DÝFERANSÝYELLER

Başlatan ERCO, Ocak 28, 2008, 01:16:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ERCO

Alıntı yapılan: reis28 -  Temmuz 04, 2008, 07:26:18

erco ustam aksýn firezesini kaynak dolgu ve azdýrma tezgahýnda actýrmak gerekir daha sonrada sertleþtirme iþilemi için sulamacýlar var aksýn sertligini onlar ayarlar onuda ayarlattýnmý tamamdýr aks korkma daha kýrýlma falan olmaz
bu ara cok yögunum bi boþluk da bi hamle daha yapacam bakalým kývýra bilecezmi  yukardaký yavuzun ekledi fotolara bakýnca esiyo kafam zaten adamlarda istedikleri malzeme elerinin altýnda biz týrmalýyoz buralarda
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

reis28

evt havalý sistemide incelemiþtim güzel düþünülmüþ teknik bir biliþim fakat bence cok fazla detaylý ve yüksek maliyetli bir sistem gibi geldi cok daha basit ve kulanýþlý sistemler var cok ta verimli en sonunda ben alýcam ele bu iþi bize düþük maliyetli kulanýþlý her nivacýnýn rahatlýkla yorulmadan mal edebilecegi akstan kilitlemeli sistem iþimizi görür

DURSUN USTA 05364629668

Yevgeni

Aslýnda sen de bir el atsan fena olmaz Reis.

Bu tür durumlarda usta ya da mühendis olmadýðýma yanmýyor deðilim..

reis28

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Temmuz 09, 2008, 02:38:12
Aslýnda sen de bir el atsan fena olmaz Reis.

Bu tür durumlarda usta ya da mühendis olmadýðýma yanmýyor deðilim..

yavuz hocam þu aracýn iþlerini bir bitire bilsem onada sýra gelecek te aslýnda cokta basit þimdi fazla dagýtmayayým diyorum hazýrýný bir tolýyayým onuda ele alýcaz kýsmet olursa bir kere baþladýk iþe baþtan sagma aypmak istemiyorum her detayý kendim elerimle iþli yorum onun için baya uzun sürüyor.
DURSUN USTA 05364629668

Yevgeni

Rusya'daki forumlarda dolandým biraz. Niyeyse el yapýmý ya da uydurma sistemlerle mevzuyu çözmeye çalýþmýþlar. Sonuçta kilit çalýþtýrabilseler de sað ve sol yatay yarým þaftlara binen yük ve þaftlarýn aþýnmasý gibi sorunlarla karþýlaþmýþlar.

Mutlaka bir yan sanayi vardýr standart üretim dýþýnda (ki standart üretimde bu tür modifiye parçalar genelde olmaz), ama henüz ulaþamadým.

Ýngiliz forumlarýnda Hodoo mahlaslý kullanýcýnýn arka diff için Rusya'dan kilit getirttiðini biliyorum. Henüz onunla kontaða geçmedim. Hodoo sadece arka akstaki kilitle bile Niva'nýn karakterinin ve yeteneðinin ciddi anlamda deðiþtiðini söylüyor.

Olmadý, diferansiyeli açýp yapacaz kaynak, bambaþka olacak hayat. Almanyada'daki K&S kilit 900 Euroluk fiyatýyla ciddi pahallý çünkü..

Yevgeni

Hatta buyrun, arkadaþ basmýþ kaynaðý, çözmüþ derdini..

http://video.mail.ru/mail/utma/101/102.html

reis28

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Temmuz 10, 2008, 02:59:11
Rusya'daki forumlarda dolandým biraz. Niyeyse el yapýmý ya da uydurma sistemlerle mevzuyu çözmeye çalýþmýþlar. Sonuçta kilit çalýþtýrabilseler de sað ve sol yatay yarým þaftlara binen yük ve þaftlarýn aþýnmasý gibi sorunlarla karþýlaþmýþlar.

Mutlaka bir yan sanayi vardýr standart üretim dýþýnda (ki standart üretimde bu tür modifiye parçalar genelde olmaz), ama henüz ulaþamadým.

Ýngiliz forumlarýnda Hodoo mahlaslý kullanýcýnýn arka diff için Rusya'dan kilit getirttiðini biliyorum. Henüz onunla kontaða geçmedim. Hodoo sadece arka akstaki kilitle bile Niva'nýn karakterinin ve yeteneðinin ciddi anlamda deðiþtiðini söylüyor.

Olmadý, diferansiyeli açýp yapacaz kaynak, bambaþka olacak hayat. Almanyada'daki K&S kilit 900 Euroluk fiyatýyla ciddi pahallý çünkü..

þu yukarda benim cizim olarak yayýnladýgým kilit sistemi aslýnda üni versal her türlü dife uygulanabilir kovanlý olan ve hiç bir sorunda cýkmaz
cünki denenmiþ bir sistem bu sistemin aynýsýný kulanan bir sürü suziki sj var bunu orjýnalide zaten uni mok larýn bir modelinde var yapýlamasý cokta öyle gözde büyütülecek bir þey degil yapýmý mümkün ve baþarýlý bir sistem cünki bu sistemde ihtiyac duyuldugu zaman devreye sokulan bir sistem ondan dolayýda aracýn her hangi bir þaftýna veya difine zarar vermez
DURSUN USTA 05364629668

dogan54

Alıntı yapılan: reis28 -  Temmuz 09, 2008, 01:40:54
  evt havalý sistemide incelemiþtim güzel düþünülmüþ teknik bir biliþim fakat bence cok fazla detaylý ve yüksek maliyetli bir sistem gibi geldi cok daha basit ve kulanýþlý sistemler var cok ta verimli en sonunda ben alýcam ele bu iþi bize düþük maliyetli kulanýþlý her nivacýnýn rahatlýkla yorulmadan mal edebilecegi akstan kilitlemeli sistem iþimizi görür

Reis,
çizimini gönderdiðin kilit sistemi tabi ki olur, hem de çok güzel olur..lakin,
Bu sistem orjinal olarak yapýlmýþ,mevcut diferansiyeli bozup bunu yapmak çok zor.Dikkat edersen sistemin ilave edildiði yerde diðer tarafa göre fazladan bir çýkýntý var ve sistem bunun içinde.Bizimkilere bu ilaveyi nasýl yapacaksýn..?
Bu sistemi difr.karpuzunu bozmadan içine sýðdýrmakta imkansýz.
Keþke yapýlabilse..
4x4 baska,
NiVA baska..

reis28

Alıntı yapılan: dogan54 -  Temmuz 10, 2008, 09:14:15
Reis,
çizimini gönderdiðin kilit sistemi tabi ki olur, hem de çok güzel olur..lakin,
Bu sistem orjinal olarak yapýlmýþ,mevcut diferansiyeli bozup bunu yapmak çok zor.Dikkat edersen sistemin ilave edildiði yerde diðer tarafa göre fazladan bir çýkýntý var ve sistem bunun içinde.Bizimkilere bu ilaveyi nasýl yapacaksýn..?
Bu sistemi difr.karpuzunu bozmadan içine sýðdýrmakta imkansýz.
Keþke yapýlabilse..

dogan abi yapýlmasý gereken iþlemler sýrayla þudur önce ayna tarafýndan gelen aksýn freze kýsmý kaynakla dolgu yapýlýp diþ acan veya fireze acan azdýrma dedigimiz bir nevi torna tezgahýnda acýlacak sonra bu akas yeterli malzeme sertligine ulaþtýrýlababilmek için haddeciye gidecek orda akasa sertlik sevyesine göre su verilecekki kýrýlmasýn daha sonra aynanýn ve akas diþlilerinin monte oldugu karpuzada ayna tarafýndan bir mikter uzatalacak kaynak ve tesfiyeden sonra bu karpuzda haddelenim gerekli sertligi verildi,kten sonra tabiki diþlerde acýlacak daha sonra aksýn üzerinde haraeket eden parca için buda cok basit büyük aks diþlisi iþlenerek kayýcý haline getirelecek böyle devam ediyor iþte bu sistem yapýlýp kulanýlan bir sistem ve cokta pratik ve kulanýþlý benim kendi iþlerimden ötürü fakit darlýgý problemim var þu anda zaten elimdeki nivayý bitirmeye ugraþýyorum emin olunki ilk fýrsatta bu kilit sistemi,nide uygulamaya calýþacam bunun herkese faydasý olacagýný saný yorum 
DURSUN USTA 05364629668

deliormanli

haydi arkadaþlar þu devrimi yaratýn bizler sizleri yapabildiðimiz kadar destekleriz kolay gelsin

Harun

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Temmuz 10, 2008, 02:59:11

http://forum.difflock.com/viewtopic.php?t=29470

forum sanýrým senin de rastladýðýn forumlardan biri Yavuz abi ,burada bir soru sormuþ eleman yunan bir arkadaþtan bahsetmiþ.'locker' dan bahsetmiþ,bu arkadaþa bizim komþu vasýtasý ile ulaþsak bir sonuç çýkar mý acep (cehalet iþte 'locker' sizi uðraþtýðýnýz olay mýdýr? bir de o yönü va tabi.)

Yevgeni

hoodoo (John) ile mesajlaþmýþtým. Rusya'dan bir arkadaþý getirmiþ, neresi olduðunu bilmiyor.
K&S Almanya'da üretiliyor ama kumandalý kilit ve 900 Euro, pahallý. Kumandalý kilitler arazide sorun çýkarabiliyor.

Yunanistan'da kilit var. Ama Xristost'un bana iletiþim için pasladýðý web sitesinde sadece telefon numarasý var. Aradým, adam Yunanca konuþuyor, ben bilmiyorum Yunanca. Daha önce de bir mail adresi edinmiþtim, mail gönderdimdi ama hiç yanýt alamadým.

Locker kilit, evet..

Harun

aslýnda benim de þu an çalýþtýðým kurumun patronlarý yunan.
elemanlardan giden gelen oluyor atinaya olmadý onlara bi söyleyeyim gittiklerinde bi araþtýrsýnlar..

daha da olmadý ben bir izinde atinaya harekat düzenleyip toplayacam sizler için malumat/broþür vs.

Yevgeni

Harun o vakit kilit iþi nefis çözülür..

reis28

harun nevis olur imkanýn varsa peþini býrakma bu iþin aslýnda italyanlar yatýyor onlarda her türlüsü var hem ucuz hemde ceþit dolaysýyla yunanlýlarda italyanlardan bu kilit sistemlerini alý yorlar kaynagý bir yakalarsak nefis olur
DURSUN USTA 05364629668