DÝFERANSÝYELLER

Başlatan ERCO, Ocak 28, 2008, 01:16:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

reis28

hakjlýsýn usta insanlar dertleriyle bogulmuþ durumda iþler malum bende onun için diyorum firezeye gerek kalamaz diþlileri kaynattýnmý kaynak kanalýný derin actýr güzel kaynadýktan sonra kaynak kanalýný diþli sevyesinin altýna düþürtür zaten kayýcý uzun olursa aradaki diþsiz bölüm sorun olmaz sanýrým
DURSUN USTA 05364629668

Yevgeni

Ercan Usta,

Servise sordum, 124'lerde de (ya da 131, hatýrlayamadým) kullanýlan sabit kilidin sorunsuz çalýþtýðýný söylediler. Fiyat olarak çok bir þey tutmayacaðýný sadece Ýtalya ya da Yunanistan'dan kilidi getirmek lazým dediler.

Ne dersin? Kumandalý kilitle uðraþmaktan vazgeçip sabit ile mi çözsek olayý?

reis28

sabit kilit de sorun olmazda bu kilitler oranlýdýr yani %50 %75 gibi %100 kilit de asfaltta sorun olur onun için kumandalý kilit daha yararlý uygulamasýda kolay modelleri erco ustayla paylaþtým yakýn zamanda herhalde netice cýkar saný yorum
DURSUN USTA 05364629668

ERCO

yavuz sabit kilit sorun degil var
isteyene takarýz da  onunla uzun yol olmaz  cok ncabuk aþýndýrýr kendini hani sadece arazi de olsa tak sabit kilidi yuru ama asfalt girince iþe, bence olmaz
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

yusuf

Yalnýzca arka kilitte kurtarmýyor bazý durumlarda. Bu pozisyonda yine vinç kullandýk.

Paletmi yapsak acaba :D :D :D

Yevgeni

Niva oradan kilitsiz de çýkar.
Suzi uzun kalmýþ, Niva kýsa.

Pilotaj da önemli usta, Ali bey henüz yeni yeni çýkýyor araziye, hatta bu ilk off road tribi yanlýþ bilmiyorsam.

Niva'da þaftlarý kilitleyende önden tutunarak çýkar görünüyor buradan. Oradan nasýl olurdu, denemek lazýmdý tabiy..

yusuf

Buda ayný çukurda bir niva. Sürücüsü de pek acemi sayýlmaz.

ERCO

ne yani yusuf abi bu susýknýn pozisiyonunda niva  cýkamadýmý yoksa
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

taiga

Alıntı yapılan: yusuf -  Nisan 28, 2008, 05:02:09
Yalnýzca arka kilitte kurtarmýyor bazý durumlarda. Bu pozisyonda yine vinç kullandýk.

Paletmi yapsak acaba :D :D :D

Önler neden boþta?

reis28

niva bence ok larla bu pozizyonu cok rahat gecer gibi görünüyor kilite gerek olmadan
DURSUN USTA 05364629668

yusuf

Sorun burada. "TÜMSEÐE YAKLAÞMA AÇISI" Bende bu açý 45 derece.

Tümseðe tekerleklerden önce tampon ve vinçin demiri deðiyor. Nasýl gitsin ki araba.

Oysa her ikisinide çýkartsam açý neredeyse 80 dereceye gelecek. Suziki'ye dikkat ederseniz ilk önce lastikler deðiyor. Önünde birþey yok.

Benim gibi ýsrar edeseniz fizik kanunlarý üstün gelier ve tamponu alýrsýnýz elinize. Araba açýyý kendiðinden büyütür  :D

babacandar

Yav bu bana reva mý .. iþyerindeyim resimleri göremiyorum.. Yusuf Abey dünkü pozisyonlar mý bunlar.. bende de var bi ton artiz gibi fotolarýn..

Yevgeni

Suzi sanki 2 çekere düþmüþ gibi, 4L ya da 4H vaziyetinde ise ve arkada kilit varsa öndekilerden birinin de dönmesi lazým, dönmüyor..

yusuf

soldaki dönuyordu ama o noktada aksý kesti.

babacandar

Yavuz Hocam.. Ön sol aksý kýrdý o pozisyonda dediðim buydu... akis boþa dönüyordu..