASINDA DAGLAR VAR.
GITTIGI YERE KADAR GIDERIM

bymuammer

yusuf abi senin maþin e böyle dedilerse bizim vay halimize :)

emre_ozk

bizdeki nivayý muayneye soksam kusurlar kaðýtlara sýðmaz  ;D allahtan bitmesine daha bir sene daha var.1 sene sonrada böyle olursa trafikten çekme belgesi alacaðým..
Emre özkaradeniz
Ýzmit

dora

Bunasýl birþey bu tarz kusurlardan daha fazlasýný barýndýran araçlar biliyorum onlar ne yapacak acaba.Ve benim düþüncem biz toplum olarak biryerlere uydurma gerekceleri ile toplum çizgisinin üstünde beklentilere maruz kalýyoruz.Birkaç sene önce hurda olayýný hatýrlarsýnýz 124 ler vs. onlardan nerede gördüm biliyormusunuz Finike çýglýkara milli parkýnda orman bekçilerinin altýnda plaka yok kapý pencere yok kullanýyorlar öyle komedi yani.
Niva 1041-firefly-Atlantis

yusuf

EK BÝLGÝLER

Muayenesiz yakalanýrsanýz 7 gün süre veriliyor muayene için.

bu süre geçerse 61 ytl ceza ve trafikten men.

Bun yatýrýlmada da muayene olmuyor.

Yani oldukça pahallý bir iþ oluyor ihmal edilince

ARABAYA HÝÇBÝR MASRAF YAPMADIM (80 YTL EM KEMERLERÝ HARÝÇ) 685 YTL PARAM GÝTTÝ.

bymuammer

Yusuf abi 685 ytl derken. benim bildiðim eskiden yani borcu yoktur kaðýdý alýnýyor. sonra gidip muayene ettiriyorduk. cüzzi bi paraydý.

yusuf

ASLINDA NET RAKKAMLAR BUNLAR.EKSÝK GEDÝK OLMAYACAK VE KENDÝNÝZ YAPTIRACAKSANIZ.

Ücretlendirme:

Araç Muayene Harcý Ücreti (Binek Oto, Minibüs, Kamyonet): 123,9 TL
Araç Muayene Harcý Ücreti (Motorsiklet): 110 TL
Araç Muayene Harcý Ücreti (Kamyon, Otobüs): 1110 TL
Egzoz Emisyon Ölçüm Ücreti: 21 TL

LPG Gaz Sýzdýrmazlýk Rapor Harcý: 25 TL (Sadece LPG΄li araçlarda)
LPG Gaz Sýzdýrmazlýk Rapor Hizmet Bedeli: 60 TL (Sadece LPG΄li araçlarda)

Önemli Notlar:

Araç Muayene kontrolleri artýk TUV tarafýndan yapýlýyor. Bu kontrollerde öncelikle araçta ilk yardým çantasý, kriko, iki adet reflektör, çekme halatý, yedek lastik, takoz, yangýn söndürücü, emniyet kemerinin olup olmadýðý kontrol ediliyor. Ardýndan aracýn farlarý, sinyalleri, diðer ýþýk/elektrik tertibatý ve fren tertibatý inceleniyor. Tüm incelemeler büyük bir titizlikle yapýlýyor. Son olarak kapýlar, camlar, aracýn kasasý, korna, aynalar, güneþ siperliði, direksiyon, lastikler, egzoz susturucu, oturma koltuklarý, þasi ve motor numaralarý kontrol ediliyor.